türkcell superbox hakkında acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

keremsan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
arkadaşlar türknet kullanıcısıyım. hiç ama hiç memnun değilim 3 ay önce geçtim.. geçtiğim günden beri her gün arıza kayıtları ile boğuşuyorum. bir türlü hizmeti doğru dürüst kullanamadım. başka iss’ye de geçiş yapamıyorum boş port yok deniliyor. bu durumda tek çare turkcel superbox oluyor. kullananlar ya da kullanmış olanlar nasıl buldunuz superboxu? fiyatı biraz tuzlu... 10 mbps lik limitsiz olanı özellikle kullananlar nasıldı? memnun kalma dereceniz? şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kullananlar var ama neredeyse hız konusunda çoğu kişi şikayetçi bence türknet aboneliğinizi sonlandırdıktan sonra sizin portunuz boşa çıkacaktır ve hızlı bir işlem ile portunuzu size bağlarlar heralde.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaşlar türknet kullanıcısıyım. hiç ama hiç memnun değilim 3 ay önce geçtim.. geçtiğim günden beri her gün arıza kayıtları ile boğuşuyorum. bir türlü hizmeti doğru dürüst kullanamadım. başka iss’ye de geçiş yapamıyorum boş port yok deniliyor. bu durumda tek çare turkcel superbox oluyor. kullananlar ya da kullanmış olanlar nasıl buldunuz superboxu? fiyatı biraz tuzlu... 10 mbps lik limitsiz olanı özellikle kullananlar nasıldı? memnun kalma dereceniz? şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Boş portla işin yok ki senin. Nakil işlemi istersen port değiştirmeden kablolara dokunmadan nakil işlemin gerçekleşir.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Ben değil ama bir akrabam ve arkadaşım da kullanıyor oldukça memnunlar.
Her hangi bir hız düşmesi kesinti yaşamamışlar en güzeli de bence modemi tak çalıştır olması Bizim arkadaşın 2 evi var bağ evi ve şehirde ki evleri var yazları bağda kalırlar modemi alır götürür hiç nakil işleri ile uğraşmazlar basit, kolay ve hızlı bir sistem. Zamanla alt yapı interneti tamamen biter bence sadece hücresel olarak uydu interneti kalır diye düşünüyorum. 5 Yıllık bir ömrü kaldığını düşünüyorum ben alt yapı internetinin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Her hangi bir hız düşmesi kesinti yaşamamışlar en güzeli de bence modemi tak çalıştır olması Bizim arkadaşın 2 evi var bağ evi ve şehirde ki evleri var yazları bağda kalırlar modemi alır götürür hiç nakil işleri ile uğraşmazlar basit, kolay ve hızlı bir sistem. Zamanla alt yapı interneti tamamen biter bence sadece hücresel olarak uydu interneti kalır diye düşünüyorum. 5 Yıllık bir ömrü kaldığını düşünüyorum ben alt yapı internetinin.
Kullanırken bir sorun yok zaten ama bir kesinti bir sorun yaşadığınızda tabiri caizse ayvayı yediniz 1 aydan düzelme ihtimali yok kendi yollarımız ile çözdünüz çözdünüz çözemediniz uğraşıp durursunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuanda bende türknet kullanıcısıyım 1.5 ay önce bağlattım ve 10 gün kullanabildim, şuanda da internetim yok 3 haftadır sorunum çözülmedi kafayı yemek üzereyim.

keremsan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Kullananlar var ama neredeyse hız konusunda çoğu kişi şikayetçi bence türknet aboneliğinizi sonlandırdıktan sonra sizin portunuz boşa çıkacaktır ve hızlı bir işlem ile portunuzu size bağlarlar heralde.

türk telekom hemen gelir bağlar mı ki? başka birisi kapmasın portumu

Boş portla işin yok ki senin. Nakil işlemi istersen port değiştirmeden kablolara dokunmadan nakil işlemin gerçekleşir.
bu nakil değil kanka yapa alt yapısından vae alt yapısına geçiş bu farklı bir durum yine ek port gerekiyormuş

hıım yardımcı oldugun için çok teşekkür ederim

Kullanırken bir sorun yok zaten ama bir kesinti bir sorun yaşadığınızda tabiri caizse ayvayı yediniz 1 aydan düzelme ihtimali yok kendi yollarımız ile çözdünüz çözdünüz çözemediniz uğraşıp durursunuz.

Şuanda bende türknet kullanıcısıyım 1.5 ay önce bağlattım ve 10 gün kullanabildim, şuanda da internetim yok 3 haftadır sorunum çözülmedi kafayı yemek üzereyim.
kanka mecbur superboxa geçicez. ama sende port boşsa türk telekoma geç arıza oldumu direk ilgilenirler en azından türk telekom kullanan çogu arkadaşım var hepsi de memnun baya hızlı

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
türk telekom hemen gelir bağlar mı ki? başka birisi kapmasın portumu

bu nakil değil kanka yapa alt yapısından vae alt yapısına geçiş bu farklı bir durum yine ek port gerekiyormuş

hıım yardımcı oldugun için çok teşekkür ederim

kanka mecbur superboxa geçicez. ama sende port boşsa türk telekoma geç arıza oldumu direk ilgilenirler en azından türk telekom kullanan çogu arkadaşım var hepsi de memnun baya hızlı
Türknette ki fiyata ttde 16 megabit hız veriyorlar ondan geçmedim ya biraz daha uğraşıcam olmazsa tt geçicem.

keremsan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Türknette ki fiyata ttde 16 megabit hız veriyorlar ondan geçmedim ya biraz daha uğraşıcam olmazsa tt geçicem.
inan boşver. en azından bir arıza oldumu ilgilenen bir ekip var kanka türknet ilgilenmiyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkcell superbox değil. Süperbok.

Turkcell deli gibi satıyor. Bir problem olmasa çatır çatır satacak şeyin satışlarını fiyatla baltalar mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
kötü mü ki? neden böyle dedin? evinde 4.5g hızın nasıl belki bundan dolayı kötü olmasın aga? yoksa türkcelden kötü hizmet çıkmaz Allah var şimdi hakkını yemeyelim
Turkcell'den kötü hizmet çıkmaz diyip kendinizi inandırıyorsunuz. Bak samimi konuşuyorum. Belanı alıp yarın gelip bana ağlama.
1 hafta sonra iptal etmeye kalktığın an 600-700 TL cayma bedeli çıkacak. Donanım haber superbox ana konusuna gir uzun uzun oku.

Superbox değil süperbok.

Süperbok çatır çatır satıyordu birden korkunç zam yaptılar. Satışları ciddi manada düşmüştür. Turkcell peynir ekmek gibi satan ürünü neden aç gözlülük yapıp baltalasın? Zam yaparsın tamam da turkcell 50 TL zam yapsa yine peynir ekmek gibi satavaktı.

Biz beceremedik demiyorlar fiyat arttırıp almayın diyorlar.

Şanslı konumdaysan zte değil de Huawei modem de gelirse güzel. Öbür türlü sürünürsün üstüne üstlük 600-700 TL cayma bedeli gelir ondan sonra.

Aç videoları izle, donanım haber konusunu oku.

Bsn bunlardan sonra neler neler yaşadım.

Şuan evimdeyim Bunu dondurdum 2 aydır Türk Telekom altyapısında Millenicom vdsl kullanıyordum. Vallahi billahi sevinçten ağlayasım kalkıp göbek atasım geliyordu. Şimdi taşnımdım Türk Telekom FTTH fiber olan bir eve taşındım nakil I bekliyorum oturup göbek atıcam.

Bunu neden söylüyorum çünkü eğer benim superbox kullandığım yerde adsl alma fırsatım olsaydı asla superbox almaz 8 mbps adsl kullanırdım.
Hele hele upload la işim yoksa.

Millenicoma bir başvur altyapının kontrol ettir veya direk Türk Telekoma geç altyapını iyice araştır. Sakın sabit internet varken bu cehennemden inmiş belaya bulaşma.

M

Murat Burç

SDN Okuru
sana bir sorum olucak bu arada. upload neye yarıyor whatsap mı instagram mı youtube mi? beni bu konuda aydınlatabilir misin? ek olarak binamda port yok başka iss’ye geçemiyorum portlar doluymuş. türknet arızalarla ilgilenmiyor zaten bunu herkes biliyor. hangi modem gelirse daha iyi dedin? bide onu turkcell mi seçiyor biz mi bitanesi kutu şeklinde diğeri ince uzun dikdörtgen şeklinde hangisi daha iyi? BU FOTOGRAFA EKLEDİĞİM MODEM Mİ İYİ ? ve bunu biz mi seçiyoruz?Ekli dosyayı görüntüle 108157
Ne YouTubea video yüklüyorum mesela orası tamamen upload whatsapp görüntülü görüşme upload yani senden çıkıp İnternete giden bir durumda upload ama online oyunlarda upload korkunç durumda düşük değilse sorun yok. Onda bile başka durumlar işliyor.

Port yok diyemezler sen zaten abonesin ve sana ayrılan bir Port var. O portta devam edip nakil işlemi yaptıracaksın. Evinde ne altyapı var öğren.

Türk Telekom ve millenicom altyapı sorgulama sitelerinden altyapını sorgula Turkcell'den sorgula duruma göre hareket et. Aboneliğini iptal ettirip yeni abonelik alma hali hazırda Aboneliğini başka firmaya taşı.

Bu modem kotalı paketlerlede ve 4.5g sınırsıxda geliyordu. 4.5g sınırsız kalktı kotalılarda geliyor.

Hız limitli (10 mbps, 20 mbps) paketlerde zte yan modem veya Huawei yan modem geliyor. O da şans işi.

Turkcell bu zte yan modem Huawei yan modem işini hız limitli paketlerde çok karıştırdı. Bazılarına zte bazılarına Huawei verdi. Ben bunların hepsini videolarda anlattım. Süperboku tavsiye etmem. Eğer bütün gereklilikler sağlanırsa konumunda o zaman fiyatı dışarıda tuttğumuzda memnun kalabilirsin gibi. Öbür türlü kabus. Çıkamazsın da caymak için büyük paralar ödersin hem de ilk aydan.