TURKCELL De İstediğiniz Hattı Kontrol Etseniz Benim Gibi mi Yapardınız?

Bu konuyu okuyanlar

Turkcell Gazisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Turkcell de istediğim hattı kontrol etme (hattı kapatma, hattı yönlendirme, kontörünü alma vs.) imkanım varken, sistem açığını Turkcell ile paylaşmam neticesinde Turkcell bizi tehdit ediyor diyerek tarafıma dava açtı. İnternetteki bilgilendirici yazılarım Turkcell’i iyice etkileyince bu seferde, tarafıma 2.davayı açtı, yargıyı etkileme adı altında, amaçları tarafımı susturmaktı. Sizler bu olaya ne dersiniz bilmem. Ama vereceğim linkteki mahkeme evraklarını incelerseniz Turkcell deki sistem açıklarına tanık olabilirsiniz. O zaman Turkcell neden tarafıma dava açtı? Amaçları neydi? Her yönüyle çok ilginç bir dava olduğundan dolayı, bilgilendirme açısından www.amasyaforum.com/trk/mahkeme.zip Linkindeki mahkeme evraklarını sizlerle paylaşmak istedim. Belki bana bir yol gösterebilirsiniz diye.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla, Hasan YILDIRIM Amasya TEL:0 542 401 67 00

NOT: http://www.amasyaforum.com/for-um/viewtopic.php?t=43 Linkini tıklarsanız Turkcell ile neden davalık olduğum konu hakkında daha ayrıntılı bilgi öğrenebilirsiniz.

Zonked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:)) değişik bir konu walla ilgilenen çıakr elbet

J3uLuT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
€vet İlginç ßi Konu.. Madem TurkceLL'in AçıkLarını ßıLıyorsun Nıye QnLarı Uyarıyorsun.. Az Az Götürseydın ya  :D 

Zonked dedi ki:
:)) değişik bir konu walla ilgilenen çıakr elbet

İlgilenen Çıkmamış  :D

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
aramaya kapalı bir telefondan mesaj çekebiliyorsunuz.
bu olay web üzerinden mümkün (webmesajcell)
diğer olaylar nasıl oluyor onu bilmiyorum :(
ama sana büyük bir haksızlık söz konusu

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
böyle şirketlerden para sızdırmak oldukça zordur tahminim. sistem açığı devam ediyormu bilen varmı. Bir de tgrt de bir proğramda iki yıl önce bir gsm operatöründeki sistem açığı olduğu ve hatlara kontör yüklendiği ile ilgili haberde yapılmıştı. bu konuda bilgisi olan varsa paylaşalım.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Turkcell Gazisi, senin yaşadığın olay hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamam ancak ben ve ailem de Türukcell'in gazisi olduk zamanında.

Bizim evimizin arkasında biraz genişçe bir bahçe vardı, o bahçeden 25 m[sup]2[/sup] alan kiralamışlardı oraya bir baz istasyonu dikmek için.
Kira kontratında aynen şu cümle yer alıyordu:
"Bu kontrat, para ödenmesi ya da tesisatın araziye kurulmasıyla yürürlüğe girer"

Sözleşmenin imzalanmansından bir kaç gün sonra 300$ ödeme yaptılar ve sözleşmeye de bunu eklediler. Ancak 3 yıl boyunca bir daha ne uğradılar ne aradılar ne de istasyon kuruldu.
Tam 3 yıl sonra "Size ödediğimiz 300 $'ı geri ödeyin" şeklinde emr-i vaki bir yazı geldi bize. Biz de bunu hakaret addedip yargıya başvurduk. Kontratı hangi avukata gösterdiysek "bu davayı kesin alırsınız" dediler. En sonunda aynı zamanda Telsim'in avukatlığını yapan birinde karar kıldık. Adam o kadar sinirlendi ki kontratı okuyunca; hatta en sonunda "ben onların ağzına s.cacağım!" bile dedi. Çünkü sözleşme yürürlüğe girmemiş bile olsa verilen para kapora özelliği taşıdığı için geri ödenmez. Halbuki para ödendiği için sözleşme yürürlüğe girmiş durumda ve bu şahıslar (Turkcell) 3 yıldır kira da ödemiyor!!!

Gelin görün ki henüz dava tamamlanmadan bizim eve haciz geldi. 300 $ 'ın üzerine avukat masrafları cart curt diye eklemeler yapılmış ve 1.200 ytl'ye tekabül eden 1.200.000.000 eski lira borç çıkarıp evden çok daha değerli eşyaları kimsenin olmamasından faydalanarak götürmüşler.
Dava sonuçlanınca ne oldu dersiniz? Biz kaybettik. Onların ağzına bilmem ne yaparım diyen avukat ise "isterseniz giden eşyaları geri alayım ya da isterseniz size onların parasını vereyim" dedi. Biz ise bu iş burada bitmez davayı temyize götürmek istiyoruz dedik ve götürdük de. Sonuç yine hüsran. Daha sonra oturduğumuz yerde abimin Türkiye'de ünlü avukat hocasının sözlerini düşündük; "Adalet haklı olanı değil, tedbirli olanı korur"
[size=6pt]Bizim avukat hakkında dipnot: para yemiş olabilir diye düşünebilirsiniz, evet olabilir bilmiyorum ama ben ondan değil de ortağından şüphelendim. O yüzden de günahını almak istemem.[/size]

Daha da sonra ne öğrendik biliyor musunuz? İlgili kanunlar belli bölgelerde 2 veya 3 baz istasyonuna izin verirken Turkcell 21 tane istasyon açmaya çalışmış. Bundan dolayı kısa sürede davalık oldu. Biz de böylece 3 yıl boyunca niye bize uğramadıklarını anlamış olduk. Ancak ne hikmettir ki Turkcell bütün bu olanlara rağmen yine de yırttı ve olay unutuldu gitti.
Yine daha sonra öğrendik ki Turkcell bir çok kişiye böyle yapmış (doğal olarak, istasyon sayısı sınırını çok aştıklarına göre) ancak bazıları haciz memurlarına dayak atıp geri göndermiş. Sonra ben de "bunları gerçekten hakediyorlar" diye düşünmüştüm.

Bunun dışında ayrıca bir defa Turkcell'in servislerinden birine üye olmuştum, bu servisin onlarca kontörü alıp götürdüğünü görünce de iptal etmek istedim olmadı, müşteri hizmetlerini aradım iptal edemeyiz dediler, bilmem kaç gün beklemem gerekiyormuş iptal edebilmeleri için. Ha bire kontörler gitmeye devam ediyor, günlerce uğraşmama rağmen iptal etmediler. Sonra bir gün mucizevi bir şekilde iptal ettiklerini söylediler ben de sevindim. Ancak telefonuma o servisten gelen SMS mesajını görünce yıkıldım tekrar aradım anca aldığım cevap "iptal edilmiş görünüyor" oldu. Ondan sonra takip eden günler içerisinde onlarca kontörümü daha yedikten sonra kapanmıştı.

Turkcell sonradan el değiştirdi ancak kafayı değiştirememiş belli.
Bu dolandırıcı şirketten kesinlikle uzak durmasını tavsiye ediyorum herkese!!!

snra

Profesör
Reaksiyon puanı
22
SadeBirSevgi grubuna üyeyim, takip ediyordum bu olayı. Bu açıklar hâlâ varsa yandık.

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ben aynı iki konuyuda başka bir forumda aynı şekilde görmüştüm.Aynı kişiler mi bunlar yoksa alıntı mı bu senin anlattığın elmacık!

Ard arda yayınlanmıştı hemde.İlk önce Turkcell açığını bildren arkadaş ardından Baz istasyonu mağduru...Allah allah aynı kişiler misiniz siz öyleyse bu ne tesadüf yahu :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kripto, anlattığım şeyler, kişi ve kurumlar tamamen gerçek olup düzmeceden uzaktır. :) Oraya yazdığım herşey kendi yaşadığım gerçeklerdir, nihayetinde duygularım alıntı değildir. Bunu başka bir tek yerde daha yazdım insanlar bilinçlensin diye, ama nerede onu hatırlamıyorum. Belki de kendi sitemde. :)

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Elmacık sanırım yine senden okudum ben bunu hatırladım.Olaylara düzmece gibi bir şey kasıt etmedim yanlış anlama demek istediğim ve şaşırdığım konu aynı şekilde aynı konu açıldı ve ardına bu sıra ile anlatılmıştı,garip geldi o yüzden şey ettim :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kriptograf dedi ki:
Elmacık sanırım yine senden okudum ben bunu hatırladım.Olaylara düzmece gibi bir şey kasıt etmedim yanlış anlama demek istediğim ve şaşırdığım konu aynı şekilde aynı konu açıldı ve ardına bu sıra ile anlatılmıştı,garip geldi o yüzden şey ettim :)

Zaten genelde yeri gelirse söylüyorum. Yeni konu açma huyum yoktur. Yeri gelirse yaşıyorum, yeniden doğma şansım yoktur.

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş turcell hattı olan arkadaşının birinin kontörlerini v.s seni y... :D sonrada turcell dava açsın :p yermi acaba biliyorsunuz adalet tersine işliyor adamlar banakayı soyuyor aylarca yatmıyor 1 dilim baklava çalan 37 yıl hapis yiyiyor...

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
Kriptograf dedi ki:

Zaten genelde yeri gelirse söylüyorum. Yeni konu açma huyum yoktur. Yeri gelirse yaşıyorum, yeniden doğma şansım yoktur.

Her zaman var olana görüş bildirmek olanı dolaylı yoldan kabullenmek olmaz mı elmacık.Kendi fikrini illaha ki birisi o konu ile ilgili bölüm açınca mı söyleyeceksin.Yeri geldi mi yaşamak yerine yaşarken yeri geldimi yorum belirtmek daha güzel sanki!Fikrini ilk söylemek demek değildir yeniden başlamak! :) Yer yer katılmakla beraber bunları söylemeden de geçemiyorum Elmacık :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Buzağının ağzındaki köpüklerdi geldi geçti Kripto. Bazen susarsan zalimsindir. Bazen de kuyulardan başkasına konuşmazsın.

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Konuşmadan olur aslında herşey elmacik mühim olan düşünebilmektir olan biteni.Konuşmak araçtır anlamayana,anlayana sivrisinek sazdır derim ben.

Konuşmak çelişki yaratmaktır bu dönemde,kimse düşündüğünü söylemez konuşurken o yüzden dürüst olmak amacında olanlara sadece düşünmek yetmelidir.Soru sorarak düşünmek ya da insanın kendi içinde bir masaya oturmuş konseye alın tartışın dercesine düşünmek.Çıkan sonuç hep sana göre doğrudur ki zaten kanun olan doğru odur...

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Konudan çıktık sanki hafiften ama dediğin gibi yaşarken belirtmek gerekir susmak zalimlik olur şimdi burda!

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sanırım gaziyi hapise attılar ses soluk cıkmadı :D
ölümüne avea başka opartr tanımam

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
abi turkcellin boyle şeyler yapcaa belliidi zaten turkcell ile nereyi ararsn ara ateş pahası konturler su gibi gidio şimdi bide 3g felan çıktı artık videolu konuşmada dakkasi 100 kontur felan olur herhalde ...bence turkcellden iş çıkmaz hala turkcell kullananlara allah en kısa zamanda doğru yolu buldursun inş. diyorum...en buyuk avea sonra vodafone....:)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
wbmstr dedi ki:
abi turkcellin boyle şeyler yapcaa belliidi zaten turkcell ile nereyi ararsn ara ateş pahası konturler su gibi gidio şimdi bide 3g felan çıktı artık videolu konuşmada dakkasi 100 kontur felan olur herhalde ...bence turkcellden iş çıkmaz hala turkcell kullananlara allah en kısa zamanda doğru yolu buldursun inş. diyorum...en buyuk avea sonra vodafone....:)
aveayla vodefone mi en büyük..Onlar olsa olsa en büyük kazıkçılar olurlar özelliklede avea..

hazelnur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence seni tebrik etmeleri lazım açıklarını bulup söylediğin için.böylesine büyük bir firma nasıl böylebir güvenlik açığı veriyor şaşırdım senide tebrik ediyorum

HasanYILDIRIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mahkeme 12. ayın 13'üne ertelendi.Dışarıdan sıkıldık biraz da içerinin tadına bakarız :) Hayatta her şeyi yaşamak gerek değil mi?

TheRed

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence dava dosyalarını iyi incelemek lazım haklıysa zaten kazanır.
Dava sonuçlarını beklesin kanunsuz bir şey yapmadıysa mutlaka aklanır.

çinli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mahkeme dosyasını incelemek istedim ne yazıkki link çalışmıyor mahkeme dosyasına nasıl ulaşabilirim?

Panculli

Profesör
Reaksiyon puanı
2
:) türkcell okadar sinir olmuşki sana linkin karşılığını bile silmiş :D

honen

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben artık bir turkcell kullanıcısı değilim ve çok rahatım. :) :p

werwer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistem açığı bulduğunda söylemek en büyük hatadır. Söylemeyeceksin susacaksın susacaksın susacaksın sonra vakti gelir o zaman kullanacaksın dimi ;D