Turkcell'den Hangi Operatöre Geçsem Daha İyi Olur?

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Turkcell'in yapmış olduğu saçma sapan kampanyalardan, sürekli zam üsüne zam gelen internet,konuşma ve sms paketlerinden kısaca Turkcell'den kazık yemekten bıktım. Bu hafta içerisinde ya Vodafone'a yada Avea'ya numaramı taşıyacağım. Faturasız kullanıyorum ve faturalya geçmeyi istemiyorum. Forumda bu tarz konulara göz attım fakat hem yazılanlar içime sinmedi hem bazı kampanyalar güncelliğini yitirmiş. Benim için internet en başta önemli, konuşma ve mesajlaşmada hemen ardından gelir. Çekip çekmemesi yada internet hızı o kadar da önemli değil. Şimdi çevremde topladığım bilgilere ve anladıklarıma göre Vodafone 8GB sınırsız internet paketine yeni abone alımı her türlü İHTİYACA GÖRE YENİ MOBİL İNTERNET PAKETLERİ bahanesiyle kapanmış ve sanırsam internet paketleri çok pahalı zaten sitesinde de pek birşey bulamadım. Avea'da 9 TL ye 1 ay boyunca 1gb internet paketi varmış ama avea.com.tr 'de baktım böyle birşey bulamadım. Birde Avea'ya numarasını taşıyanlara özel 19 Tl'lik Genç Paket kampanyası varmış sanırım bu da 12 aylık bir kampanya. Ayrıca TTNET Mobil diye birşey var. Onun internet, konuşma ve mesajlaşma paketleri nasıl? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim :crying:

coke

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende mesajını Avea nın tarife incelemesini yaptiktan sonra gördüm konuşma internet sms paketi olan bir tarife göremedim açıkçası yarın bir avea bayisine gidip bilgi alacagim malum bende Turkcell deyim 16 senedir bunalttılar beni son absürt fatura göndermeleri son noktayı koymama sebebiyet verdi.
Ben Avea diye düşünüyorum Baba tarifesi cazip geldi :D ek olarak internet paketini cuzi bir miktar tutarsan elle tutulur bir hizmet alabilme olasılığı doğuyor ancak malum çeker mi çekmezmi tantanası var bence Taahhüt vermeden önce 1 ay deneme yapabileceğin yani istediğin bırakabilme şansın olup herhangi bir ceza ödemeyeceğin bir tarifede kullanıp sonrasında Taahhüt vererek bir paket seçmen mantıklı olur diye düşünüyorum
Sonuç olarak ben avea ya geçmeyi planlıyorum önerim Avea dır. Tamamiyle fiyat olarak bu öneriyi bulundum, kalite konusunu belirttiğim gibi deneyerek tespit etmek gerekiyor.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=2974]coke[/MENTION] Faturalıda bir sınır yok o yüzden benim açımdan tehikeli :D Aslında dediğin gibi birde ceza ödeme durumu var değil mi? Şimdi 2006 yılında Vodafone'dan Turkcell'e geçtim. O zamanlar bizzat gidip numaramı değiştirmedim başka biri yaptı bu işlemi o yüzden kaç yılı devirmem gerek ki serbest kalayım bilmiyorum. Bunu öğrenmenin bir yolu var mıdır acaba?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
numara değiştirmek için 60 gün... faturalıda da taahhüte bağlı artık :)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=200254]SiaivuS[/MENTION] Nasıl yani tam anlamadım. Numara değiştirmek için mi 60 günüm kaldı yoksa numara değiştirme cezası almamak için 60 gün mü geçmesi lazım.

coke

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum ben ceza derken Taahhüt ü bozduğun zaman faydalandigin indirimlerin toplu halde faturaya yansıtılmasindan bahsetmek istedim.
Ayrıca anlatmak istediğin operatörler arası geçiş sürenin ne kadar olduğunu soruyorsan ön ödemeli bir hat kulanıyorsan hattının hiçbir süre kısıtlamasi olmadan istediğin zaman farklı operatöre taşıma şansın bulunmakta.
Son olarak faturalı konusunda ipin ucu kaçar korkusu var ise ayrı bir durum :D sonuç itibariyle 1000 dk konuşma 1000 sms interneti katmiyorum, orta segment bir iş hayati olan öğrenci tam farketmez herkese yeter diye tahmin ediyorum ben deli gibi konusurum diyen vatandaş da ayıptir soylemesi gitsin platinium alsin :D doya doya kanser olana kadar konuşur zaten.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
:) Şimdi anladım. Ön ödemeli kullanıyorum zaten. Faturalı aslında daha avantajlı ama işte ipin ucu kaçar korkusu var sonradan hesabı kitlerler hiç uğraşamam öyle işlerle. Şu avea'da bahsi geçen faturasız aylık 9 tl'ye modemsiz 1GB internet kampanyası var mı yok mu onu merak ediyorum şimdi... :/

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bir operatörden diğerine geçtiğin zaman beğenmedin diyelim bir daha değişim yapabilmek için 60 gün o operatörde kalmak zorundasın ki sen 6 yıl geçirmişşin bu operatörle demekki senin için bi sorun yok...

coke

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir operatörden diğerine geçtiğin zaman beğenmedin diyelim bir daha değişim yapabilmek için 60 gün o operatörde kalmak zorundasın ki sen 6 yıl geçirmişşin bu operatörle demekki senin için bi sorun yok...

üstad verdiğim linkte 60 gün kalmasi gerektiğini gösteren metni bana söylermisin ?
http://www.nts.gov.tr/#/surecler/

Not: Hattın geçiş işlemi tamamlandiktan sonra istedigin an 1 saat olur 1 gün olur 1 hafta 1 ay farketmez numaranı taşıyabilirsin !

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
üstad verdiğim linkte 60 gün kalmasi gerektiğini gösteren metni bana söylermisin ?
http://www.nts.gov.tr/#/surecler/

Not: Hattın geçiş işlemi tamamlandiktan sonra istedigin an 1 saat olur 1 gün olur 1 hafta 1 ay farketmez numaranı taşıyabilirsin !

EVET ÇOK NET VE AÇIK BİR BİLGİ PAYLAŞIMI OLMUŞ TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT

bu işin teorik yanının bilgisi :) yani daha önce numara geçişi yaptıysanız bilirsiniz ki numara geçişi yapılırken diğer operatördeki bir kampanyaya yada bu tür bir uygulamaya geçiliyor ve dilediğiniz an geçiş yapmanız çeşitli suistimallerden dolayı engelleniyor... bunun olmasından memnun olduğumu asla söyleyemem ve dikkat edilmesi gerektiğini bildirmek isterim

--- Mesaj Güncellendi ---

Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği (Yönetmelik), 01/02/2007 tarih ve 26421 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

9 Kasım 2008 tarihinde numara taşınabilirliği uygulamasının ülkemizde hayata geçmesi planlanmaktadır.

aynı sayfada yazıyor bunlar güncelliğin ''g''si yok :( ayrıca teori pratikten önce geldiği için yanıltabilir bazen

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ailemin bir ferdi Avea nın 19 liralık konuşma paketinde. Ancak 25 liradan aşağı fatura gelmiyor. Ben de bir zamanlar avea kamuluydum. 2.5 yıl önce 60 küsürlük fatura gelmişti. Şuan o kadar fatura ödemiyorum ben. Avea da gayet kazıkçı bence. 3 operatorude kullandım bence en hesaplı Vodafon

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Vodafone :)
vodafone hattımı Turkcell'e taşıdığıma bin pişman oldum yeni bi hat almıştım ondan sonra.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İşim gereği tüm Türkiye'yi dolaştım çekim gücü kesintisiz konuşma olarak Turkcell'den daha iyisi yok (3G, VINN dahil). Avea'nın taraftar (Kartalcell, Fenercell, GSMobile, vs.) paketlerinde 15TL'ye 150 dk her yöne ve 150sms içeriyor ayrıca diğer tarartarlarla (takım fark etmiyor) sınırsız görüşmeniz var. Vodafone ise fiyat/performans'ta 2. sırada.

Kalite sıralamasına göre;
1. Turkcell
2. Vodafone
3. Avea

Fiyat sıralamasına göre;
1. Avea
2. Vodafone
3. Turkcell

Not : 3 telefon kullanıyorum, 3 operatörün de abonesiyim. Çekim kalitesi, görüşme kalitesi ve ay sonunda gelen faturalara göre kıyaslama yapıldığında yukarıdaki tablo çıkıyor.

mmtself

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Turkcell'in yapmış olduğu saçma sapan kampanyalardan, sürekli zam üsüne zam gelen internet,konuşma ve sms paketlerinden kısaca Turkcell'den kazık yemekten bıktım. Bu hafta içerisinde ya Vodafone'a yada Avea'ya numaramı taşıyacağım. Faturasız kullanıyorum ve faturalya geçmeyi istemiyorum. Forumda bu tarz konulara göz attım fakat hem yazılanlar içime sinmedi hem bazı kampanyalar güncelliğini yitirmiş. Benim için internet en başta önemli, konuşma ve mesajlaşmada hemen ardından gelir. Çekip çekmemesi yada internet hızı o kadar da önemli değil. Şimdi çevremde topladığım bilgilere ve anladıklarıma göre Vodafone 8GB sınırsız internet paketine yeni abone alımı her türlü İHTİYACA GÖRE YENİ MOBİL İNTERNET PAKETLERİ bahanesiyle kapanmış ve sanırsam internet paketleri çok pahalı zaten sitesinde de pek birşey bulamadım. Avea'da 9 TL ye 1 ay boyunca 1gb internet paketi varmış ama avea.com.tr 'de baktım böyle birşey bulamadım. Birde Avea'ya numarasını taşıyanlara özel 19 Tl'lik Genç Paket kampanyası varmış sanırım bu da 12 aylık bir kampanya. Ayrıca TTNET Mobil diye birşey var. Onun internet, konuşma ve mesajlaşma paketleri nasıl? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim :crying:
ben de Turkcell in kazıkladığı şahsiyetlerden biriyim. yeter artık dedim. 532yi aradım yardımcı olmadılar. Vodafone a geçmek için başvurdum. cep avantaj tarifeleri güzel. daha geçiş işlemi bitmedi. 25i Turkcell son faturasını geçirecek. Geçiş işlemini de hızlandırmıyor. Amacının para olduğunu bi kez daha gösterdi bana.
Aveanın görüşme ve internet hizmetleri rezalet durumda. sms hizmeti süper ama sen istemesen bile senin adına sms gönderiyor :D
Turkcell in kalitesine lafımız yok ama Vodafone ile kıyaslarsak da arada 30TL fark olmamalı diyorum. Yüzlerine de söyledim kızardılar bozardılar. Ahh telefona Turkcell de söz sahibi bi erkek çıkacak basacam kalayı da rahatlayacam. Vodafone 30 ise siz 35 yapın Turkcell den vazgeçmeyim dedim kabul etmediler. Neyse kurtulmama en fazla 3 gün kaldı çok şükür

haa unutmadan. vodafone den vazgeçersen yada hattını iptal ettirsen kalan faturanı takip et. yoksa haber etmeden direk dava açıyor. kardeşim 20-30tl için 440tl ödedi. sonra bi de arkadan 40tl de faizi geldi. dava açtık kazanacak gibiyiz. sözde eve uğramış bulamamışlar muhtara uyarı mektubu bırakılmış dediler. muhtarda öyle bi evrak yok.

berquay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea dörtte dört taraftar paketlerinden birini öneririm.

12 ay taahhüt var ama, 1000 dk. + 1000 sms + 1 gb internet 45 lira, takımınızın imzalı maç forması hediye.
Hemde takımınıza destek oluyorsunuz.
Ayrıca 24 ay taahhüt verip +5 tl öderseniz, nokia 7230 alabilirsiniz, piyasada 350 tl, bu kampanyada 24 ay ayda 5 tl ye yani 120 liraya geliyor. 24 ay içerisinde başka kampanya tanımlı bir tarifeye geçebilirsiniz.

Bence bir bakın derim :)

mustafa sami03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üstad bana kalırsa vodafone ye geç. şiddetle tavsiye ederim. öyle bir operatör yok arkadaş. adamlar sanki cimrilik olsun diye kurmuşlar şirketi. o kadar ucuz geliyor diğer operatörlerden. Sana şiddetle tavsiye ederim.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Avea'ya geçme kararı aldım bu kesin karar :) Birşey merak ettim bu gsmobile, fenercell, kartalcell hatları ile normal avea hatları arasında ne fark var?

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
avea 19luk tarife yap 500dk + 1000 sms her yöne bunlar + 1 gb internet paşalar gibi kullan.taraftar paketlerini alma sakın sürekli mesaj atıyorlar gece gündüz demeden yok futbol takımına şu oldu,voleybol takımına bu oldu,hiç alakan olmayan spor dallarıyla alakalı mesajlar bile geliyor bıkıyorsun gece gece mesaj atıp uykunun içine ettiklerinde.müşteri hizmetlerini arayınca da iptal etmiyorlar o mesajları.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
trabzoncell vb hatlara gecebılırsın zıra kız aradasın vs varsa şampiiyon tarıfeyle 10 tlye her yone 2 saat + tscell,kartalcell.fbcell... ıle sınırsız konusabılıyorsun.ıstersende 10tl ye heryone 10bın sms te alabılırsın ıstedıgın zaman.kısıye gore degısır tabı ama bence en ıyı tarıfe bu aılem arkadaslarımda bu tarıfeye gectı geçiyor

avea 19luk tarife yap 500dk + 1000 sms her yöne bunlar + 1 gb internet paşalar gibi kullan.taraftar paketlerini alma sakın sürekli mesaj atıyorlar gece gündüz demeden yok futbol takımına şu oldu,voleybol takımına bu oldu,hiç alakan olmayan spor dallarıyla alakalı mesajlar bile geliyor bıkıyorsun gece gece mesaj atıp uykunun içine ettiklerinde.müşteri hizmetlerini arayınca da iptal etmiyorlar o mesajları.
o mesajları ıptal edebılıyorsunuz isterseniz

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
trabzoncell vb hatlara gecebılırsın zıra kız aradasın vs varsa şampiiyon tarıfeyle 10 tlye her yone 2 saat + tscell,kartalcell.fbcell... ıle sınırsız konusabılıyorsun.ıstersende 10tl ye heryone 10bın sms te alabılırsın ıstedıgın zaman.kısıye gore degısır tabı ama bence en ıyı tarıfe bu aılem arkadaslarımda bu tarıfeye gectı geçiyor

o mesajları ıptal edebılıyorsunuz isterseniz

nasıl? müşteri hizmetlerini aradık kaç sefer,iptal ediyoruz dediler hep etmediler.iletişim merkezlerine gidip söyledik sonuç yine aynı...

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
nasıl? müşteri hizmetlerini aradık kaç sefer,iptal ediyoruz dediler hep etmediler.iletişim merkezlerine gidip söyledik sonuç yine aynı...
tam olarak hatırlamıyorum fakat bır numaraya sms atmıstım ondan sonra daha gelmemıstı.

immortal10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence vodofone ye geç çünkii bende kullanıyorum kullanmamın nedeni= ayda 8 TL ye sınırsız internet ve telefonu bilgisayarına takarsan bilgisayarındanda ayda 8TL ye internete girebilirsin ben öyle yapıyorum 14 aydır kullanıyorum ve hala memnunum

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
bence vodofone ye geç çünkii bende kullanıyorum kullanmamın nedeni= ayda 8 TL ye sınırsız internet ve telefonu bilgisayarına takarsan bilgisayarındanda ayda 8TL ye internete girebilirsin ben öyle yapıyorum 14 aydır kullanıyorum ve hala memnunum
Bu kampanyaya yeni abone alımı bitmiş...

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gecen sene ekim ayında turkcell'den vodafone'a gectim.Tarifem genc avantaj her yöne 500dk, heryöne 5000 sms, face(0.facebook değil),msn bedava,geçiş hediyesi olarak da 10 ay boyunca her ay heryöne 100 dk ve 100mb internet hediyesi var.Oldukca memnunum çekim üzerine soylenen laflar tamamen hikaye turkcell'le hemen hemen aynı diyebilirim.(Elazığ'da ikamet ediyorum)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar bir sorum daha olacak bildiğiniz üzere Turkcell'de 0.facebook.com kampanyası bitmişti. Avea'nın Sitesinde SSS Bölümünde 0.facebook.com 12 Boyunca bedava diye yazmış. 12 Ay derken neyi kastetmiş acaba kullanmaya başladıktan sonraki 12 aya kadar mı ücretsiz? Ayrıca vodafone'daki facebook kampanyaları ne durumda? Turkcell'de olduğu gibi 0.facebook.com vodafone'da kampanyası bitti mi?

tesir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bimcell geç kardeşim biraz bekle bombayi şubat ortalarinda patlatiyoruz ...

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
vodafone live üzerinden facebook bedava genc avantaj'da....0'a gerek yok ;)