Türkan Saylan'a "kapak" şarkı yapıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ölünün arkasından konuşulmaz evet. ama dinimizde kötülük yapanların kötülüklerini anlatmak vardır. biz de bu insanın kötü olduğunu düşündüğümüz için (en azından İslâm adına) ölü de olsa arkasından konuşabiliriz.

Kur'an-ı Kerim'deki Ebu Leheb ile ilgili ayetleri her vakit söylüyoruz mesela.

tipitip

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel olmuş yazanın ellerine söleyenlerin ağızlarına sağlık.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ölünün arkasında konuşulmayacağı bir gerçektir. Bizim türkan saylanın şahsiyetiyle bir problemimiz yok; türkan saylan öldü diye problem bitmedi. onun gibilerinin sadece adı değişir zihniyet aynı kalır o zihniyetin yok olması için bu tür paylaşımlar yapılmak zorunda.
Hatta çevremizde kendisinden zarar gelecek kişinin arkasından zararı konusunda konuşmak dahi dedikodu değil; uyarıdır!

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. İslam dinine ve örf adete göre ölünün arkasından konuşulmaz.
ama Kuranda konuşabilirsiniz diyo (Ebu leheb)
kendinizi kandırın bakalım .
2. Kötülük yapanların kötülüklerini anlatmak vardır.
Sivas (37),Bahçelievler (7), Maraş,Çorum vs. bunlarıda anlatın.
3. gülerek yaktın donarak öldün.
Bir katil ile kıyasladığınız kişiyi iyi mukayese edin.bkz.2.madde
4. Bundan sonra bu konuda cevap yazmayacağım. En azından cevap yazacak birilerini görene kadar.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
eyvallah süper ya ellerine sağlık arkadaşların

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hazırlayan arkadaşım eline sağlık

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
4. Bundan sonra bu konuda cevap yazmayacağım. En azından cevap yazacak birilerini görene kadar.

1. Maddeyle İnancını
2. Maddeyle Görüşünü
3. Maddeyle ne olduğunu anlaşılıyor. ;)

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Gülerek yaktın
Donarak öldü diyorsun (Muhsin Yazıcıoğlu) Elinde delilin var mı? Yoksa işkembeden mi konuşuyorsun?

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Konuyu Saylandan buraya getirebilmeniz büyük bir yetenek emin olun. O insanlarımızda ayrılıkçı görüşlerin sonucudur ve o ölen insanlarımızada saygımız var, keşke olmasaydı tabi.

Bende konuyu buraya taşırsam yanlış olmaz heralde.
Keşke 40.000 şehidimizde olmasaydı, (Bakınız 40.000 masum can, yazınca bir çırpıda yazılıyor bu rakam değilmi, içlerinde hiç birşeyden haberi olmayan Çoluk Çocuk bebek ve Kadınlarımızda var.) kimler içimize sokuyor bu fitne fesatları, bunlarıda konuşmak gerekli. Kimse işin bu boyutunu sorgulamıyor nedense. Saylanda bu fitneye alet edenlerden birisi olabilirmi sizce, her cümlesinde ve icraatinde bunu görebiliyorken konuyu dağıtmadan tartışmayı öğrenmeniz dileğimle.

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
açamadım ama yinede artık hesabı bizimle kalmadı boş bir hayatı geride bıraktı

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Gülerek Yaktın Donarak Öldün diyenler Arif Sağın Açıklamasnı okudunuz mu acaba ??

O gün yaşadıkları ve nasıl kurtulduklarıyla ilgili daha önce birçok kez açıklama yaptığını anlatan Arif Sağ, şunları söyledi: "Otel yanmaya başladığı zaman arkadaki camı kırdılar, biz de camdan bir boşluğa atladık. O boşluğun ne olduğunu da bilmiyorduk. Balkon Büyük Birlik Partisi'ne aitmiş. Sonra orada patırtılar duyuldu. 'Biz sizi çağırmadık' gibi şeyler söylediler. Sonra BBP'nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. Bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu, bizi içeri aldı. 41-42 kişiydik. İçeri girdik oturduk. Orada bir saat kaldık, bizi emniyet müdürlüğüne götürdüler. Orada yaşadığımız budur. Biz hiçbir zaman 'BBP'liler geldiler bizi yaktılar' gibi bir laf etmedik. Öyle bir şey yok."

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sivas olaylarında o otelde yanmaktan son anda kurtulan arif sağ konuşmuş ve bizi yanmaktan kurtaran bbp liler demiş dahada ısrar ediyosunun
3 madde ile görüşüünüde düşüncenidde karakterinide özetlemişin brawo
sen nerden biliyosun muhsin yazıcıoğlunun katil olduğunu
kendi söylediklerinle çelişiyosun
muhsin yazıcıoğlu nerde türkan saylan nerde söylim biri başüstünede ddiğeri ayak altında

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konuyu Saylandan buraya getirebilmeniz büyük bir yetenek emin olun. O insanlarımızda ayrılıkçı görüşlerin sonucudur ve o ölen insanlarımızada saygımız var, keşke olmasaydı tabi.

Bende konuyu buraya taşırsam yanlış olmaz heralde.
Keşke 40.000 şehidimizde olmasaydı, kimler içimize sokuyor bu fitne fesatları, bunlarıda konuşmak gerekli. Kimse işin bu boyutunu sorgulamıyor nedense.

iyi okursan eğer, konuyu oraya ben getirmedim. Örnek verdikleri kişiyi anlattım. Bu arada ölenlere saygı konusunda hiç inandırıcı gelmiyor yazılanlar.

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BBPliler kurtarmış doğru diyorsunuz ama " Sonra BBP'nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. Bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu, bizi içeri aldı." Bu kısmı es geçiyorsunuz. Bütün BBP liler kötü demedikki. Bir kısmı.

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
BBPliler kurtarmış doğru diyorsunuz ama " Sonra BBP'nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. Bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu, bizi içeri aldı." Bu kısmı es geçiyorsunuz. Bütün BBP liler kötü demedikki. Bir kısmı.

bırak artık laf salatasını :)

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Hala zorluyorsun, güneş balçıkla sıvanmaz.

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
başka bir forumda ismi lazım değil "dh" bu konu yu birisi açtı. 15-20 yorum herkes kan püskürdü. 10 dk içinde konu kapatıldı. ama sol ilintili buna benzer konular açılınca hiç bişey olmuyor. moderatörle taraflı.
sdn'yi bu bakımdan seviyorum. herkes istediği gibi tartışıyor. ama konu siyasi olmaya başlayınca veya diğer mücbir sebeblerle konular kapatılıyor. ve kapanan konuyu yinede görebiliyoruz.

ayrıca açtığım http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/90278-hristiyan-vaiz-iken-nasil-musluman-oldum.html
konusunu orda da açtım. ne oldu dersiniz. konu 20 dk içinde kapandı. konuda ne bir siyaset nede bir hakaret var. ama kapatılıyor işte.

SDN kıymetini her geçen gün daha iyi anlıyorum.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
başka bir forumda ismi lazım değil "dh" bu konu yu birisi açtı. 15-20 yorum herkes kan püskürdü. 10 dk içinde konu kapatıldı. ama sol ilintili buna benzer konular açılınca hiç bişey olmuyor. moderatörle taraflı.
sdn'yi bu bakımdan seviyorum. herkes istediği gibi tartışıyor. ama konu siyasi olmaya başlayınca veya diğer mücbir sebeblerle konular kapatılıyor. ve kapanan konuyu yinede görebiliyoruz.

ayrıca açtığım http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/90278-hristiyan-vaiz-iken-nasil-musluman-oldum.html
konusunu orda da açtım. ne oldu dersiniz. konu 20 dk içinde kapandı. konuda ne bir siyaset nede bir hakaret var. ama kapatılıyor işte.

SDN kıymetini her geçen gün daha iyi anlıyorum.

Böylelerinin fikir ve tahammül anlayışı ile birlikte saygı kavramı bu kadar olur.
Aynı kişilere burada benzeri davranılsa gelecek cevaplar ve devamında üretilecek türevleri hep aynı yönde olacaktır. Tek taraflı kapalı ve sabit kafa, laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur dedim ya sabit kafa, birde üstüne at gözlüğü takılmışlarsa kaymaklısı olur.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
şarkıdaki amacı türkan saylanı yüceltmeyelim anlayışı var bu noktada haklılık verebilirm.
yani ne ölünün arkasından konuşmak nede onu yüceltmek niyetinde ise.

fakat yorumlarda arkasından konuşma niyeti sezdim
sanırım bu yanlış birşey ve kimseye faydası yok

emubaltaci

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
129
konuyu arif sağa kadar gelmiş...
siyasi tartışma, karşılıkı hakaret nedenlerinden konu kilitlenmiştir!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...