Türkiye 0-2 Hollanda | 2014 FIFA Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 10. Maç

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
A Milli takımımız, Dünya Kupası grup elemeleri son maçında Hollanda'ya 2-0 yenildi ve Brezilya'ya gitme şansını kaybetti.

Maçın özeti için tıklayınız...

turkiye-hollanda.jpg

Rüyadan kabusa

Dünya Kupası D Grubu'ndaki son ve en kritik maçımızda Hollanda karşısındaydık. Bizim galibiyetten başka şansımız yokken, son 2 eleme grubunun en başarılı takımı Hollanda ise Brezilya'da ilk torbada yer alma hesapları içindeydi.

Son 3 maçtaki performansımızla son maça taşıdığımız Brezilya bileti şansımızı play off'ta da devam ettirmek için mutlaka kazanmak zorunda olduğumuz karşılaşma öncesine Fatih Terim, son Estonya maçına göre kadroda iki değişiklik yaptı. Estonya karşısında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Caner Erkin'in yerine savunmanın solunda Hasan Ali Kaldırım görev aldı. Son karşılaşmada Burak Yılmaz'a yaptığı asistle ikinci golün hazırlayıcısı olan Gökhan Töre, Hollanda karşısında yedek soyunurken bu oyuncunun yerine Olcan Adın ilk 11'de görev yaptı.

Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Louis Van Gaal, Macaristan'ı 8-1 yendikleri karşılaşmaya göre Türkiye karşısında 5 değişiklik yaptı. Macaristan karşısında kalede görev yapan Michel Vorm, yedek soyunurken bu oyuncunun yerine Jasper Cillessen kalede görev yaptı. Macaristan karşısında ilk 11'de oynattığı Jeffrey Bruma, Kevin Strootman ve Rafael van der Vaart'ı yedeğe çeken tecrübeli teknik adam, bu futbolcuların yerine Bruno Martins Indi, Jordy Clasie, Leroy Fer ve Wesley Sneijder'i sahaya sürdü. Son karşılaşmada gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Nigel De Jong, Türkiye karşısında takımını yalnız bıraktı.

Mücadeleye hızlı başlamak isterken, şok bir golü kalemizde gördük. 8. dakikada sağ kanatta kazanılan serbest vuruşta Robben'in ortasında kimsenin müdahale edemediği top ağlarımıza gitti ve Hollanda 1-0 öne geçti. İlk yarıda oyunda üstünlüğümüzü kabul ettirirken, Arda ve Burak'la çok önemli fırsatları değerlendiremedik ve devre arasına 1-0 yenik girdik. 2. yarı bizim için başka bir şokla başladı. 46. dakikada yakından tanıdığımız iki ismin organizasyonu golü getirdi. Oyuna 2. yarıda giren Kuyt pasını verdi, Sneijder önce Semih'i geçti, ardından da topu ağlara gönderdi. Başarılı futbolcunun golden sonra sevinmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Romanya'nın da 2-0'ı bulmasıyla ümitlerimiz iyice tükendi ve istediğimiz oyundan iyice uzaklaşınca gol de bulamadık. 2-0 biten mücadele sonunda millilerimiz Brezilya umutlarını tüketmiş oldu. Hollanda'nın lider tamamladığı grubu 2. sırada tamamlayan Romanya, play off oynamaya hak kazandı.

TÜRKİYE-HOLLANDA: 0-2

STAT: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı
HAKEM: Olegario Benquerenca (PORTEKİZ)

TÜRKİYE: Volkan, Gökhan Gönül, Ömer, Semih, Hasan Ali, Olcan (Dk. 56 Gökhan Töre), Selçuk (Dk. 74 Cenk), Mehmet Topal, Arda, Umut, Burak (Dk. 56 Olcay)
TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

HOLLANDA: Cillesen, Janmaat, Vlaar, Martins Indi (Dk. 46 Bruma), Blind, Leroy Fer, Clasie, Sneijder, Robben, Van Persie (Dk. 46 Kuyt), Lens
TEKNİK DİREKTÖR: Luis Van Gaal

GOL: Dk. 8 Robben, dk. 46 Sneijder

KAYNAK

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Estonya ile berabere kal..Hollanda yı yenmeyi düşün.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bir an önce iyi forvet yetiştirmemiz lazım,2016 Avrupa'da yalan olacak yoksa.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Kötü oynamadık, forvette topları değerlendirebilseydik daha iyi olacaktı.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Böyle işin :( O bulduğumuz pozisyonları harcamasalardı... Önümüzdeki maçlara bakıcaz deyip geçeceğiz yine :(

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
artık bu takımda burak selçuk ve volkan oynamasın bi zahmet yeter

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Grup finali:

TakımlarOGBMAYP
1.HOLLANDA1091034528
2.ROMANYA10613191219
3.MACARİSTAN10523212017
4.TÜRKİYE1051416916
5.ESTONYA102176207
6.ANDORRA1000100300

Abdullah Avcı ile 6 maçta 7 puan, Fatih Terim ile 4 maçta 9 puan alan bir Milli takım var. Avcı, devam etse belki şu son dört maçı hiç kimse izlemeyecekti bile.

İnşallah yapılan hatalardan ders çıkarılır ve bundan sonra çok daha başarılı bir milli takım görürüz.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Volkan her maçta şu hatalı golleri yemek zorunda mı?? :hammer:

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
volkan iyi kaleci fakat forumda olmadığı zaman daha forumda kaleciler oynamalı, fizik ve mentalite farkı çok fazla sanki top sürekli hollandalı oyunculara gidiyor gibi görünüyor fakat adamlar üstün pozisyon bilgsine sahip, biz kendimizi çok abartıyoruz. başaltı futbol ülkesi sanıyoruz ama orta altı bir futbol ülkesiyiz...

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Tamamen beceriksizlikten kaybettik.Çok hırslıyız çok koşuyoruz ama fıs.Yazık oldu :(

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Bize nasip değil herhalde adam gibi bir milli takım görmek, çocuklarımıza inşallah.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"1-1'i yakalasak oyun değişebilirdi"
A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Hollanda maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Terim, "Türk halkından özür diliyoruz. Gerçeklerle de yüzleşmemiz lazım. Bizden iyi takımlar, iyi oynuyorlar. Ancak bu tip takımlara şöyle olabilir, gol bulmanız gerekir. Olması gereken goller olmalı. Hücum üstüne hücum yapıyorsunuz, göbekten karşı karşıya kalıyorsunuz; atamayınca skoru ve morali alamıyorsunuz. Uluslararası maçlarda kendi ligimizin üstüne çıkmalıyız. Bu heyecanı yaşattılar, son bir haftadır milli takım olgusu var. Daha iyi bir milli takım olacak ancak bizden daha sağlam yere basıyorlar. Öyle anlar var ki golün olmaması sizi bir adım ileri taşımıyor, böyle olunca da demoralize oluyorsunuz. Şans diye diye yıllarımız geçti. Üzgünüm, gerçekten üzgünüm. 1-1'i yakalasak oyun değişebilirdi. Güzel bir milli takım vardı, daha güzel bir takım Avrupa şampiyonasında olacak" dedi. (NTV Spor)

VİDEO

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Burak'ın kaçırdığı pozisyonları golle sonuçlandıramamak , büyük beceri ister.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ya tamam pozisyonları değerlendiremedik ama hollanda ya ne demeli? Estonya gelince dünya sıralaması aklına gelmesin türkiye ile yapınca gazı kökle. Çok uygun bir kelime var sana hollanda ama durduk yere ban yemeyeyim.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Fatih Terim 4.sıradayken milli takımı aldı. 4. maç oynattı yine 4.sırada bıraktı. Demekki fatih terimin de abdulah avcıdan bir farkı yokmuş.
Ayrıca seyircileri tebrik etmek lazım burağı yuhladıkları için.

Bize vizyonu olan futbol bilgisi olan bir teknik direktör lazım. Fatih gibi höt böt edip ,birazda koçum deyip sistemsiz oyun oynatan td değil.
Umarım Tff fatih terimle sözleşme yapmazda,fatihin para kazanmak için yaptığı oyunlar ters teper.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya tamam pozisyonları değerlendiremedik ama hollanda ya ne demeli? Estonya gelince dünya sıralaması aklına gelmesin türkiye ile yapınca gazı kökle. Çok uygun bir kelime var sana hollanda ama durduk yere ban yemeyeyim.

Aynı holanda 4 gün önce macaristana 8 gol attı. Bunu unuttun herhalde.
Şükret ki bize fark atmadılar. İsteselerdi bize de atarlardı.

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Fatih Terim 4.sıradayken milli takımı aldı. 4. maç oynattı yine 4.sırada bıraktı. Demekki fatih terimin de abdulah avcıdan bir farkı yokmuş.

Ya yuh be kardeşim bu kadarda değil.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ayrıca seyircileri tebrik etmek lazım burağı yuhladıkları için.

Bize vizyonu olan futbol bilgisi olan bir teknik direktör lazım. Fatih gibi höt böt edip ,birazda koçum deyip sistemsiz oyun oynatan td değil.
Umarım Tff fatih terimle sözleşme yapmazda,fatihin para kazanmak için yaptığı oyunlar ters teper.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aynı holanda 4 gün önce macaristana 8 gol attı. Bunu unuttun herhalde.
Şükret ki bize fark atmadılar. İsteselerdi bize de atarlardı.

Aynı hollanda değil. İki maçta iki farklı hollanda. Macaristan a 8 atan hollanda nın Estonya ile berabere kalması mantıklı mı? Senin mantığına sığıyor mu? Aynı hollanda bir 8 de estonya ya atardı. Bilmem anlatabildim mi.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Ne yani, Hollanda bize maçı vermedi mi bahanemiz ?
Yoksa bizim acizliğimiz mi?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ne yani, Hollanda bize maçı vermedi mi bahanemiz ?
Yoksa bizim acizliğimiz mi?
Hocam dikkatinizi çekerim ilk cümlem de söyledim. Değerlendiremedik diye. Maçı vermemeleri bir bahane olmaz, olamaz ama estonyaya böyle oynayıp bize böyle oynamasına anlam veremiyorum. Bir bahane olarak yazmadım yani bunu. İyi forumlar.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Hocam dikkatinizi çekerim ilk cümlem de söyledim. Değerlendiremedik diye. Maçı vermemeleri bir bahane olmaz, olamaz ama estonyaya böyle oynayıp bize böyle oynamasına anlam veremiyorum. Bir bahane olarak yazmadım yani bunu. İyi forumlar.
Benim de demek istediğim o veryansın etmemizin bir yararı yok.
Ama bana göre kadro dizilimi oldukça yanlış bireysel hatalarda cabası.
Zaten Hollanda'da yarı gereksiz bir maça As kadro gelmiş.
Burak nedir allah aşkına, semih kademede , hasan ali robben'i tutuyor.Gökhan Töre gibi top süren saklayan bir oyuncu yedek soyunuyor.Ne ise.
Terim'in daha uzun süre bu takımda kalmak istediği belli , 2018 Hedef haydi Türkiye :thumbdown:
Umut'tan beklentim büyüktü ancak o da olmadı.
Son olarak Töre gerçekten harika.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Benim de demek istediğim o veryansın etmemizin bir yararı yok.
Ama bana göre kadro dizilimi oldukça yanlış bireysel hatalarda cabası.
Zaten Hollanda'da yarı gereksiz bir maça As kadro gelmiş.
Burak nedir allah aşkına, semih kademede , hasan ali robben'i tutuyor.Gökhan Töre gibi top süren saklayan bir oyuncu yedek soyunuyor.Ne ise.
Terim'in daha uzun süre bu takımda kalmak istediği belli , 2018 Hedef haydi Türkiye :thumbdown:
Umut'tan beklentim büyüktü ancak o da olmadı.
Son olarak Töre gerçekten harika.
Haklısınız hocam..

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Mahalle maçından farkı yok bizimkilerin oynadıkları maç.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
E baska nolcakti ciddi ciddi hollandayi yeneceğimizi mi bekliyordunuz? 100 mac yapsak 100 ünü de hollanda kazanir. İş buraya gelmeden düsünecektik.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
maçtan sonra karar verdim en yakın zamanda evlenicem bolca erkek çocuğum olacak onları forvet pozisyonu için özenle yetiştirecem.
belki 20 yıl sonra türkiyenin forvet sorunun çözerim. yoksa türkiyeden forvet çıkacağı falan yok. hakan şükürü arar olduk.

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ya arkadaş anlıyorum fatih hocanın atak futbolunu fakat haddimizi bilmemiz lazım, bir kaç gol kaçrınca böyle oluyor hep.. en azından ilk yarı birinci sınıf futbol takımı karşısında üçüncü sınıf takım gibi haddimizi bilerek oynasak.. ikinci yarı yap bütün fantazilerini hatta umut burak ömer kim varsa doldur forvete... bu nesilden önceki nesil, bu futbolu oynayacak kapasite ve deneyime sahipti, bunlar atamayıp yiyince maçı bırakıveriyor son 30 dak. hiç yoktular maçta....

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Grup finali:

TakımlarOGBMAYP
1.HOLLANDA1091034528
2.ROMANYA10613191219
3.MACARİSTAN10523212017
4.TÜRKİYE1051416916
5.ESTONYA102176207
6.ANDORRA1000100300

Abdullah Avcı ile 6 maçta 7 puan, Fatih Terim ile 4 maçta 9 puan alan bir Milli takım var. Avcı, devam etse belki şu son dört maçı hiç kimse izlemeyecekti bile.

İnşallah yapılan hatalardan ders çıkarılır ve bundan sonra çok daha başarılı bir milli takım görürüz.
Atılan gol sayılarına göre değerlendirirsek herkes yerini hak etmiş.

MrtKrt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türkiye de forvet sorunu yok aslında harika forvet oynayanlar var ama fatih terim sezon başından beri top oynayamayan burak'ı oyuna alıyo. Töre yedek.. Umut bulut Türkiye'nin en iyi forveti ama topla buluşanadı.. Yaptığı pres çok iyiydi bir dakika durmadı.. O kadar iyi topçular varken formsuz futbolcuları oynatmak hata

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
bir g.saraylı olarak buraktan gerçekten nefret etmeye başladım bu ne becereklizlik ya bu adam ne milli formayı ne g.saray formasını haketmiyor fatih hocanın bu ısrarını çözemedim gitti nasıl olurda gökhan töre gibi adamı yedek soyundurursun ilk 11 de başlasa çok daha farklı olurdu gerçekten şaşıyorum milli takımın başına gelen hocalara sesleniyorum ne yani koskoca türkiyemizde adam gibi forvet yokmu yani devamlı aynı ısrar kendi beceriksizliğimizi maalesef mağlubiyetle ödedik geçmiş olsun inşallah ders çıkarırlar diyecem ama nerde kaç tane hoca geldi geçti aynı tas aynı hamam

Son mesajlar