Türkiye Avrupa'nın en iyi ikinci ligi

Bu konuyu okuyanlar

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Play-Off'a kalmak için mücadele eden Beko Basketbol Ligi ekiplerinden TOFAŞ'ın yeni pivotu Jurica Zuza, yeni takımına katılmak için Türkiye'ye ayak basmadan önce NTV Spor'a konuştu. Türkiye Ligi'nin Avrupa'nın en değerli liglerinden biri olduğunu ifade eden Zuza, konu TOFAŞ olunca çok düşünmedim dedi.

jurica_zuza_600_X6G2P.jpg

Irmak Kazuk - Bu akşam İstanbul’a gelip oradan yeni takımına katılmak için Bursa’ya geçecek olan TOFAŞ’ın yeni pivotu Jurica Zuza, Türkiye'ye ayak basmadan önce NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.
"KONU TOFAŞ OLUNCA ÇOK KOLAY OLDU"
Hırvat basketbolunun yetiştirdiği önemli pivotlardan birisi olan tecrübeli oyuncu, eski kulübü Zadar'a dönmeden önce Ukrayna'da Kryvbasbasket forması ile 13.7 sayı, 4.9 ribaund ve 1.1 asist ortalamalari ile oynuyordu. Kariyerinde Cibona Zagreb, Panathinaikos ve Hirvatistan Milli Takımı gibi önemli formaları giymiş olan Zuza, transferinin nasıl geliştiği ile ilgili soruya "Menajerlerim aracılığıyla böyle bir teklif gelince fazla düşünmedim çünkü TOFAŞ en çok tanınan Türk kulüplerinden birisi. Repesa ve Rimac'li çifte sampiyon oldugu seneler Hirvatistan'da hemen her gün gazetelerde yer bulmuş çok önemli bir takım. Böylesine başarılı geçmişe sahip bir ekibe geldiğim için de gayet mutluyum. Tomislav (Ruzic) ile iki gün önce Zadar'da beraberken bana TOFAŞ hakkında harika şeyler söyledi ve ben de hiç düşünmeden imza attım diyebilirim. Kendisi bana kadro ve Koç Nihat Iziç hakkında da çok olumlu şeyler aktardı ki zaten Tomislav benim genç takımdan beri arkadaşım ve profesyonel olarak Zadar'da üç sezon da beraber forma giydik. Ayrıca oturup beraber kahve içerken kendi dilimde konuşabileceğim birilerinin bulunuyor olması her şeyi daha da kolaylaştırdı." şeklinde cevap verdi.
"TÜRKİYE LİGİ İTALYA VE YUNANİSTAN'I GEÇTİ"
Beko Basketbol Ligi ile alakalı düşüncelerini ise "Böyle bir ligden teklif gelince çok düşünmezsiniz çünkü söylemeden edemeyecegim Türkiye Ligi, Yunanistan ve Italya liglerinin de düşüşünü göz önüne alirsak kesinlikle şu an İspanya'nın hemen ardından ikinci sırada yer alıyor. Dünya Şampiyonası'ndan sonra Türkiye'de basketbol yeni bir boyut kazandı ve bu çok önemli bir gelişme." diyerek aktardı.
"TOFAŞ'IN PLAY-OFF HEDEFİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TRANSFER"
Oyuncunun menajeri Serdar Ortakuyu ise Hırvat pivotun transferi hakkında konuştu. "Jurica, TOFAŞ’ın kupalara ambargo koydugu senelerde genç bir oyuncuyken zaten Bursa ekibini yakından takip etmiş. Gerek Nihat Iziç gerekse Tomislav Ruzic'in burada olması da transferi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlamamıza olanak sağladı. Kendisi Ukrayna'da gayet iyi bir sezon geçiriyor olmasına rağmen kulübünün ödeme problemi yüzünden Zadar'a geri dönmüştü. Orada bir kaç maç
oynadıktan sonra Türkiye'den teklif gelince Hırvat ekibinden izin almamız TOFAŞ yönetiminin gösterdiği fedakarlıkla mümkün oldu. Kendisi “old school” tabir edilen alçak post oyununa hakim bir uzun ve tecrübesi ile TOFAŞ’ın play-off hedefine kesinlikle önemli bir katkıda bulunacaktır."

kaynak

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
İspanya ile aynı seviyede doğru konuşmuş.