Türk.net gerçekten iyi mi?

Cresties

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba değerli SDN kullanıcıları.

Sponsorlu kısmını bir kenara bırakırsak, turk.net gerçekten iyi mi?

Bu yazın sonunda internet sözleşmem sona eriyor, turk.net e geçerek ödediğim faturanın yaklaşık %50 daha azını ödeyeceğim. Hali hazırda 4 yıllık TTNET kullanıcısıyım. TTNET ten bir şikayetim yok. 3 güne kurulur dediler aynı gün kurdular. Türk.net e geçerken bağlantı için bekleyecek miyim?

Halihazırda bulunan TTNET aboneliğimi iptal etmediğim sürece hiç beklemeden telefon operatörü değiştirir gibi değiştirebilir miyim internet aboneliğimi?

TTNET kullanırken aldığım hızdan bir kayıp yaşar mıyım? Yada bir artış söz konusu olur mu? Bu soruyu sorma nedenim Youtube dünyasına yeni giriş yaptım. Aynı zamanda Twitch üzerinden de yayın yapmayı düşünüyorum. Bu esnada ister istemez yüksek bir upload gücüne ihtiyacım var.

Bu arada, 1 ay bekledim kurulmadı fatura geldi muhabbetleri gerçek mi? Abonelik için imzalarız, sonra bağlamazlar TTNET de iptal eder aboneliği birde yok yere kullanmadığım interneti öder miyim? (Zaten 1 ay beklersin, 2 hafta beklersin durumlarına giriliyorsa hiç başvurmam)

Bu soruların cevabını gerçek Türknet kullanıcılarından bekliyorum. Diğer operatörlerden geçiş yaparken süreç nasıldı, sonrası nasıldı bunları öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Altyapı göre seçilmesi lazim hangisi hiz veriyor sor.

tufan4435

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
biz 2 yıldır Türk-net kullanıyoruz, bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar, iyi önerebilirim herkese.

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Merhaba değerli SDN kullanıcıları.

Sponsorlu kısmını bir kenara bırakırsak, turk.net gerçekten iyi mi?

Bu yazın sonunda internet sözleşmem sona eriyor, turk.net e geçerek ödediğim faturanın yaklaşık %50 daha azını ödeyeceğim. Hali hazırda 4 yıllık TTNET kullanıcısıyım. TTNET ten bir şikayetim yok. 3 güne kurulur dediler aynı gün kurdular. Türk.net e geçerken bağlantı için bekleyecek miyim?

Halihazırda bulunan TTNET aboneliğimi iptal etmediğim sürece hiç beklemeden telefon operatörü değiştirir gibi değiştirebilir miyim internet aboneliğimi?

TTNET kullanırken aldığım hızdan bir kayıp yaşar mıyım? Yada bir artış söz konusu olur mu? Bu soruyu sorma nedenim Youtube dünyasına yeni giriş yaptım. Aynı zamanda Twitch üzerinden de yayın yapmayı düşünüyorum. Bu esnada ister istemez yüksek bir upload gücüne ihtiyacım var.

Bu arada, 1 ay bekledim kurulmadı fatura geldi muhabbetleri gerçek mi? Abonelik için imzalarız, sonra bağlamazlar TTNET de iptal eder aboneliği birde yok yere kullanmadığım interneti öder miyim? (Zaten 1 ay beklersin, 2 hafta beklersin durumlarına giriliyorsa hiç başvurmam)

Bu soruların cevabını gerçek Türknet kullanıcılarından bekliyorum. Diğer operatörlerden geçiş yaparken süreç nasıldı, sonrası nasıldı bunları öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler.
ilk yapman gereken bu değil bence öneclikle mahallende fiber altyapısı var mı yok mu onu öğren. eğer yoksa türknet senin için çözüm olsun. kendi yaptığımı anlatıyorum şimdi. ben ttnet kullanıcısıydım ve illallah ettirdiler bana. ben de sözleşmem biter bitmez hemen değiştirme kararı aldım. ben ilk türknet e baktım. ama aileme vodafone bayisine gidip bir sormasını istedim. eğer fiyat uygunsa vodafone den almak mantıklı geldi çünkü benim alacağım zamanda türknette abone memnuniyetsizleri vardı ve kurulum yapmak istediğinizde 1 hafta da anca yapılabileceği söylenmişti ben de biter bitmez hemen geçmek istiyordum. neyse. kısaca devam ediyorum. vodafone den fiber altyapımızın olduğunu söylediler biz de fibere geçtik. sen de bir sorgula bakalım fiber alyapısı var mı yoksa ne zaman gelebilir felan. (ne zaman geleceği belli olmuş olabilir)

Sami Ertaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
TürkNet'ten çok memnun olan da var, yaka silken de. Yorumlar çok çelişkili.
Karar vermek zor.

Son düzenleyen moderatör:

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Türknet illalah ettirir adama. Benim tanıdığım 10 gün oldu hala kapattıramadı interneti adamlara. Sözde 1 hafta içinde kapatıyorlardı ama 10 gün oldu hala aynı. Bu Türknetten hizmet alınmaz. Adamlarda ilgi alaka sıfır. Başka iss bakın bence.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Hep görüyorum birisi seviyor birisi sevmiyor şanslıysan güzel bir seçenek ama şanssızsan kötüdür.

Cresties

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Rulet oynuyor gibiyiz yani anladım :D

Bu arada yanılmışım halen 1 yılım daha varmış tam bitiş tarihine bakayım derken fark ettim. Gerçi cayma hakkımı da kullanabilirim ama tabii ki ilk önce maaşımın yarısını falan cayma bedeli olarak vermem gerek :D

Neyse ben şimdilik TTNET te kalayım ancak seneye Turk.net'i tekrardan düşüneceğim.
Senelerdir altyapı yok İst/Eyüp'te. Dert yakınanda tek ben değilim bu koskoca semtte ama nafile. İnat etti Türk Telekom "sözde" milyonlarca km Fiber altyapısı var ama buradan geçmiyor anlaşılan.

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Turknet eğer sistemin işleyişini anlarsan iyi eğer sistemin işleyişini anlamazsan müşteri hizmetleri noktasında sıkıntı yaşatır
Bir problem olduğu zaman online uygulamasından destek kaydı oluşturuyorsun hemen dönüş yapıyorlar fakat müşteri hizmetlerini arayacağım dersen öyle bir hizmeti yok. Umarım anlatabilmişimdir

Reaksiyon puanı
0
ben müşteri hizmetlerine kayıtlı numramdan arıyorum çok basit 2 numara var 0850 288 80 80 bu eğer aktivasyon başalamadı ise 3 e basarak ulaşabilirsin eğer hizmeti kullanıyorsan 0212 703 43 71 bu numardanda biraz olsda bilgi alırsın ama en iyisi 0850 288 80 80 bu çok iyi bilgi veriyor

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Şu an kullanıyorum 4 5 ay oldu arıza yok hız güzel ping az. Diğer taahhütsüz ISSlere göre f/p bir firma. Firmanın sahibi de SABANCI zaten. Millenicom Azeri petrol şirketi SOCAR'a ait mesela. Şimdi evde hem internet hem de telefon hattını taşıyacaksan türknet online işlemlerden doğru bilgileri girip abone kimse ona imza attırman lazım. Yalın internet kullanıyorsan sadece interneti taşırsın. Boş port varsa hemen taşıma işlemi oluyor o zamana kadar internetsiz kalmıyorsun çünkü geçiş yapılana kadar ttnet sana hizmet veriyor ve onun da faturasını kesiyor kullandığın gün sayısı üzerinden. Ben mesela geçiş yaparken şu problemi yaşadım evdeki internet ve telefon hattı babamın üzerineydi. Yeni abone ben olacaktım ama taşınacak hizmetin sahibi babamın adı ve kimlik numarası olmalıydı bir iki gün onu düzeltmekle uğraştım. Yaklaşık 4 5 günde halloldu.Belgeleri çıktı olarak alıp imzalayıp anlaşmalı kargo üzerinden ücretsiz gönderiyorsun zaten.Kullanacaksan bedava kod da verebilirim 1 ay için.