Turkcell VINN Nasıl Kullanılır?

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Turkcell'in bilgisayarlar üzerinden 3G hızında internet erişimi sağlayan VINN Modemleri nasıl kurulur? Ayarları nasıl yapılır? Detayları nelerdir? Hepsi adım adım bu yazıda...

3G hayatımıza girdikten sonra internet kavramı da bir ölçüde değişmiş oldu. Artık dilediğimiz her yere internetimizi götürebilmek mümkün. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm operatörler 3G hızından bilgisayarlarda da faydalanabilmeyi sağlayan USB 3G modemleri kullanıcılarına çeşitli kampanyalar ile sunuyorlar. Turkcell'in de VINN adını verdiği modemler kolay kullanımı ve kullanıcı dostu yapısıyla dikkat çekiyor.

VINN Modem Seçimi
Turkcell 3G VINN Modemler üç farklı versiyona sahip. Tasarımları hemen hemen birbirinin aynı olan bu modeller küçük detaylarının yanında özellikle şebeke bağlantı hızlarıyla fark yaratıyor. E176 ve E180 model numaralı cihazlar 7.2 Mbps'e kadar indirme hızını desteklerken E182E tam 21 Mbps'e kadar şebeke veri indirme hızına erişebiliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Turkcell canlı şebekede 42.2 Mbps hıza erişmeyi başarmıştı.

turkcell-genc-vinn_haber1271791113.jpg

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
reklamında böylesi pes yani ayrıca türkcell in kullanıcı arayüzü berbat tepki süresi rezalet

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
1 Mbit'e ulaşabilsem çok mutlu olacağım, fazla bir şey istemiyorum. :D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
1 Mbit'e ulaşabilsem çok mutlu olacağım, fazla bir şey istemiyorum. :D

henüz sadece 1 defa 5 mbit hızla bağlandım onun haricinde 1.5 mbit i hiç geçmedi upload hızı zaten felaket ötesi

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SDN üç operatörü de kapsayan şöyle detaylı bir 3G hız testi yapsa millet de faydalansa.

Turkcell ve Vodafone her fırsatta en hızlı olduklarını iddia ediyorlar.

En hızlı kim? En iyi ping değerleri kimde? En iyi sinyal seviyesine kim sahip? İstanbul'un farklı semtlerinden alınmış sonuçlarla detaylı bir inceleme görsek tadından yenmez.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
42 mbps hıza Turkcell ulaştı son kullanıcı olarak biz 1 mbit zor görüyoruz ne iş ?

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Aradan 2 sene geçmiş, hala Türkcell'in arayüzü berbat ötesi. Diğer konularda memunum :)