turkcell (mobil) fiyat politikası

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
merhaba arkadaşlar ben her ay ortalama 17 - 20 gb arası kullanıyorum. 19 gb internet için turkcell'e aylık 59 liraya ödüyordum. fakat bugün turkcell'den mesaj geldi 1 yıl olduğu için paketimi iptal etmişler. turkcell faturasız kullanıyorum. iptal ettikten sonra yeni paket teklifleri geldi. sinir olmamak elde değil çünkü aynı interneti daha pahalıya satılıyorlar.

19 gb 59 lira ödüyorken iptal edip yeni teklifleri şöyle yaptılar;

17 gb 60 lira
19 gb 65 lira
21 gb 70 lira
27 gb 80 lira
32 gb 90 lira
turkcell bu şekilde yeni teklif yaptı. sizce turkcell'de kalıp bu tekliflerden birini kabul etmeli miyim?

bende diğer operatörlerin faturasız tekliflerine bakmak için hemen kabul etmedim. bu arada bu zamana kadar vodafone kullanmadım internet ve çekim sorunları yüzünden bu yüzden vodafone bakmadım.

türk telekom 20 gb 55 lira
bimcell 15 gb 39 lira

sizce turkcell'in yeni ve biraz daha pahalı yeni tekliflerinden birini kabul edip turkcell kalitesinden vazgeçmeden devam mı edeyim? yoksa diğer türk telekom yada bimcell geçmeli miyim? sizce hangi paketi almalıyım? bu arada turkcell türk telekom bimcell bulunduğum bölgede full çekiyor 2g 3g 4g hepsi full

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Eğer bütçeniz el veriyorsa kesinlikle turkcell de kalın.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Vodafone geçin :D. Kazıkcell yine yapacağını yapıyor. Superbox kullanıyorum ve yöneticilerinden kendilerinden müşteri temsilcilerinden her şeyinden nefret ediyorum keşke topuyla yok olup gitseler.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Turkcell hep böyle zaten, kullanan arkadaşlarım da aynını söylüyor, Türk Telekom Turkcell kalitesinde değil ama tarifeleri daha iyi.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama İstanbulun göbeği mecidiyeköyde açık alanda Vodafone'un 4.5G çekip sadece 1mbps indirme hızı verdiği günleri yaşadım 1 yıl boyunca. Evimde de çekmiyordu bu yüzden Türkcell'e geçtim, türkcell çekim kalitesi olarak vodafone'dan açık ara önde İstanbulda fakat fiyat olarakta neredeyse 2 katı ücret istiyorlar.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Vodafone geçin :D. Kazıkcell yine yapacağını yapıyor. Superbox kullanıyorum ve yöneticilerinden kendilerinden müşteri temsilcilerinden her şeyinden nefret ediyorum keşke topuyla yok olup gitseler.

2005 yılında 2018 yılına kadar ev interneti olarak türk telekom kullandım hızı berbattı. 3 mbps üstüne asla çıkmıyordu. 2018 yılında ev internetinde turkcell superonline fiber internet aldım 2 yıldır kullanıyorum 2 yıldır bir kez bile sorun çıkarmadı. aldığım hız 45 - 50 mbps arası ayrıca tv+ tüm kanallarını veriyorlar hepsine aylık 100 lira ödüyorum ve çok memnunum. mobil tarafa gelecek olursak eskiden türk telekom çok kötüydü çekim gücü ve internet hızı berbattı ama şimdi türk telekom mobil internet ve çekim gücünde vodafone mobili geçti. vodafone çok fazla çekim sorunu ve 4g olmasına rağmen internet hızı çok yavaş bu zamana kadar hiç vodafone mobil kullanmadım kullanmayı düşünmüyorum. turkcell yada türk telekom kullanırım mobil olarak. ev interneti olarakta tv+ tüm kanalları vermesi ve 45 - 50 mbps hız vermesi ile turkcell superonline fiber internetten vazgeçmem :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Turkcell hep böyle zaten, kullanan arkadaşlarım da aynını söylüyor, Türk Telekom Turkcell kalitesinde değil ama tarifeleri daha iyi.

babam 5 yıldır türk telekom faturasız kullanıyor aynı paket aynı fiyat hala fiyat arttırımı yapmadılar bu yönden türk telekom gerçekten çok iyi ama turkcell ile kıyaslamaya yapınca türk telekom biraz düşük kalıyor

Nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama İstanbulun göbeği mecidiyeköyde açık alanda Vodafone'un 4.5G çekip sadece 1mbps indirme hızı verdiği günleri yaşadım 1 yıl boyunca. Evimde de çekmiyordu bu yüzden Türkcell'e geçtim, türkcell çekim kalitesi olarak vodafone'dan açık ara önde İstanbulda fakat fiyat olarakta neredeyse 2 katı ücret istiyorlar.

bunu bildiğim için bu zamana kadar hiç vodafone kullanmadım. sürekli turkcell ve türk telekom arasında numara taşıma yaptım

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Vodafone'da net bir şekilde hız sıkıntısı var.
Yıllık zam yapmaları zaten normal bir şey. Turkcell'de kalın bence.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
hhayır hayır sakın kabul etme 32 gb 90 tl ne ya 50 gb 59 tl alıyom ben tt da

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Vodafone'da net bir şekilde hız sıkıntısı var.
Yıllık zam yapmaları zaten normal bir şey. Turkcell'de kalın bence.
bu zamana kadar hiç vodafone kullanmadım ve kullanmam tavsiyen için teşekkürler :)

turkcell ve türk telekom arasında kaldım çünkü turkcell çekim gücü müşteri hizmetleri internet hızı ve pahalı fiyatları bir yanda türk telekom ucuz ve bol gb ama turkcell'e göre düşük çekim gücü ve kötü müşteri hizmetleri bir yana

bu paketin ismi ne? faturalı mı faturasız mı? nasıl alırım

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Şu mobile bir sınırsız kotasız net getiremediler 70-80 tl olsun sınırsız kotasız olsun 15-20 la milleti kekliolar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
sınırsız bir paket buldum %100 sınırsız denmez ama idare eder.
40gb 2000dk 250sms 109lira (youtube instagram twitter facebook whatsapp) sınırsız 40gb netten düşmüyor bu uygulamalar. türk telekom böyle bir paket yapmış bence iyi link isteyen arkadaşlar

Reaksiyon puanı
23
merhaba arkadaşlar ben her ay ortalama 17 - 20 gb arası kullanıyorum. 19 gb internet için turkcell'e aylık 59 liraya ödüyordum. fakat bugün turkcell'den mesaj geldi 1 yıl olduğu için paketimi iptal etmişler. turkcell faturasız kullanıyorum. iptal ettikten sonra yeni paket teklifleri geldi. sinir olmamak elde değil çünkü aynı interneti daha pahalıya satılıyorlar.

19 gb 59 lira ödüyorken iptal edip yeni teklifleri şöyle yaptılar;

17 gb 60 lira
19 gb 65 lira
21 gb 70 lira
27 gb 80 lira
32 gb 90 lira
turkcell bu şekilde yeni teklif yaptı. sizce turkcell'de kalıp bu tekliflerden birini kabul etmeli miyim?

bende diğer operatörlerin faturasız tekliflerine bakmak için hemen kabul etmedim. bu arada bu zamana kadar vodafone kullanmadım internet ve çekim sorunları yüzünden bu yüzden vodafone bakmadım.

türk telekom 20 gb 55 lira
bimcell 15 gb 39 lira

sizce turkcell'in yeni ve biraz daha pahalı yeni tekliflerinden birini kabul edip turkcell kalitesinden vazgeçmeden devam mı edeyim? yoksa diğer türk telekom yada bimcell geçmeli miyim? sizce hangi paketi almalıyım? bu arada turkcell türk telekom bimcell bulunduğum bölgede full çekiyor 2g 3g 4g hepsi full
Türk telekom türkiye genelinde çekim sorunlarını en çok yaşayan operatör. Bulunduğunuz bölgede full çekiyor fakat evden çıkıp başka yere gittiğinizde çekim sorunları yaşayabilirsiniz. Bunu göz ardı edebiliyorsanız bimcell mantıklı olacaktır. Sil süpür uygulamasına da erişebiliyorsunuz oradan da hediye internet gelir.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
11gb + 3gb 55tl ödüyorum gnç tarifesi turkcell bonuslarıyla falan ayda 20gb kadar kullanabiliyorum toplam

Reaksiyon puanı
23
11gb + 3gb 55tl ödüyorum gnç tarifesi turkcell bonuslarıyla falan ayda 20gb kadar kullanabiliyorum toplam
Bende turkcell liyim ama evde fiber internet olduğu için mobilden kullanım yapmıyorum. Ama turkcell sürekli yüksek kullanımlı paket satmaya çalışıyor. Düşük paketlere de geçemiyoruz. 3 hafta sonra taahhütüm doluyor operatör değiştiricem