Turkcell'iyim Vodofone'ye geçmeli miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi şuan da Turkcell'iyim. Ancak; birçok tanıdığımdan işte çekim gücü arasında fark yok. Vodofone'de çekiyor. Ama Turkcell'in paketleri pahalı onun yerine Vodofone'ye geç. Paketleri daha uygun falan diyorlar. Sizce doğru mu ? Yani geçilmeli mi ? Birde mesela Turkcell kullanıyorum telsiz kullanım ücreti borcum var operatör değiştirince o ücreti ödüyorlarmış doğru mu ? Önemli olan aslında bu değil. Vodofone'de çekme sorunu var mı ? Ayrıca paketleri uygun mu ? Şimdiden teşekkürler.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Kesinlikle geçme derim. Vodafone'luyum tahaddütüm haftaya bitiyor direk terketmeyi düşünüyorum. Nedenleri: İstanbul içi iyi çekiyor ama il dışına çıkar çıkmaz başlıyor çekmemeye. İkincisi ek paket vs. aldığın zaman önceliği kafasına göre veriyor. Mesela internet paketin 1 hafta sonra bitiyor. 2 gün geçerli ek paket alıyorsun. 2 günlük paketini 1 haftalık paketin biterse kullanabiliyorsun. Üçüncüsü bukadar cimri operatör görmedim. Şuana kadar hiçbir internet hediyesi vermedi. İlk başladığım ilk 2 3 hafta pazartesileri Bana Ne Var? Kampanyasından 1 gün geçerli 200MB hediye veriyordu. Ondan sonra bir daha hiç internet vermedi. 1 yıl sonra bir de 15 Temmuz da verdi :D

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Kesinlikle geçme derim. Vodafone'luyum tahaddütüm haftaya bitiyor direk terketmeyi düşünüyorum. Nedenleri: İstanbul içi iyi çekiyor ama il dışına çıkar çıkmaz başlıyor çekmemeye. İkincisi ek paket vs. aldığın zaman önceliği kafasına göre veriyor. Mesela internet paketin 1 hafta sonra bitiyor. 2 gün geçerli ek paket alıyorsun. 2 günlük paketini 1 haftalık paketin biterse kullanabiliyorsun. Üçüncüsü bukadar cimri operatör görmedim. Şuana kadar hiçbir internet hediyesi vermedi. İlk başladığım ilk 2 3 hafta pazartesileri Bana Ne Var? Kampanyasından 1 gün geçerli 200MB hediye veriyordu. Ondan sonra bir daha hiç internet vermedi. 1 yıl sonra bir de 15 Temmuz da verdi :D

Hediye bence kıyas olmamalı O zaman Türk Telekom hiç hediye vermiyor ama kullanıcısı hiçte az değil.

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bulunduğunuz bölge çekim gücü açısından önemli ancak sık sık yer değiştiriyorsanız çekim açısından sıkıntı yaşayacağınız kesin.

TURKCELL - Çekim Gücü - İYİ, Tarifeler - PAHALI
VODEFONE
Çekim Gücü - ORTA VEYA VASAT - Tarifeler - ORTA VEYA UCUZ
TÜRK TELEKOM
Çekim Gücü -KÖTÜ - Tarifeler - UCUZ

Benim bulunduğum bölgeye göre böyle bir özet geçebilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Geçme, GEÇME , GEÇMEEEEEEEEE.
Sana 4 belki de 6 yıllık bir vodafone kullanıcısı olarak söylüyorum.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Eyvallah arkadaşlar. Yorumlarınız için teşekkürler. Geçmemeye karar verdim. :D

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi şuan da Turkcell'iyim. Ancak; birçok tanıdığımdan işte çekim gücü arasında fark yok. Vodofone'de çekiyor. Ama Turkcell'in paketleri pahalı onun yerine Vodofone'ye geç. Paketleri daha uygun falan diyorlar. Sizce doğru mu ? Yani geçilmeli mi ? Birde mesela Turkcell kullanıyorum telsiz kullanım ücreti borcum var operatör değiştirince o ücreti ödüyorlarmış doğru mu ? Önemli olan aslında bu değil. Vodofone'de çekme sorunu var mı ? Ayrıca paketleri uygun mu ? Şimdiden teşekkürler.
Ben Türkcell platinum tarifesi kullanıyorum sözleşmem dün birmişti vodafoneye baktım uygun gibi duruyor fiyatta ama bana en iğreç sinemada bilet kampanyası veriyorlar müzik paketi kampanyası Yok dedi şu Yok bu Yok o zaman bu ekonomik fiyatın ne anlamı varki tekrar Türkcell sözleşmesi yaptım

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Bulunduğunuz bölge çekim gücü açısından önemli ancak sık sık yer değiştiriyorsanız çekim açısından sıkıntı yaşayacağınız kesin.

TURKCELL - Çekim Gücü - İYİ, Tarifeler - PAHALI
VODEFONE
Çekim Gücü - ORTA VEYA VASAT - Tarifeler - ORTA VEYA UCUZ
TÜRK TELEKOM
Çekim Gücü -KÖTÜ - Tarifeler - UCUZ

Benim bulunduğum bölgeye göre böyle bir özet geçebilirim.

Bu forumda her operatörün çekmeme şikayetlerini hepimiz okuyoruz bunu böyle yapamazsınız.
Mesela benim buradada en iyi Türk telekom çekiyor interneti hızlı ne olucak şimdi ?
İnsanlara her zaman şunu söylerim fiyata filan aldanmayın bulunduğunuz yerde hangi operatör çekiyor önce ona bakın çekim kalitesinden sonra fiyata bakın diyorum bu söylemimde operatör kayırmamamdandır.
Benim burada Türk Telekom un şahane olması Türkiye nin her yerinde aynısı demek değildir.Bu söylediğim olay tüm operatörler için geçerlidir.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bu forumda her operatörün çekmeme şikayetlerini hepimiz okuyoruz bunu böyle yapamazsınız.
Mesela benim buradada en iyi Türk telekom çekiyor interneti hızlı ne olucak şimdi ?
İnsanlara her zaman şunu söylerim fiyata filan aldanmayın bulunduğunuz yerde hangi operatör çekiyor önce ona bakın çekim kalitesinden sonra fiyata bakın diyorum bu söylemimde operatör kayırmamamdandır.
Benim burada Türk Telekom un şahane olması Türkiye nin her yerinde aynısı demek değildir.Bu söylediğim olay tüm operatörler için geçerlidir.
Yahu Vodafone'un en iyi çektiği yeri söyler misin? Yok öyle bir yer.

Reaksiyon puanı
16,118
öyle bir hata yapma telinde 850mhz yoksa rezillik ne öğrenirsin en kötü lisansı almış niye hepsine aynı şartlarda lisans vermiyorlar ki? hani eşitlik?

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Kesinlikle katılıyorum hocam. Bir de teknik servisleri de çalışmıyor. Bizim evde 4G'si bile çekerken son zamanlarda 2G 2 çizgide falandı. Aradım nedenini sordum "Baz istasyonu patlamış" diyorlar bana. Ulan sorunu teşhis etmişsin gidip düzeltsene! Bir de "ha peki tamam öyleyse" dememi bekliyorlar :D

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
patlama sesi gelmedi mi sizin oraya? :D öyle bi demişler ki vice city'de o inşaatın patlaması gözümün önünden geçti..

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
bulunduğun şehre göre operatörün kalitesi değişir ama türkcelle genellikle zamanında bütün direkleri dikmiş ama vodofone da iyi ben vodofone kullanıyorum türkcelin kalitesini alamasam da çok da memnunsuzum denilemez

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
çekim güçleri malesef aynı.ben bazen bakıyorum şehrin göbeğinde 2 çizgiye kadar düşüyor.gittim bayiiye arasıra böyle sorunlar olabiliyor dedi
Bence tarifleri eskisi gibi pahalı değil.mesela ben faturasız hat kullanıyorum.19 tl ye 500 dk +2 gb internet+1000 sms bana yetiyor.iletişim vergisi 6 ay sonunda toplu alınıyormuş.bende bu 6 ay dolduktan sonra bu vergiyi ödememek için başka operatöre geçip tekrar yine turkcele geçmeyi düşünüyorum.ama ne kadar süre kalmak gerekli yada tekrar geçince bu vergi alınır mı onu bilmiyorum.yalnız turkcelin müşteri hizmetlerinden çok memnunum.vodafone ve telekom gibi değiller.bu yüzden kalmayı tercih ediyorum

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
patlama sesi gelmedi mi sizin oraya? :D öyle bi demişler ki vice city'de o inşaatın patlaması gözümün önünden geçti..
Vallahi ben de ilk duyduğumda yayılan radyasyondan mutasyon geçireceğiz insan kanı içen canlılar oluşacak gibi bir senaryo geçirmiştim kafamdan :D:D