Türk Telekom 20 mbps internet 3 mbps

Bu konuyu okuyanlar

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Türk Telekom internet kullanıyorum.Fiber.Normalde 20 mbps almam gerekirken 3 mbps alıyorum.Sorun dün başladı.Dün akşam R6'da ping aniden yükseldi.Daha sonrasında oyunu kapatıp speed test ten internet hızına baktım.1 mbps i zor geçiyordu.Daha sonra Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradık.Sonra bugün sabah baktığımda yine 20-22 mbps olmuştu.1 saat önce baktığımda yine 3 mbps e düştü.Ne yapmam gerek?Sorun bizden kaynaklanıyorsa nasıl olabilir?
Bir Türk Telekom vakası daha...
Modemde öyle bir ısınıyor ki laptoba rakip.
NOT: Speed Test by Ookla ile Türk Telekom Speed Test sonuçları hemen hemen aynıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaynak: Speed Test by Ookla
ttnet.JPG

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam modem'den dolayı da olabilir. Ama uzaktan müdahale de olabilir. Modem genel olarak mı sıcaklığı yüksekti yoksa yeni yeni mi yükselmeye başladı? Çünkü modemler ısındığında %100'ünü veremeyebilir.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Hocam modem'den dolayı da olabilir. Ama uzaktan müdahale de olabilir. Modem genel olarak mı sıcaklığı yüksekti yoksa yeni yeni mi yükselmeye başladı? Çünkü modemler ısındığında %100'ünü veremeyebilir.
sabah 8-9dan akşam 12'ye kadar aralıksız çalışıyor.Az önce baktım yine 22 mbps.Gün içinde hızı düştüğünde kapatıp5-10 dakika bekleyip buraya sonucunu yazarım.

Yani sıcaklığı bayağı yüksek ama Turcell Superonline modeminde böyle olmuyordu o çok ısınmıyordu. (Tabi hizmetleri sağ olsun 20 mbps internetten 10 mbps alıyorduk.)

Son düzenleme:

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
bendede türktelekom fiber var 8mbit almıştık vede tam olarak 8mbit internetim var bazen 9 10 u görüyor ping ise zulada daima 10 dan düşük oluyor valorantta 40,arada 50 oluyor

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Önceden bizde türk telekom kullanıyorduk 50mbps alması lazımken 5-13 mbps falan alıyordu.
Direk değiştirdik

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
bendede türktelekom fiber var 8mbit almıştık vede tam olarak 8mbit internetim var bazen 9 10 u görüyor ping ise zulada daima 10 dan düşük oluyor valorantta 40,arada 50 oluyor
2 mbps fazla oluyor (ya 22 mbps ya 3 mbps ortasu yok) TT'de ve Valorant,LoL gibi TR serverı olan oyunlarda sanırım çok sorun olmuyor ancak R6'da 200 ping oluyor.

Önceden bizde türk telekom kullanıyorduk 50mbps alması lazımken 5-13 mbps falan alıyordu.
Direk değiştirdik
Ve sadece arayınca düzeltiyorlar o da 1-2 gün gidiyor.Bakalım bugün tekrar düşmezse yazarım.

Oyun indirmekten kaynaklı olabilir mi?Geçen ay FIFA 20,Vampyr,Aragami vs indirdim bu ayda R6'ya 15gb güncelleme geldi onu yaptım ve şuan bf1 indiriyorum.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Oyun indirmekten kaynaklı olabilir mi?Geçen ay FIFA 20,Vampyr,Aragami vs indirdim bu ayda R6'ya 15gb güncelleme geldi onu yaptım ve şuan bf1 indiriyorum.
İndirmeden o kadar düşmez düşse düşse 18 mbps falan olur sizinki çok düşük

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Anladım teşekkür ederim.Şuanda dediğim gibi sıkıntı yok ama akşamları çok düşüyor.Belki de @Tseus 'un da dediği gibi ısınmadan kaynakladır.Çok ısınıyor.Akşam/çok ısındığı zaman modemi kapatıp 10dk bekledikten sonra yeniden çalıştırırım.Sonucu buraya yazarım.Modemin ısındıktan sonraki performansı ile ilgili bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Anladım teşekkür ederim.Şuanda dediğim gibi sıkıntı yok ama akşamları çok düşüyor.Belki de @Tseus 'un da dediği gibi ısınmadan kaynakladır.Çok ısınıyor.Akşam/çok ısındığı zaman modemi kapatıp 10dk bekledikten sonra yeniden çalıştırırım.Sonucu buraya yazarım.Modemin ısındıktan sonraki performansı ile ilgili bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
Hocam benim modemim çok ısınmada da haftada bir kapatıp açıyorum bir yararı olur mu bilemem ama:).

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Modem ısısından o kadar çok olması imkansız gibi düşse düşse 1-2 mbps düşüyor sizinki 17mbps düşüyor

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
İstanbul Teknik Üniversite'sinin 5yıllık binasının alt yapısının kalitesiz olacağını düşünmüyorum.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Wi-Fi ile bağlanıyorum modem kablosunu mu kastettin?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Evet testtim.Modemi kapattım ve 10 dakika sonra tekrar açtım.Aldığım sonuç şöyle:
Türk Telekom,size sabah (20 mbps pakette) 22mbps sunarken akşam 3mbps sunuyor.Modemlerin maaşını alamadığını düşünüyorum. #ModemlerinMaaaşıDüzenliÖdensin
İşin şakası bir yana,yeni bir internet alacaksanız Türk Telekom almayın.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
ben bele vezeyetin içine soxum şimdide sabah sabah 3 mbps .özümü yok mu

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Türk telekom akşam belirli saatlerde internet hızını düşürmektedir. Bu herkesin aklının bir kenarında not olarak kalsın.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Türk telekom akşam belirli saatlerde internet hızını düşürmektedir. Bu herkesin aklının bir kenarında not olarak kalsın.
Onu anladı akşam çok takmamaya başladım ama sabah saat daha 9.30 da 3 mbps ne :(

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bahsettiğin yer üniversitenin apartı mı ?

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Klasik telekom oyunları hocam biraz uğraşmayı seviyorsanız para iadesi bile alabilirsiniz.

Benimde yıllar önce 16mbit internetimde ara ara kopmalar ve hızın 3mbite düşmesi sorunu vardı şikayet etmedik yer bırakmadım en son 3 aylık ücret iadesi alabildim telekomdan ve taahhütümü bitirip interneti kapatmamı kabul ettiler öyle kurtulmuştum

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
En az 13 yıl Türk telekomdan internet kullandım ama taahhütüm bitince Türknete geçtim. Ve sınırsız kesintisiz internetle kafam rahatladı yahu. Artık bir şey indirdiğimde ne kadar saatte biter derdim kalmadı. Türk telekom gerçekten pişmanlık. 85-95 mbps arası hız asla gün içinde azalma olmadan ve 95 TLye içinde 1000 dk sabit hat,cep telefonu ve Kademe 1 yurtdışı ülkeleri dahil.

Son düzenleme:

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Altyapınız kötüyse 4mbit internete geçin ben o bölgeden taşınana kadar 30 tl ye 4mibte geçmiştim en azından hız düşük olunca kopmalar bitti ve parasını ödediğim interneti kullanmaya başladım hıza çözüm olmuyorsa bari faturayı düşürebilirsiniz şuanda da 4mbit sınırsız internet Fixnet te 35 tl

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Sözleşmeye göre mi acaba böyle yapıyorlar benim de 16mb ama 13den aşağıya düşmüyor

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Sözleşmeye göre mi acaba böyle yapıyorlar benim de 16mb ama 13den aşağıya düşmüyor
Faturaya bakın paket 16 mbps'e kadar diyorsa 16 mbps vermek zorunda değiller. Ayrıca yüzde 80 olacak şekilde firmalar minimum hız vermek zorundalar.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Altyapınız kötüyse 4mbit internete geçin ben o bölgeden taşınana kadar 30 tl ye 4mibte geçmiştim en azından hız düşük olunca kopmalar bitti ve parasını ödediğim interneti kullanmaya başladım hıza çözüm olmuyorsa bari faturayı düşürebilirsiniz şuanda da 4mbit sınırsız internet Fixnet te 35 tl
altyapı kötü değil.
En az 13 yıl Türk telekomdan internet kullandım ama taahhütüm bitince Türknete geçtim. Ve sınırsız kesintisiz internetle kafam rahatladı yahu. Artık bir şey indirdiğimde ne kadar saatte biter derdim kalmadı. Türk telekom gerçekten pişmanlık. 85-95 mbps arası hız asla gün içinde azalma olmadan ve 95 TLye içinde 1000 dk sabit hat,cep telefonu ve Kademe 1 yurtdışı ülkeleri dahil.
TT bitsin Türk Net'i deneyelim.Zaten sanırım istediğin zaman iptal ettirebilyormuşsun

Sıkıntı şu ki TT daha 7-8 aylık.

sttt.JPG
Sanırım düzeldi.2 telefon 1 pc bağlı.Sabah 1 pc bağlıydı ama 3 mbps ti.

Son düzenleme: