Soru Türk Telekom 500 Mbps internette 100 Mbps hız alıyorum

Burakx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar değerli insanlar, ev internet paketim yaklaşık 500 Mbps hızında fakat yaptığım Speedtest sonuçlarında verilen hız ortalama 100 Mbps. Ben bu konuyu TTNet yetkililerine bildirsem de bir sonuç elde edemedim bana yardımcı olacak fikir verecek olan var mı aranızda biraz acemiyim bu konularda sizden ricam açıklayıcı cevaplar alırsam sevinirim.

Ekli dosyalar

• int.PNG
    int.PNG
    88.6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,298
Speedtest benimde 16 mb internet hızımı 93mb olarak gösteriyor sanırım sitede hata var.

Başka sitelerde test yapıyorum tamı tamına normal gösteriyor. Mesela bunda benim hızım tam normal.
👇👇👇👇👇👇

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,024
Yeni geçtiyseniz modemi kapatıp açmanız gerekebilir. Ethernet ile mi hız testi yaptınız? Öyleyse Cat5E'den düşük ise normal. Kablosuz ise modeminiz nedir ve Wi-Fi kartınızın modeli nedir?

Son düzenleyen moderatör:

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Aynı sorun ile alakalı birden fazla kez talep oluşturun. Ben hız sorunumu o şekilde çözdüm, eve geldiler modeme kadar hız kontrolü yaptılar sorun modem de dediler. Ben modemde olmadığını biliyordum. Başka modem de denedim aynı sorun vardı. Detaylı baktılar aa sizin hızınız sistemden önceden kopma sorunu yaşadığınız için düşürülmüş dediler. Arttırıp düzelttiler.