Türk Telekom DSLAM kilidi ve caydırma çalışması

Bu konuyu okuyanlar

loderros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhabalar sorunumu kısaca özetlemek isterim ;

Türknet kullanmaktayım , Telekom altyapısına bağlı gayet memnunum , bundan 1 sene önce dslam kilidini telekomdan kaldırmıştım lakin dün başımdan geçen olay şu şekilde.Hattım 97.5 modemle buluşma alırken bir gün içerisinde 88’e dslam kilidi vuruldu ve bugün iş emri ile müdahale ettirmek istedik bunada kullanıcı kaynaklı dendi ( sanki ben asma kilit vurdum modeme ) daha sonrasında bu akşam telefonla aradım ve ne hikmetse görüşme de bir şey yapamayacaklarını söyleyen telekom telefonu kapatınca birden modemim gitti geldi ve 77 ye düşürüldü.
Özetle : 100 mbps hattım desteklerken 88'e sınırlandırıldım ve sonrasında görüşme yapınca 77'ye düşürülüp telekoma geçmem için uğraşılıyor.
İNTERNET ÖZGÜRLÜKTÜR HÜRDÜR ifadesiyle buna karşıyım.
Hat kaynaklı herhangi bir sorunum yok bunları da paylaşayım ;
DÜNE KADAR HAT DEĞERLERİM : Ekran Resmi 2020-12-13 04 - Hızlı Resim
KİLİT SONRASI : Ekran Resmi 2020-12-13 04 - Hızlı Resim
GÖRÜŞME SONRASI KİLİT : Ekran Resmi 2020-12-13 21 - Hızlı Resim
Buda bu gecenin fıkrası gibi olayıdır.

Son düzenleyen moderatör:

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aynı sorunu port için yaşamıştım, portumu başkasına verdiler ve sürekli kayıtları müşteri sorumluluğunda diyip kapatıyorlardı en sonunda komple kapatıp tekrar abonelik açtım. Telekomun çözmesi gereken sorunu kendimiz çözüyoruz artık çözemediğinde yandın demektir.

loderros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorunu port için yaşamıştım, portumu başkasına verdiler ve sürekli kayıtları müşteri sorumluluğunda diyip kapatıyorlardı en sonunda komple kapatıp tekrar abonelik açtım. Telekomun çözmesi gereken sorunu kendimiz çözüyoruz artık çözemediğinde yandın demektir.
Ekran Resmi 2020-12-13 21.57.29.png

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Herkese merhabalar sorunumu kısaca özetlemek isterim ;

Türknet kullanmaktayım , Telekom altyapısına bağlı gayet memnunum , bundan 1 sene önce dslam kilidini telekomdan kaldırmıştım lakin dün başımdan geçen olay şu şekilde.Hattım 97.5 modemle buluşma alırken bir gün içerisinde 88’e dslam kilidi vuruldu ve bugün iş emri ile müdahale ettirmek istedik bunada kullanıcı kaynaklı dendi ( sanki ben asma kilit vurdum modeme ) daha sonrasında bu akşam telefonla aradım ve ne hikmetse görüşme de bir şey yapamayacaklarını söyleyen telekom telefonu kapatınca birden modemim gitti geldi ve 77 ye düşürüldü.
Özetle : 100 mbps hattım desteklerken 88'e sınırlandırıldım ve sonrasında görüşme yapınca 77'ye düşürülüp telekoma geçmem için uğraşılıyor.
İNTERNET ÖZGÜRLÜKTÜR HÜRDÜR ifadesiyle buna karşıyım.

Hat kaynaklı herhangi bir sorunum yok bunları da paylaşayım ;
DÜNE KADAR HAT DEĞERLERİM : Ekran Resmi 2020-12-13 04 - Hızlı Resim
KİLİT SONRASI : Ekran Resmi 2020-12-13 04 - Hızlı Resim
GÖRÜŞME SONRASI KİLİT : Ekran Resmi 2020-12-13 21 - Hızlı Resim
Buda bu gecenin fıkrası gibi olayıdır.
Hacı ben Millenicomdayım. 1 hafta önce 100mbit alırken şuan 85 gözüküyor? Bana DSLAM kilidi mi yapmışlar?

loderros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
modem buluşmanıza bakın , snr değerleriniz normal iken böyle bir şey olduysa evet

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
sorununuz geçiş yapınca düzeldi mi şuan hangi sağlayıcıdasınız ?
Telekom dan türknete geçtim 1 hafta kullandım ve port gitti, allahtan türknet fatura çıkartmadı durumu izah edince, aboneliğimi kapatıp sıfırdan açtım şuan türknet kullanıyorum bir sıkıntı yok.

loderros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telekom dan türknete geçtim 1 hafta kullandım ve port gitti, allahtan türknet fatura çıkartmadı durumu izah edince, aboneliğimi kapatıp sıfırdan açtım şuan türknet kullanıyorum bir sıkıntı yok.
bence bir kontrol edin :D Türknetin suçu yok olay telekomda bitiyor evet..