Türkiye bayraklı skandal

amesfa

Dekan
Onursal Üye
Türkiye bayraklı skandal

Radikal dinci teröristlerin desteklendiğini anlatan Türk bayraklı broşürler tartışılıyor.İşte o broşür

Avustralya’da radikal İslamcı bir kuruluşun imzasını taşıyan ve posta kutularına bırakılan broşürde muhalefete övgüler yağdırıldı. Ancak Türk bayraklı sahte bildirinin arkasında iktidar çıktı

Cumartesi günü genel seçimlerin gerçekleşeceği Avustralya’da, Sydney kentinde dağıtılan ve İşçi Partisi’nin radikal dinci teröristleri desteklediğini söyleyen Türk bayraklı broşürler ülkeyi karıştırdı. Ancak asıl skandal broşürlerde adı geçen “Avustralya İslam Federasyonu” adlı bir kurumun gerçekte olmadığı ve broşürlerin iktidardaki Liberal Parti tarafından rakipleri İsçi Partisi’ni karalamak için dağıtıldığının ortaya çıkmasıyla yaşandı. Bir haftadır Sydney’de dağıtılan broşürlerin üzerinde İşçi Partisi’nin logosu ve Türk bayrağı bulunuyor. Sultanahmet Camii’nin de yer aldığı Broşürde, Avustralya İslam Federasyonu, İşçi Partisi’ne “Bali’de 2002 yılında gerçekleşen ve 88 Avustralyalı’nın yaşamını yitirdiği saldırı nedeniyle tutuklananlara yardımı ve aşırı dinci bir imamı Avustralya’ya kabul ettikleri için” teşekkür ediyor.

Hemen partiden atıldılar

Broşürler basında yer alınca, Liberal Parti Genel Başkanı ve Başbakan John Howard olayla bir ilgisi olmadığını açıkladı. Skandalda adı geçen üyelerin partiden ilişkilerinin kesildiğini söyledi. Teröristlere yardımla suçlanan İşçi Partisi’nin başkanı Kevin Rudd ise, rakiplerini “çirkin dövüşmekle” suçladı. Broşülerde, Türk bayrağının neden kullanıldığı ise hala sırrını koruyor. Avustralya’da yaklaşık olarak 150 bin Türk yaşıyor.

Şaka olsun diye yapmışlar!

Sydney’de broşürleri dağıtan Gary Clarck adlı bir adam göz altına alındı. Clarck’ın Liberal Parti milletvekili Jackie Kelly’nin kocası olması, partinin bu komplodan haberi olduğu şeklinde yorumlandı. ABC televizyonunda hakkında eleştirilere yanıt veren milletvekili, broşürleri “şaka” olsun diye dağıttıklarını söyledi. İşçi Partisi’nin seçimleri kazanma ihtimali yüksek olduğu için Liberal Parti üyelerinin, bu partiyi terörle bağlantılı göstermek istediği ancak planın geri teptiği belirtiliyor.

Türk bayrağı ve Sultanahmet Camii’nin fotoğrafının bulunduğu broşürde, “Yaklaşan genel seçimlerde tercihimiz ülkeyi İşçi Partisi’nin yönetmesi. Diğer tüm Müslümanların da bunu yapmasını istiyoruz. İşçi Partisi’ne Bali bombalamalarında haksız yere suçlanan kardeşlerimize verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Onlar, yeni cami projelerimize destek veriyor. Yerel yönetimler ve hükümetin de desteğiyle, St Mary’deki camimizi yakında açacağız. Allahü Ekber” deniliyor.Elçilik bastırdı Türkiye’den özür diledi

AvuStralya Büyükelçimiz Murat Ersavcı, sahte broşürlerde Türk bayrağının kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söyleyerek Başbakan John Howard’ı arayıp bir açıklama istedi. Büyükelçilikten yapılan açıklamada şu ifade kullanıldı: “Avustralyalı ilgili bakan ve yetkililer olayı kendilerinin de şiddetle kınadıkları ve Avustralya ve Türkiye arasındaki ilişkilerimizin sorumsuz kişiler tarafından yapılan hareketlerden olumsuz etkilenmemesini umduklarını ifade etmişlerdir. Olayın Avustralya’nın mevcut politikalarıyla hiçbir bağlantısı olmadığı belirtildi. Ve üzüntüler dile getirildi.”Kaynak 

teknojen

Doçent
"ABC televizyonunda hakkında eleştirilere yanıt veren milletvekili, broşürleri “şaka” olsun diye dağıttıklarını söyledi."

Türkiye'de buna eşek şakası deniyor bilmem onlar ne derler terbiyesizler :mad:
 

amesfa

Dekan
Onursal Üye
teknojen dedi ki:
"ABC televizyonunda hakkında eleştirilere yanıt veren milletvekili, broşürleri “şaka” olsun diye dağıttıklarını söyledi."

Türkiye'de buna eşek şakası deniyor bilmem onlar ne derler terbiyesizler :mad:

Şaka anlayışlarında bir problem var bunların
 

Son mesajlar

Üst