Türk Yapımı MMORPG Projesi

Bu konuyu okuyanlar

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar uzatmadan lafıma gireyim :tt2:

birkaç arkadaş toplandık ve bayaa bir paraya oyun motoru satın aldık ve bir mmorpg yapmayı düşünüyoruz :) network ve client sistemi tamamen hazır fakat kurgu yok sizce Türkiyede oynanabilecek tutabilecek bir oyun nasıl olmalı ? fikirlerinizi katarsanız seviniriz :flowers:

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
caps vericek birşey yok sizden fikir danışıyoruz

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence knight gibi olsun iyi tutulur ama hilesiz olsun herkez eşit olsun.

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
hilesiz oyunmu varmı öyle bi oyun dünyada? :) mario nun bile hileleri var ya :D

hamitozlu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Alıntı olabilir ama hikaye olarak oldukça özgün kimse tarafından yapılmayan (belkide yapılmıştır ben bilmiyorum.Açıkcası MMORPG tarzı hiç oynamadım) bir konu istiyorsanız;
İnsan oğlunun kendi neslini korumak için tüm ırkların birlleşmesi yada milletlerde olabilir tercihen ikiside, farklı bir türle savaşması hiç bir özel silah olmayacak sadece günümüzde kullanılabilen bireysel silahlar olacak. Herkez kendi karakterini kendine benzetebileceği bir düzen olmalı. Ayrıca savaşılacak bu tür iki tür olacak. Bunlar bence yecüc ve mecüc ismide verilebilir kısa boylu vahşi ve her türlü canlıyı yiyebilen ki temel besinleri insan olan ırklar. İnsanoğlunun her ırkı ve milleti birleşerek ki burda da her ülke için farklı server kurma imkanı olur bu türlere karşı savaş verir. Oldukçada kanlı olması gerekmekte.
Fikir üzerinde daha çalışılabilir ama ana tema bu olmalı.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10

birkaç arkadaş toplandık ve bayaa bir paraya oyun motoru satın aldık ve bir mmorpg yapmayı düşünüyoruz :) network ve client sistemi tamamen hazır fakat kurgu yok sizce Türkiyede oynanabilecek tutabilecek bir oyun nasıl olmalı ? fikirlerinizi katarsanız seviniriz :flowers:
Dostum Cengiz Han'ın tarihini Anlatan Bir MMORPG olursa Çok tutar.. Aynısı olmasa bile benzer bir hikaye farklı isimler ile çok iyi yerlere gelebilir.. İllede Cengiz Han demiyorum tabi Fatih sultan mehmet gibi savaş tarzında ama savaşta tek bi karakteri yonetmek.. yani ordunu kurucaksın ama basında tek başına sen yoneteceksin gibi birşey.. katılırmısın bilmem ama WarBand'tan daha güzel bişey cıkarsa çok daha iyi yerlere gelir..

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu adam oyun yapım forumlarında bir fenomendir bu adam daha konu hakkında en ufak bilgisi olmadan oyun motorunu almıştır ve neler öğrenme gerekiyor diye millete sormaya başlamıştı. Bir şey bildiği yok, Oyun motoru dediği şeyde profesyonel bir oyun motoru değil çok ucuza almıştı hatta. Çok küçük bir ücretti. Kalitesine siz karar verin. Sözüm o ki fikirlerinizi buraya yazmanız sadece zaman kaybı.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43

Hahahaha gece gece iyi güldüm varya, arkadaşım bu iş öyle "birkaç arkadaş" la olcak bi iş değil hele hele MMORPG hiç değil, fazla World Of Warcraft oynamışsın anlaşılan, bırak bu hayal dünyasını gerçek dünyaya dön :p

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Vampir, Kurtadam İnsan ırkının dunyayı ele gecırme hıkayesı mantıklı.
Çok tutulması ıcınde boyutunun kucuk olması gerek. :)

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu adam oyun yapım forumlarında bir fenomendir bu adam daha konu hakkında en ufak bilgisi olmadan oyun motorunu almıştır ve neler öğrenme gerekiyor diye millete sormaya başlamıştı. Bir şey bildiği yok, Oyun motoru dediği şeyde profesyonel bir oyun motoru değil çok ucuza almıştı hatta. Çok küçük bir ücretti. Kalitesine siz karar verin. Sözüm o ki fikirlerinizi buraya yazmanız sadece zaman kaybı.

sen kimsinde benim hakkımda birşey bilmeden yorum yapıyorsunki ben daha önce hiçbir foruma birşey yazmış değilim. nerden çıkartıyorsunda alakasız bir çamuru üstüme atıyorsun

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Ufak bi google araması yaptım şimdi arkadaş knightçı çıktı acusterin dediği gibi birçok foruma üye çoğu knight ve hack forumu, bi fikir verinde yapıversin oyununu, harbiden yapar adam "hekır" be :D

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
paralı olsun, adam gibi grafikleri olsun 5gb dan aşağı çıkmaz standart bir oyun

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Oturun önünüze açın bir mitoloji kitabı al sana istemediğin kadar hikaye :D uydur uydur kullan :D

erdiçayır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence türkiye de daha çok mantık oyunu sürekli ilerlemeli ve ilerledikçe de değer kazanan bir oyun aynı zaman da çoklu oynanan bir oyun mesala insan veya çocuklar oyun için de bir şeyler üretebilirler.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
güce seviyeye bağlı savaş oyunu olabilir.

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sonsuz Macera (Runes of Magic) gibi olabilir.Oyunu bir ay öncesine kadar çok sıkı bir şekilde oynamaktaydım.Ama Saolsun Adminler in ilgisiz tavırlarından dolayı bende dahil çok oyuncu oyunu oynamamakta..
Şimdiden Allah kolaylık versin kardeşim.

Fatix92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hikayeyi ve konuyu siz bulun. Ancak benim tavsiyem 2 tarafın birbiriyle çatışması olsun. Ve yapacağınız oyunda level limiti olsun ki insanlar level limitine ulaştığında karşı ırkla savaşlara girsin. Knightın Türkiye'de, WoW'un da Dünya'da tutulmasını ben buna bağlarım. Ve kendinize örnek olarak WoW'un alın. Çok güzel bir MMORPG(Her ne kadar yeni çıkan patchlerinde hikayesinden kaydıysa da). Knight oyun olarak basit. WoW ise Türkiye'deki hedef kitlen için biraz karmaşık. Sonuçta bizim ülkemizde bilgisayar oyunları çocuklar içindir.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
eğer arkdaşın dediği tarz bir oyun yapacaksan, oyun alanını çok geniş yapmanı öneririm. ben knight, wow ve lineage2 oynadım, beni en çok bu oyunlara bağlayan şey mapin sonsuzluk hissi vermesidir. heleki mapler arası geçişleride özgün bir dizaynla halledersen dadından yinmez.

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Travian diyorum başkada bir şey demiyorum bu işi en iyi onlar yapıyor. Travian'ın bu kadar insanı aylarca-yıllarca bilgisayar başında oturtabilmesi bir tesadüf değildir, başarıdır. Ve işin sırrı ise insanın kendisindedir. Her insanda biraz liderlik ruhu vardır. Bu hissi uyandırırsanız insanlar olaya(oyuna) ilgi duyar. Yani demek istediğim insanlara yönetebilceği bir platform hazırlayın.(köy, şehir, ülke) vs.. Sonrada arkadaşlarının kendinden daha iyi olduğunu ve biraz daha çaba harcarlarsa arkadaşlarını geçebileceğini söyleyin ;) Bu sayede insanlar kendi emekleriyle gerçek hayatta yapamadığı bir çok şeyi sanal hayatta yapma şansı bulur. Bu da sizi başarıya götürür. Bir de bence grafiğin hiç bir önemi yok. Önemli olan oyunun mantığı ve oynanabilirliğidir.