Türkiye kayıtlı telefon alınır mı ? Sorun çıkar mı ?

Bu konuyu okuyanlar

eraygokk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Normal mağzalardan türkiye kayıtlı 1900TL'ye Xiaomi Redmi Note 8 pro telefonlar var, bu şekilde telefon alınır mı ? Yada alan var mı?
Alınınca imeilinde sorun çıkar mı ?

2. Konu mesajı:
Telefoncuların yurt dışından getirip türkiye kayıtlı diye satılan telefonlardan alınılır mı ? Xiaomi Redmi note 8 pro satıyorlar 1900TL'ye sizce bu telefonlar alınır mı ? Alınıldığında da imei de sıkıntı çıkar mı ?

Konular birleştirildi

Son düzenleyen moderatör:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Açıkçası ben güvenmiyorum, hele hele tanıdık biri değil ise işte o zaman sıkıntı olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
telefoncuların yurt dışından getirip türkiye kayıtlı diye satılan telefonlardan alınılırmı xiomi redmi note 8 pro satıyorlar 1900 tl ye sizce bu telefonlar alınımı alınıldığında da imeilde sıkıntı çıkar mı ?
Yurt dışından getirien telefon Türkiye kayıtılı olmaz İMEİ kayıtlı olur. Xioaminin imeli modelleri az biarz sorunlu az daha kat tertemiz garantilisini al.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İthalat garantili diye satılan telefonlardan mı bahsediyorsunuz?

Telefonu teslim almadan BTK'dan IMEI sorgusu yap. Sorgu sonucu telefonun mmarka/modeli doğru çıkar ve İthalat Yoluyla Kaydedilen Cihaz/IMEI" yazarsa sıkıntı yok. Distribütör de olsa ithalat garantisi de olsa böyle yazar.

Ama Xiaomi Türkiye Garantili diye satılıyorsa IMEI'yi Genpa'yı arayıp sor. GENPA garantisi varsa sıkıntı yok.

Yok kaçak telefondan bahsediyorsanız forum kurallarına aykırı bu.

eraygokk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İthalat garantili diye satılan telefonlardan mı bahsediyorsunuz?

Telefonu teslim almadan BTK'dan IMEI sorgusu yap. Sorgu sonucu telefonun mmarka/modeli doğru çıkar ve İthalat Yoluyla Kaydedilen Cihaz/IMEI" yazarsa sıkıntı yok. Distribütör de olsa ithalat garantisi de olsa böyle yazar.

Ama Xiaomi Türkiye Garantili diye satılıyorsa IMEI'yi Genpa'yı arayıp sor. GENPA garantisi varsa sıkıntı yok.

Yok kaçak telefondan bahsediyorsanız forum kurallarına aykırı bu.

doğrusunu söylemek gerekirse bilmiyorum adam diyor ki yurtdışından geldi imeili atıldı diyor normal telefoncular ya paketi bile açılmamış yazılımla imail atıyotlar galiba :)

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
doğrusunu söylemek gerekirse bilmiyorum adam diyor ki yurtdışından geldi imeili atıldı diyor normal telefoncular ya paketi bile açılmamış yazılımla imail atıyotlar galiba :)

Bence gerek yok böyle bir şeye. O telefon kaçak yani. Telefoncu kaçak dememiş de kulağını uzun yoldan tutarak göstermiş

Kutusu açılmamış şeye IMEI de atamaz zaten. Alırsan 3 ay sim1, 3 ay sim2'de olmak üzere en fazla 6 kullanırsın. Sonra telefon kapanır. Sonra da illegal bir şey yapman gerekir (IMEI atma).

300-500 fazla verip garantili/faturalı telefon alın.

Senkar.net , nilavm.com (bu ilk 2 site dolandırıcı olabilir, çok şikayet var) ve istanbulbilisim.com (bu site dolandırıcı değildi de batmış galiba) dışında bir yerden alın. Bunlar ucuz gibi görünüyor ama çok şikayet var.

N11, GittiGidiyor, Hepsiburada ve Teknosa, vatancomputer gibi büyük bilindik teknoloji mağaza e-ticaret sitelerinden alın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de kaçak telefon alırsan vergi kaçırılmasına sebep olmuş olursun. Onu da düşün.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Paketi telefonu açıp bilgisayara bağlayıp yazılım atıyorlar.
Kullandığım oneplus 7t de yani onepluslarda imei atmak çocuk oyuncağı bile değil. Xioamilerde 15 gün bootloader bekleyeceksin üstüne üstlük sıfırlama vb gibi durumlarda imeinin uçtuğunu biliyorum. Bu tip telefonları alırken bir anlamı olmadı gerekiyor. 300 TL fark anlamlı değil. Ben 7T'yi 3350ye aldım bu telefon Türkiye garantili olsa fiyatı 8000+ olurdu.
Bütçe çık garantilisini al veya Meizu 16 th bu kadar az farka garantisiz cihaz alma.

Bir de kaçak telefon alırsan vergi kaçırılmasına sebep olmuş olursun. Onu da düşün.
Millet niye kaçak telefon alıyor bir de onu düşün. Fiyata göre telefonlarda %100 vergi yükü var.

eraygokk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence gerek yok böyle bir şeye. O telefon kaçak yani. Telefoncu kaçak dememiş de kulağını uzun yoldan tutarak göstermiş

Kutusu açılmamış şeye IMEI de atamaz zaten. Alırsan 3 ay sim1, 3 ay sim2'de olmak üzere en fazla 6 kullanırsın. Sonra telefon kapanır. Sonra da illegal bir şey yapman gerekir (IMEI atma).

300-500 fazla verip garantili/faturalı telefon alın.

Senkar.net , nilavm.com (bu ilk 2 site dolandırıcı olabilir, çok şikayet var) ve istanbulbilisim.com (bu site dolandırıcı değildi de batmış galiba) dışında bir yerden alın. Bunlar ucuz gibi görünüyor ama çok şikayet var.

N11, GittiGidiyor, Hepsiburada ve Teknosa, vatancomputer gibi büyük bilindik teknoloji mağaza e-ticaret sitelerinden alın.

öncelikle bilgilendirme için teşekür ederim

mesela : Xiaomi Mi 9T 64 GB (Xiaomi Türkiye Garantili) Fiyatı

yada : Xiaomi Mi 9T 64 GB (Xiaomi Türkiye Garantili) Fiyatı

veyahut :) :Xiaomi Mi 9T 64 GB (Xiaomi Türkiye Garantili) Fiyatı

buralardan alabilirmiyim sence ??

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

Arkadaşımda vardı Mi 9T'den. Onunki kaçaktı (IMEI kayıtlı değil). Bana 1500 TL'ye kaçak Mi 9T al falan, dedi. Ama ben 1500TL'ye faturalı Redmi Note 8 aldım. Kaçak işini sevmiyor.

Bu biraz tercih meselesi. Telefondan ne beklendiği, nasıl kullanılacağı ile ilgili. Mi 9T kullanan arkadaş telefonundan gayet memnundu.

Sizin sorunuza bu telefonu kullananların cevap vermesi daha doğru olur diye düşünüyorum. Yanlış yönlendirmek istemem.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Normal mağzalardan türkiye kayıtlı 1900TL'ye Xiaomi Redmi Note 8 pro telefonlar var, bu şekilde telefon alınır mı ? Yada alan var mı?
Alınınca imeilinde sorun çıkar mı ?

2. Konu mesajı:
Telefoncuların yurt dışından getirip türkiye kayıtlı diye satılan telefonlardan alınılır mı ? Xiaomi Redmi note 8 pro satıyorlar 1900TL'ye sizce bu telefonlar alınır mı ? Alınıldığında da imei de sıkıntı çıkar mı ?

Konular birleştirildi
Garantili al kafan rahat olsun.

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Benim arkadaşım aldı geçenlerde çaldırdı birde fatura vs olmadığı için bulamadı da ha bişey olur mu olmaz imei giderse bi hurda cihaz bul imei attır ama ben tavsiye etmiyorum satarken para etmez hem hemde fiyat farkı çok yok.

eraygokk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim arkadaşım aldı geçenlerde çaldırdı birde fatura vs olmadığı için bulamadı da ha bişey olur mu olmaz imei giderse bi hurda cihaz bul imei attır ama ben tavsiye etmiyorum satarken para etmez hem hemde fiyat farkı çok yok.

imeli li 1500 tl

türkiye garantili mi store de 2:500 tl arada 1 milyar var :)
öğrenci adamız yahu

Son mesajlar