Türk Telekom Arena ne zaman açılacak?

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ulaştırma Bakanı Stadımızı Ziyaret Etti

B_e3e7b27ef07682f09e47e9661816f451.jpg

Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Adnan Polat, inşaatı devam etmekte olan yeni stadımız Türk Telekom Arena’ya bugün bir ziyarette bulundular. TOKİ Başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın da bulunduğu ziyarette Yıldırım ve Polat, stadın bağlantı yolları ile ilgili tetkikler yaptılar.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Adnan Polat, hoşgeldiniz mesajıyla başladığı konuşmasına “Türk Telekom Arena’nın final günlerine geldik. Bununla ilgili yoğun çalışmalarımız sürüyor. Burada sadece inşaat işleriyle değil, ulaşımla ilgili de meseleleri en üst düzeyde çözümlemek için, Sayın Bakanımız, Sayın Müsteşarımız ve TOKİ Başkanımız da burada. Büyükşehir Belediyesi’nden görevli arkadaşlarımız da burada. İçerideki dekorasyon çalışmalarıyla birlikte inşaat çevre düzenlemesi ve ulaşımla Ocak ayında stadımızın açılışını yapmış olacağız” sözleriyle devam etti.

Polat, “Bu statta emeği geçen çok insan var. Muhakkak ki açılışta hepsini hatırlayacağız. Ancak özellikle altını çizerek vurgulamak istiyorum ki bu projenin başından sonuna kadar hem verdiği kararla hem de süreci sürekli olarak takip edip bizleri yalnız bırakmamasıyla Sayın Başbakan’a müteşekkiriz” diyerek önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, ardından yeni stadımızı ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Başkan Polat'ın ardından söz alan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ise Türk Telekom Arena inşaatının başından bu yana yaşadıkları sıkıntı ve zorluklardan söz ettiği konuşmasında, her şeye karşın inşaatın planlanan sürede biteceğini vurguladı.

“Birçok olumsuzluklar yaşandı. Başbakanımızın kararlı talimatları, TOKİ’nin üzerine aldığı sorumluluğu hızlı şekilde yerine getirmesi, Ulaştırma Bakanlığı’nın çok ciddi yardımlarıyla çevredeki yolların düzenlenmesi sonucu tüm sorunlar çözüldü” diyen Bayraktar, Türk spor camiasına, Türk futboluna dünyanın en modern spor kompleksini kazandırmak üzere olduklarının müjdesini verdi.

Toplantıda en son sözü alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise “Türk Telekom Arena’nın sonuna yaklaştık, sayılı günler kaldı. Ocak ayı içerisinde yapılacak açılışta, Türkiye’nin ilklerine sahip, 2016 standartlarına göre yapılmış, en büyük en önemli stadını spor camiamıza kazandırmış olacağız” diyerek sözlerine başladı. Binali Yıldırım, “En başından beri bu projeye emek veren, bu stadyumun fikir babası, bugün aramızda olmayan Sayın Özhan Canaydın’a teşekkür ediyoruz” sözleriyle rahmetli başkanımız Özhan Canaydın’ı andı.

Yıldırım, konuşmasına “Olimpiyat Stadı’nı da biz yaptık. Ama orası açıldığında yaşanan sorunları hepimiz hatırlıyoruz. Stadyum on dakikada boşalıyor, ancak insanlar saatlerce yollarda kalıyordu. Keyif için yapılan bir organizasyon, kaosa dönüyordu. Bu tür zorlukların bu stadımızda da yaşanmaması için Sayın TOKİ Başkanı, Galatasaray camiası, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir araya gelerek, emek vererek, hem stadın en iyi şekilde yapılıp hizmete girmesi hem de stada yapılacak bağlantıların eş zamanlı olarak tamamlanması için güzel bir çalışma gerçekleştirdi” sözleriyle devam etmesinin ardından bugün yapılan ziyaretin nedenini açıkladı.

“Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaya göre daha önce kararlaştırılan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ana giriş çıkış yolları dışında başka birkaç noktadan daha dağıtım yapılması ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Stadın ve çevresindeki yolların boşalmasının ortalama bir saat içerisinde tamamlanması gerekiyor. Bunun için de yeni bağlantı yolları yapma ihtiyacı ortaya çıktı. Bugün bunun kararını verdik, bu toplantının yapılma amacı budur. Biz de Ocak ayında açılışı yapılacak stadı, acaba açılış öncesinde herhangi bir sıkıntı aksama var mı diye yerinde görmeyi arzu ettik.”

“Her türlü soruna rağmen bu projeyi en öncelikli proje olarak hükumetimiz, başta Başbakanımız ele aldı. Onun talimatıyla olmaz işler olur hâle geldi. Ve bugün güzel İstanbul'umuza bu muhteşem eseri kazandırmaya hazırız. Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorum. TOKİ Başkanı, Galatasaray Başkanı ve ekibi, yüklenici firmalar Varyap ve Uzunlar’a teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni gösterdiği katkı ve destekten dolayı tebrik ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Ve ayrıca bu stada ismini veren Türk Telekom’a da yine tebriklerimi sunuyorum” diyen Yıldırım, “Bu stat, Türkiye’nin sporda nereden nereye geldiğini bütün dünyaya gösteriyor. Artık Türkiye futbolda da basketbolda da başa güreşen ülkelerden oldu. İnşallah burada çok güzel spor müsabakalarına şahit olacağız” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

B_5d6b51fcba2f76ef6e7f634b2787645b.jpg

B_4ac7aa969afff8b68ab4c6e4bd921af7.jpg

B_e72d1d012ab97a70f82b11be060d802c.jpg

B_2ce597e9acedd97f4e54bf0757b592dd.jpg

B_e3e7b27ef07682f09e47e9661816f451.jpg

B_7d803cad1d1a7726b334c40cc24334fe.jpg

B_3e161ec82cde7a7c0705174fcb21b7b7.jpg

Galatasaray Spor Kulübü

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Stadın ulaşım sıkıntısı olacağını sanmıyorum, yanından kocaman otoban geçiyor, metro yapılıyor, yan yollar var. Tek sorun çok fazla trafik olur maç günleri. İlk maçlardan birine gitmek istiyorum. SDN'de böyle bir şey ayarlayabiliriz gitmek isteyenlerle .. . :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tek otobanla olacak iş değil o. Stat ulaşım yollarından hızlı yapılıyor valla. İnşallah açılışa yetişir yollar, metro filan.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Altından da bi yol geçiyor ama fazla kullanılan bir yol değil. Hayırlısıyla açılsında, belki bizmkilerde sahada açılır.. .

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Koca stadı Yapmışlar Yolunumu yapamıyacaklar Gerçi Yapana kadar canları çıktı ama olsun :D

Senisma34

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Ben stadın yetişmeyeceğine kesin inanıyorum. Çevresi berbat, stadın içine net göremesem de bu stad ocak ayına da yetişmeyecek. Maalesef yetişmeyecek.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Statta bir sorun yok yollarda var. :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
çimler yola çıkmış
2 güne Hollanda'dan gelen 22 tır İstanbulda olcakmış

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
işin içinde türk telekom varsa ben yokum xD
çimleri de neden dışardan alıyorlar ki?:sleep: toprak olsa daha hayırlı

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Türkiye'de çim var da biz mi almadık? :D Statlar dökülüyor resmen. Çoğu kulüp dışarıdan getirtiyor zaten çimleri.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Otobanda trafik oluşturmayı becerir bizim millet:D Stad nerede olursa olsun giden yolların açık olma gibi bi lüksü yok malesef

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
simdiden 1 ay gecikti bile 29 Ekimde acilcak diyolardi simdi ocak demeye basladilar...

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Gecikme gibi bir durum yoktur.Açılış ocak'ta olacak.Yani tam bitecek.Biz 29 Ekim'de teslim alacaktık.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Biz zaten maçları ikinci yarıda oynayacaktık orada. O yönden bir sıkıntı yok bu verdikleri tarihle. :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ocağa kadar boş durcağına buğday felan eksinler yan gelir olur yada 3 e bölüp halı saha olarak kiralasınlar :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
29 Ekim Cumhuriyet Bayramında acilacak diye biliyodum hatta bi dünya takımıyla özel mac yapılacakti...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
29 Ekim'de adı üstünde açılış maçı yapılacaktı. Lig maçlarını oynamaya başlamayacaktık.