Türk Telekom AKN’siz internet tarife ve fiyatlarını yeniden yayınladı

Türk Telekom AKN'siz internet tarife ve fiyatlarından memnun musunuz?

• Evet

Kullanılan: 3 15.8%
  • Hayır

Kullanılan: 16 84.2%

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Türk Telekom geçtiğimiz günlerde yeni yıldan itibaren geçerli olacak AKN'siz internet fiyatlarını yayınlamıştı ve yürek acıtan yüksek fiyatlar bir anda haklı bir tepki görmüştü. Gelen tepkiler üzerine internet sitesinden tarifeleri kaldıran Türk Telekom, yaptığı bir güncellemeyle fiyatları yeniden internet sitesine ekledi.

Herkes bu hamlenin üzerine fiyatlarda bir güncelleme beklerken Türk Telekom farklı bir adım attı ve güncellemeyi fiyatlarda değil paketlerin isimlerinde yapmayı seçti. Lider Kampanya adıyla sunulan ancak sonra ortadan kaybolan tarife paketinin yerini 'Limitsiz İnternet Çağı' kampanyası aldı ancak fiyatlarda herhangi bir değişiklik görünmüyor.

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Btk kararına göre yalın internet fiyatları aşağıda normaL ücret olarak yazıldı. Fakat tt soyguncusu üzerine artık ne tür eklemeler, bahaneler getirdiyse fiyatlar tuzlanmış. Hadi diyelim modem ücreti + kurulum parası filan bilindik şeyler de başka neyin zammını yapmış acaba ...
ttnet0.png
ttnet1.png
...

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ben de kotasız fiber internet kullanıyorum.50Mbps hızında .500 ruble-40TL ödüyorum.türkiye de şirketler resmen kafayı yemiş.

Diamrem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Best Fiber Internet Plans

Provider Speed Price
Suddenlink 400 Mbps $54.99
AT&T 100 Mbp $50
Frontier 50 Mbps $40
Google Fiber 100 Mbps $50

Google ile aramada bu fiyatları gösteriyor. TTNET her halde 40 doları 5 ile çarpıp o şekilde fiyat belirliyor.

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Fiyatlarda önemli bir değişiklik yok.

Aynı fiyatları geri yüklemişler.

4Mbps'i 8Mbps, 8Mbps'yi 16Mbps yaparlarsa, diğer fiyatları da buna göre tekrar revize ederlerse ve ikinci 12 ay zammını da kaldırırlarsa, sorun bir nebze olsun çözülür.

Yıllar önce söylediğim gibi: AKN'yi kaldıramazlar.

Bunun iki nedeni var: 1) Altyapı yatırım finansmanları cebe indirildi. 2) Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakır Reklamları ile yapılan soygun neticesinde ortaya çıkan zararın kapatılması gerekiyor.

Ahlaksızlıklarına alet ettikleri davaları koskoca bir ülkenin internetini bile çağdışı hale getirdi.

Kanal İstanbul gibi, İstanbul Havalimanı gibi kimsenin işine yaramayacak projeler ile uğraşılacağına bunların düzeltilmesi gerekirdi.

Kanal İstanbul gibi bir projenin Türkiye'ye maliyeti en az 1 trilyon Dolar'dır.

1 trilyon Dolar'a binlerce fabrika + yüzlerce üniversite + yüzlerce hastane + binlerce lise ve ilkokul + binlerce sanat ve spor kompleksi + onlarca baraj + 5 nükleer santral + pek çok şehire doğalgaz hattı + dört dörtlük bir iletişim ağı + süper bir ordu + süper bir emniyet + süper bir gizli servis + çok iyi bir adalet sistemi + birçok şehire metro + Ankara'dan 5 şehre hızlı tren + yeni TOKİ'ler + hayvanlar için yüzlerce barınak kurulabilir, KOBİ'lere, çiftçilere, besicilere ihtiyaçları olan tüm destek verilebilir ve vergiler hafifletilebilir.

Yorumu milletimize bırakıyorum...

Son düzenleyen moderatör:

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
10 tl ucuzlatmaları çok şey fark etmiş cidden.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Kimsenin şikayet etmeye hakkı yok... Telekom gibi bir firma özelleştirilir ve elin arabı gelip içini boşaltıp giderse bunun bedelini yine bu millet ödeyecek... Sen diyorsun ki ben bu firmayı özelleştirmek istiyorum, sen gel "Hariri" sana verim diyorsun adam diyor ki benim param yok, olsun sen gel ben sana bankalarımdan kredi veririm sana sonra adam, satın aldığı kurumun içerisini boşaltıp ben borcumu ödeyemiyorum diyerek tası tarağı toplayıp ülkesine gidiyor ve biz bu enkaza 5 bankayı zorunlu ortak ediyoruz! Bankalar da bu parayı çıkarmanın derdinde! O yüzden kimsenin ses çıkarmaya hakkı yok... Bu uygulamaları yapanlara hala sorgusuz sualsiz destek veriliyor! Dikkat bu memlekette demokrasi var.

Dünyadan bir haber olanlara BURADAN yada BURADAN tatmin olmadıysanız google "telekom vurgunu" yazabilirsiniz...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
O kadar borca girdikten sonra bunun parası yine bizden çıkacaktı zaten.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
2020 temmuz ayına kadar sözleşmem gereği limitsiz 16 megabit kullancam. Sonrasında ne yaparım bilmem. Ben hız artımı beklerken limitsiz adı altında hızı düşürmeye odaklı bir sistem getirdiler.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Alt yapı yatırımları yok. Hiçbirşey yaptıkları yok ve mevcut altyapıları herkes limitsiz girerse çöker. Bunu bildikleri için fiyatları yukarı çekerek müşterilerin gözünü korkutmaya çalışıyolar ve hızlarda düşünce zaten bozuk olan alt yapılarına yeni yatırım yapmaya da gerek kalmayacak. Böylece daha fazla kar edecekler.

Son düzenleyen moderatör:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Alt yapı yatırımları yok. Hiçbirşey yaptıkları yok ve mevcut altyapıları herkes limitsiz girerse çöker. Bunu bildikleri için fiyatları yukarı çekerek müşterilerin gözünü korkutmaya çalışıyolar ve hızlarda düşünce zaten bozuk olan alt yapılarına yeni yatırım yapmaya da gerek kalmayacak. Böylece daha fazla kar edecekler.

Altyapı mı yok? Yuh diyorum. Zamanında shared internet vere vere ne oldular. Bari interconnection bağlantılarında geliştirme yapsalardı.

O pahalı mı? O zaman içerik üreticiler için uygun ve ekonomik fiyatlara hosting sağlasalardı. Olmadı şirketlere ön ayak olsalardı. IXP için gerekli adımları atsalardı. Sonra "Vallahi şekerim kaldırmıyor" diyerek bıdı bıdı etmezlerdi.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Bu ülkede hiçbir özelleştirme, ülkenin, milletin yararına yapılmadı. Bunun sonuçları ister uzun vadede, ister kısa vadede ağır olacak. Ne bekliyoruz ki?

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Altyapı mı yok? Yuh diyorum. Zamanında shared internet vere vere ne oldular. Bari interconnection bağlantılarında geliştirme yapsalardı.

O pahalı mı? O zaman içerik üreticiler için uygun ve ekonomik fiyatlara hosting sağlasalardı. Olmadı şirketlere ön ayak olsalardı. IXP için gerekli adımları atsalardı. Sonra "Vallahi şekerim kaldırmıyor" diyerek bıdı bıdı etmezlerdi.
Valla detayları çok bilmem ama 100 megabit hızla dünyada internete girip yavaş diyenler varken bu verilen paralar hepsine zehir zıkkım olsun.

zambaklar

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Turksat en temizi. 24 mb/s 50 GB 37 TL'den taahhüt verdim 2 yıl. Tertemiz. Türkiye'de sorun Telekom'un satılması değil, ki hisselerine el kondu, Telekom'un tekel olması. Asıl bunun kırılması lazım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Turksat en temizi. 24 mb/s 50 GB 37 TL'den taahhüt verdim 2 yıl. Tertemiz. Türkiye'de sorun Telekom'un satılması değil, ki hisselerine el kondu, Telekom'un tekel olması. Asıl bunun kırılması lazım.
Tüm Türkiye'ye ana altyapı kurmak kolay değil. Çok masraflı ve büyük bir sorumluluk gerekiyor. Oldukça da uzun sürüyor.

dgncnyldrm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TürkTelekom kullanıcısıyım. Bölgemde max 35mbps hizmet alıyorum. Suan kullandıgım internet 24mbps 100gn akn 72tl fiyat ödüyorum. Taahhütüm 9. ayda bitecek. Sizce Taahütümü yenilemeli miyim ? Müşteri hizmetlerini aradığımda 24mbps 35gb akn 77tl ye taahütümü 24 ay olarak uzatabileceğim söylendi. Taahütüm bittikten sonra yenilersem aynı paketi ilk 12 ay 119 tlden sonraki 12 ay 129 tl alabileceğimi öğrendim. Sizce bu bi aldatmamı fiyatlar böyle faiş mi kalacak. Sizce yılbaşına kadar taahütümü yenilersem daha mı karlı olacagım görüşlerinizi bekliyorum.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
TürkTelekom kullanıcısıyım. Bölgemde max 35mbps hizmet alıyorum. Suan kullandıgım internet 24mbps 100gn akn 72tl fiyat ödüyorum. Taahhütüm 9. ayda bitecek. Sizce Taahütümü yenilemeli miyim ? Müşteri hizmetlerini aradığımda 24mbps 35gb akn 77tl ye taahütümü 24 ay olarak uzatabileceğim söylendi. Taahütüm bittikten sonra yenilersem aynı paketi ilk 12 ay 119 tlden sonraki 12 ay 129 tl alabileceğimi öğrendim. Sizce bu bi aldatmamı fiyatlar böyle faiş mi kalacak. Sizce yılbaşına kadar taahütümü yenilersem daha mı karlı olacagım görüşlerinizi bekliyorum.
AKK kalkacak ama nedense AKK'li paketinizi uzatmak için size teklif sunmuşlar, anlam veremedim. Memnunsanız uzatabilirsiniz tabii. Zaten istediğiniz zaman herhangi bir bedel ödemeden sözleşmeyi feshedebilirsiniz, tüketici hakları 52. madde 4. fıkra olması lazım.

dgncnyldrm1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AKK kalkacak ama nedense AKK'li paketinizi uzatmak için size teklif sunmuşlar, anlam veremedim. Memnunsanız uzatabilirsiniz tabii. Zaten istediğiniz zaman herhangi bir bedel ödemeden sözleşmeyi feshedebilirsiniz, tüketici hakları 52. madde 4. fıkra olması lazım.
Cevap için teşekkürler. Benim bildiğim taahhütlü paket olunca iptal etmemiz için cayma bedeli ödememiz gerekmiyor muydu ?