Türk Futboluna Tarihi Bir Leke Daha

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
B_15561_GSKLOGO_B.jpg

Türk Futboluna Tarihi Bir Leke Daha

Dün yargı kararlarını umursamayan bir federasyon, bugün de Raul Mereiles’in cezasını 4 maça düşürerek bu kez kanıtları hiçe saymıştır.

Hakem raporlarına rağmen yapılan bu indirim, yalnız kamu vicdanına değil, sporda adaleti sağlamakla görevli hakemlik müessesesine de vurulmuş büyük bir darbedir.

Futbolda şiddet ve saldırganlığın ortadan kalkması, her şeyden önce kurumlarına duyulan güvenle sağlanabilir. Oysa bu karar ile Türk spor dünyasına, bir kez daha keyfi bir idarenin gölgesi düşmüş, futbol tarihimize yıllarca üzerimizden atamayacağımız bir leke daha sürülmüştür.

Bu vahim uygulama ile mevcut Federasyon asli görevini yerine getirme kabiliyetini ciddi şekilde yitirmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Beklediğim açıklama geldi sonunda çok sınır bozucu bir kare bu ya 11+1 den sonra 4 maça nasıl düşer anlamıyorum ..

byegul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen sene fatih terim e verilen 5 maçlık ceza ne oldu. o leke değilmi

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
geçen sene fatih terim e verilen 5 maçlık ceza ne oldu. o leke değilmi

5 maç değil 3 maç ceza aldı. 1 maçı tribünden izledi geri kalan 2 maç 1 yıl ertelendi..fatih terim gelecek sezon ilk 2 maç takımın başında olamayacak

kaptan_07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ceza tam da Fenerbahçe ile olan şampiyonluk maçından önce ertelendi yalnız. o zaman Galatasarayın niye sesi çıkmadı acaba

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bence tükürmedi, sadece öfkeyle bağırıp çağırırken ağzından etrafa salyalar saçıldı sanki ve hakem tükürük sanıp yazdı. 11 maç çok ağırdı.

Tüm bu olan biten sonrasında hakem en çok zararı gördü.

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
daha durun bunlar iyi günleriniz,
bir de yargıtaydan ters bir karar çıkarsa
fener güney amerikadan 11 tane lama getirip sahaya çıkaracak
ahanda buraya yazdım... :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bence tükürmedi, sadece öfkeyle bağırıp çağırırken ağzından etrafa salyalar saçıldı sanki ve hakem tükürük sanıp yazdı. 11 maç çok ağırdı.

Tüm bu olan biten sonrasında hakem en çok zararı gördü.

Şu söylediğine kendinde inana biliyorsan tamam karar haksızdı !..

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
hayır. o ceza ertelendi. meirelesinki gibi hasıraltı edilseydi o zaman leke olurdu.

cezanın ertelenmesinin hasıraltı edilmekten farkı yok.

ne demiş Hz. Ömer "geç gelen adalet adalet değildir."

Bu sebepten Gs kulubüne yakışmamış bu açıklama

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aziz beyinize federasyona çıkıp hakeme tüküren oyuncusu için konuşması yakışıyorda bumu yakışmıyor gülünç olmamak gerek bazı şeyleride farkında olarak yazalım konuşalım isterseniz öncelikle bi bakın acaba ben neyi nasıl ve neden savunuyorum mahkeme kararını hiçe sayan bir federasyondan bahsetmemişsiniz de cezanın ertelenmesi hususumu dokunmuş gerçekten gülüyorum

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Şu söylediğine kendinde inana biliyorsan tamam karar haksızdı !..

Bir beşiktaşlı olarak inanmasam niye yazayım :)

UEFA hakemlere ne diyor, emin değilseniz düdüğü çalmayın. Bende tükürdüğünden emin olamadığım ve bir yanlışlık sezdiğimden tükürük cezasının iptal edilip sadece el işaretinden ceza almasını daha doğru buldum.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bir beşiktaşlı olarak inanmasam niye yazayım :)

UEFA hakemlere ne diyor, emin değilseniz düdüğü çalmayın. Bende tükürdüğünden emin olamadığım ve bir yanlışlık sezdiğimden tükürük cezasının iptal edilip sadece el işaretinden ceza almasını daha doğru buldum.

Bende Beşiktaşlıyım ama hem görüntüleri detaylıca izledim hemde açıklamaları dikkatlice dinledim. Verilen 11 maç ceza tamamen haklıydı. Belki kişiden kişiye değişebilir görüşler ama çoğunluğun bu yönde düşündüğünü sanıyorum. Belki de yanılıyorumdur :)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
5 maç değil 3 maç ceza aldı. 1 maçı tribünden izledi geri kalan 2 maç 1 yıl ertelendi..fatih terim gelecek sezon ilk 2 maç takımın başında olamayacak

Evet o erteleme de tam Fenerbahçe maçı öncesi olmuştu ne hikmetse!!!!!!

ceza tam da Fenerbahçe ile olan şampiyonluk maçından önce ertelendi yalnız. o zaman Galatasarayın niye sesi çıkmadı acaba

Sıcak ekmek üzerine tereyağı sürülmüş kim itiraz ederki!?

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kara lekeden başka bir şey değil yazıklar olsun

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
aziz beyinize federasyona çıkıp hakeme tüküren oyuncusu için konuşması yakışıyorda bumu yakışmıyor gülünç olmamak gerek bazı şeyleride farkında olarak yazalım konuşalım isterseniz öncelikle bi bakın acaba ben neyi nasıl ve neden savunuyorum mahkeme kararını hiçe sayan bir federasyondan bahsetmemişsiniz de cezanın ertelenmesi hususumu dokunmuş gerçekten gülüyorum

Güzel kardeşim fanatiklik malesef gözümüzü gör etmiş. Yorumumuzu tuttuğumuz takıma göre değerlendiriyorsunuz yanlış yapıyorsunuz.

Daha önce forumun çeşitli yerlerinde defalarca söyledim birkez daha tekrar edeyim. Ben BEŞİKTAŞ 'lıyım.

konuya gelince hakeme tükürme ile ilgili yorumlarımı fenerlilerin çok kızdığı meireles konularının altında çokça yazdım. Şike konusundaki yorumlarımda kayıtta. Keza bu konudaki düşüncemde yukarıda.

Yani eğer zahmet eder bakarsan oradaki yorumlarıma olaylara dışarıdan tarafsızca yaklaşmaya çalıştığımı göreceksin.

Ama malesef fanatiklik gözü kör edince kimse doğruya doğru diyemiyor.

Bir zahmet daha bugün açılmış fenerbaçe başlığı altındaki cezanın 4 maça indirildiği konusuna bir bak orada ne yazmışım okuyuver.

Benim için ak aktır, kara kara. Söz konusu Beşiktaş olsa bile. Aksi yönde bir mesajımı kimse çıkaramaz.

Futbol fanatiğide değilim. Futbolu zevk için izlerim. Takımım yenilse bile rakip güzel oydasıysa onu tebrik etmesini bilirim.

Ne diyeyim bir öğrenemedik taraftalığı.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
organize işler bunlar şarkısı geldi aklıma

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Fatih hocaya sallayan "çok bilmişler" bir araştırsınlar, neden ertelenmiş ceza.

Ertelenme kararı hangi yasada var, kimin için çıkmış o yasa.

Olur mu? :)

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Fatih Terim'in cezası ile ilgili ayrı bir konu açın, sayfalarca tartışalım. Burada konu Galatasaray'ın Federasyona olan mesajı.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hakem azıcık delikanlıysa, bırakır işini..

Bu lige şerefli hakem de, takım da layık değil.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
isim verirsen cevap veren çıkacaktır. ortaya konuşursan olmaz herkes zan altında kalır. misal ben ceza ertelenmesini yanlış buluyorum bu laf bana mı oldu.

Araştırmadan konuşan kim varsa diyelim kardeşim..

Cezanın ertelenmesi bir yasaydı, o yasa bizim için çıkmadı.

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
insna sonuçta tabiki hata yapcak ama büyük bi kural hatasıysa iş değişir ama her hakemin 1 hatada silinmemesi gerektiği inancındayım

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Araştırmadan konuşan kim varsa diyelim kardeşim..

Cezanın ertelenmesi bir yasaydı, o yasa bizim için çıkmadı.

iyi madem öyle diyorsan.

yalnız bu yasanın çıkmış olması ve başkası için bile çıkmış olması bana göre (altını çizdim dikkat et :D ) fatih terim olayını haklı çıkarmaz.

neyse trnc nin dediği gibi konu fatih terim değil. Bende zaten ilk mesajımda anlatmak istediğim daha başka birşeydi.

magex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fatih hocaya sallayan "çok bilmişler" bir araştırsınlar, neden ertelenmiş ceza.

Ertelenme kararı hangi yasada var, kimin için çıkmış o yasa.

Olur mu? :)

Kimin için olucak sayın aziz yıldırım kendine özel yasa çıkarttı resmen. Fenerbahçe artık Aziz yıldırımın takımı oldu. Artık hakemleride korkuttu, adamlar kırmızı kart bile veremiycek nasıl olsa tff hakemleri umursamıyor hakemler tff için yalancı.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

Hasıraltı etmek: Unutmak, saklamak, gizlemek, terviç etmemek manasında kulanılan bir tâbirdir.

ertelemenin neresi hasıraltı etmek? adam bu sene çekecek cezayı. hakeme kötü söz söyledi diye bunlar başına geldi üstelik. diğer tarafta oyuncu hakeme el hareketi çekip üstüne tükürsün, hakem raporunda "bana tükürdü" diye üstüne basa basa söylesin, tahkim görüntüye bakıp "tükürme yok" desin... oh ne ala... :)

maça çıkarken akreditasyon kartını takmadığı için teknik heyete ceza veriliebiliyor bu ülkede. adalet işte... :)

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Hasıraltı etmek: Unutmak, saklamak, gizlemek, terviç etmemek manasında kulanılan bir tâbirdir.

ertelemenin neresi hasıraltı etmek? adam bu sene çekecek cezayı. hakeme kötü söz söyledi diye bunlar başına geldi üstelik. diğer tarafta oyuncu hakeme el hareketi çekip üstüne tükürsün, hakem raporunda "bana tükürdü" diye üstüne basa basa söylesin, tahkim görüntüye bakıp "tükürme yok" desin... oh ne ala... :)

maça çıkarken akreditasyon kartını takmadığı için teknik heyete ceza veriliebiliyor bu ülkede. adalet işte... :)

Hasıraltı tabirini meireles için sen kullanmışsın, bende aynı şeydir babında senin tabirini kullandım. Olay bundan ibaret.

Erteleme olayına gelince; o cezanın haklılığı yada haksızlığı değil anlatmaya çalıştığım.

O kararın çıktığı zaman Fatih Terim federasyona vermiş veriştirmişti. Çok sert çıkışmıştı. Fakat federasyon derbi maçı için bana göre haksızlık olan bir uygulama yapmış ve erteleme vermişti. İşte burada federasyon kendi tükürdüğünü yalamıştı. Fakat bazı gs taraftar ve yöneticileri işlerine geliyor diye herşeyi unutuvermişti. Burada da aynısı fb için söz konusu.

Karşı çıktığım bu da değil. Gs yönetiminin bunu unutup böyle bir açıklama yapmış olmasıydı.

İşte tam da bu sebepten ve düşünceden "Gs kulubüne yakışmamış bu açıklama" dedim.

İnşaallah bu sefer derdimi net anlatabilmişimdir.