Turkcell Internet Hızını Arttırdı

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Bunun fiyatı tuzlu olacaktır, tek bildiğim bu.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Turkcell' in fiyatı diğer operatörlerden biraz daha yüksek ama hakkını veriyor. Özellikle 3g si gerçekten diğer operatörlere göre çok üstündü. Bir çok Vodafone ve Avea lı arkadaşımın 3g sinin çekmediği yerlerde Turkcell 3g full çekiyordu. Şimdi daha da iyi olacak gibi.

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
3G çekim gücü arttı mı peki asıl sorun o

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
3g kapsama alanı değişmiyor yanılmıyorsam belli başlı yerlerde şebeke hızını arttırma yoluna gidilmiş.
Turkcell kullanıp 5gb hd film indirmeye çalışacak arkadaslara torrent falan oneririm hat çok kopuyor çünkü :D

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İyi hoş da güzelim maaşı bunamı yatırcam ben çok pahalı turkcell adamların vergileri zaten almış başını gidiyor ana para hariç üstüne vergisi bir o kadar bindiriyorlar.

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Eğer birgün makul fiyatlı kotasız 3G paketleri çıkarsa o zaman bir işe yarar.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Tabloda 5 GB'lık film 16 dk'da indirilebilir yazmış, aman sakın 3G kullanıcıları öyle bir hataya düşüp 16 dk içinde faturalarını 16'ya katlatmasınlar. :) Turkcell vitrinlik gösteri yapıyor bu uygulamalarla. Türkiye'de sadece bir kaç tane ilde 3G'yi kuvvetlendirmek yerine, merkezi konumda olup hala 3G'den gerektiği kadar faydalanamayan bölgelere, yani hiç 3G istasyon bulunmayan yerlere de yeni teknoloji olmasa da en azından stabil bir sistem kursa daha iyi olmaz mı?

Bu uygulama ile toerik hızlarda bir artış yok. Sadece haberde denildiği gibi belirli alanlarda uygulanan bir gelişme. Dolayısıyla genel 3G hızlarında iki kat artış söz konusu değil. Tabii ki teknoloji geçişi adım adım olacak; fakat hep belli bir yere yüklenip kalanların 10 adım geriden takip etmesi doğru değil.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Tabloda 5 GB'lık film 16 dk'da indirilebilir yazmış, aman sakın 3G kullanıcıları öyle bir hataya düşüp 16 dk içinde faturalarını 16'ya katlatmasınlar. :) Turkcell vitrinlik gösteri yapıyor bu uygulamalarla. Türkiye'de sadece bir kaç tane ilde 3G'yi kuvvetlendirmek yerine, merkezi konumda olup hala 3G'den gerektiği kadar faydalanamayan bölgelere, yani hiç 3G istasyon bulunmayan yerlere de yeni teknoloji olmasa da en azından stabil bir sistem kursa daha iyi olmaz mı?

Bu uygulama ile toerik hızlarda bir artış yok. Sadece haberde denildiği gibi belirli alanlarda uygulanan bir gelişme. Dolayısıyla genel 3G hızlarında iki kat artış söz konusu değil. Tabii ki teknoloji geçişi adım adım olacak; fakat hep belli bir yere yüklenip kalanların 10 adım geriden takip etmesi doğru değil.

81 ilin tamamında devam eden şebeke güncelleme çalışmaları ile şimdiye kadar.... diye gidiyor yazılan makale :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@sdelta, evet onu ben de fark ettim fakat sen kelime oyununu fark edememişsin. :) Devamında "159 üniversite, 11 havaalanı ve 115 alışveriş merkezi" deniliyor, bir kaç noktadan ibaret yani. 81 ile nispetle sadece üniversite ve havalanları oldukça küçük boyutlarda kalır. Yine devamında sadece üç il sayılmış ve vitrinlik olarak bunların kapsama yüzdeleri söylenmiş; o kadar.

Yukarıda da söylediğim gibi, elbette geçiş adım adım olacak; benim burada dikkat çekmek istediğim şu; iki üç noktayı sürekli göstermelik olarak çok hızlı ilerletirken, diğer binlerce noktayı sürekli en dipte bırakmak, biraz dolandırmaca.