Türk telekom mu diğerleri mi

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
beni dersten atıyor habire görüntüm donuyor

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
birisi mi gelip kuracak yoksa kendimiz mi
Birisi. Ama önce karar verin İSS olarak. Fiber altyapı varsa türknet düşünebilirsiniz.
Fiberde çok sıkıntı çıkmaz bence. Modem de varsa 1 ay türknet deneyin olmazsa Superonline a geçersin.
Forumda 1 ay bedava kodu verirler.

atkaksoy501

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Uzun süre çeşitli forumlardan okuduğum kadarıyla, çevremden duyduğum kadarıyla ve kendi tecrübelerimle şunu söyleyebilirim ki bu tamamen bulunduğunuz konuma göre değişen bir şans işi maalesef. Kimisinin altyapısı süperdir çok kaliteli bir internet alır ama bir alt sokaktaki komşusu aynı interneti sıkıntılı kullanır. Yaşanan şeyler bunlar. Şahsen türk telekom kullanıcısıydım geçtiğimiz aya kadar. Hiçbir sorunum yoktu hız değerleri ping değerleri iyiydi. Ama ben daha yüksek hızlı paketi aynı fiyata verdiği için superonline a geçtim. İnternet kalitesi açısından bir fark yaşamadım ikisi de farklı altyapılar kullanmasına rağmen. Ama şunu da belirtmek lazım ki bazı yerlerde farklı operatörler aynı altyapıyı kullanabiliyor. İyi araştırmak lazım. Bol şans dilerim, umarım kaliteli hizmet alırsınız.

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
Birisi. Ama önce karar verin İSS olarak. Fiber altyapı varsa türknet düşünebilirsiniz.
Fiberde çok sıkıntı çıkmaz bence. Modem de varsa 1 ay türknet deneyin olmazsa Superonline a geçersin.
Forumda 1 ay bedava kodu verirler.
ben fiber olarak öğrendim ama en doğrusunu nereden öğrenebilirim

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Uzun süre çeşitli forumlardan okuduğum kadarıyla, çevremden duyduğum kadarıyla ve kendi tecrübelerimle şunu söyleyebilirim ki bu tamamen bulunduğunuz konuma göre değişen bir şans işi maalesef. Kimisinin altyapısı süperdir çok kaliteli bir internet alır ama bir alt sokaktaki komşusu aynı interneti sıkıntılı kullanır. Yaşanan şeyler bunlar. Şahsen türk telekom kullanıcısıydım geçtiğimiz aya kadar. Hiçbir sorunum yoktu hız değerleri ping değerleri iyiydi. Ama ben daha yüksek hızlı paketi aynı fiyata verdiği için superonline a geçtim. İnternet kalitesi açısından bir fark yaşamadım ikisi de farklı altyapılar kullanmasına rağmen. Ama şunu da belirtmek lazım ki bazı yerlerde farklı operatörler aynı altyapıyı kullanabiliyor. İyi araştırmak lazım. Bol şans dilerim, umarım kaliteli hizmet alırsınız.
O nedenle ben de dedim ki türkneti 1 ay denesin olmazsa çıkar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben fiber olarak öğrendim ama en doğrusunu nereden öğrenebilirim
Arayıp müşteri hizmetlerinden.
Fiberse türkneti denemekten zarar gelmez bence.

atkaksoy501

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
O nedenle ben de dedim ki türkneti 1 ay denesin olmazsa çıkar.

Arayıp müşteri hizmetlerinden.
Fiberse türkneti denemekten zarar gelmez bence.
Aynen öyle. Deneme amaçlı girilecekse eğer taahhütsüz olan şirketler tercih edilmeli ki sanırım şuan en güzeli türknet bu konuda.

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
teşekkür ederim

moideen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Zaten 3 seçeneğin var; turkcell fiber, kablonet veya türk telekom. Diğer firmalar türk telekom altyapısını kullanıyor. Kablonet ya da turkcell kullanmadığın sürece hepsi aynı olur.

atkaksoy501

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Benim de 8 yıllık laptopum var kardeşim kullanıyor. Zoom uygulamasında ara sıra sıkıntılar yaşıyor internet kaynaklı. Modeme uzak çünkü odası. Ama kablo ile bağladığımızda 0 sıkıntı. Mümkünse kablolu bağlantı kullanın.

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
ben zaten oyun oynamıyorum babam arayıp öğrenir ne olduğunu ben öğrendiği zaman size haber etsem bana yardımcı olur musunuz

mychar276

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,220
Ben daha önce everest marka psu nun bile fanboyunu gördüm ama ttnetin fanboyunu görmedim.

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
Benim de 8 yıllık laptopum var kardeşim kullanıyor. Zoom uygulamasında ara sıra sıkıntılar yaşıyor internet kaynaklı. Modeme uzak çünkü odası. Ama kablo ile bağladığımızda 0 sıkıntı. Mümkünse kablolu bağlantı kullanın.
internet yanımda zayten 2 adım fark var aramızda kablo yetişmiyor masama

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
ben zaten oyun oynamıyorum babam arayıp öğrenir ne olduğunu ben öğrendiği zaman size haber etsem bana yardımcı olur musunuz
Tamam sadece ders içinse bence değiştirmeye gerek yok. Türk telekomda hız kaç normalde salondan test edince?

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
Tamam sadece ders içinse bence değiştirmeye gerek yok. Türk telekomda hız kaç normalde salondan test edince?
salonda hiç çekmiyor bu konuda babamda şikayetçi babamın önemli işleri oluyor bu yüzden değiştirmek istiyoruz güzel ve geniş kapsamlı çeken modem ve internet öneriniz toplam maliyeti kaç tl

internetin dibinde olsam bile çekmiyor

milencom türknet vs güvenilir markalar değil mi kazık atmazlar

bana ortalama fiyat verseniz sevinirim modem dahil

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
salonda hiç çekmiyor bu konuda babamda şikayetçi babamın önemli işleri oluyor bu yüzden değiştirmek istiyoruz güzel ve geniş kapsamlı çeken modem ve internet öneriniz toplam maliyeti kaç tl

Bu modemi öneririm.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063

Tamam önce telefon veya laptopu al. Modemin dibine git. Hız testi yap.
Önce wifi den dene. Sonra da ethernet ile dene.

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
Tamam önce telefon veya laptopu al. Modemin dibine git. Hız testi yap.
Önce wifi den dene. Sonra da ethernet ile dene.
o kadar bütçemiz yok pc alacak bir pc 3500

hangi internet ne kadAR

ve modem

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Olur. Millenicom türknete bulaşma.
En iyisi türkcell superonline sonra da kablonet.
Modem kaliteliyse ethernet çekersin odaya. Ya da wifi genişletici alırsın.
Aynen, telekom fiber alt yapısı varken turkcell anlıyorum.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
o kadar bütçemiz yok pc alacak bir pc 3500

hangi internet ne kadAR

ve modem
Hayır ? ?
Senin kendi laptopun var ya 8 yıllık dedin hatta ssd sini değiştirmiştin. Onu diğer odaya götür demek istedim.
Orada önce wifi ile sonra da ethernet ile test yap.
Aynen, telekom fiber alt yapısı varken turkcell anlıyorum.
Sonraki mesajımı oku.