Türk Bayrağını Öptürdü

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
1248949199.jpg

03 Ağustos 2009, 16:55
İstanbul Kadıköy'de İncil dağıtıp misyonerlik yaptığını iddia ettiği bir kişiyi bıçakla rehin alan saldırgan, boğazına bıçak dayadığı şahsa zorla Türk bayrağı öptürdü. Saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirildi.
Rıhtım Caddesi'ndeki bir banka şubesinin önünde yaşanan olayda, Yasin Karasu isimli bir kişi, İncil dağıttığını ve misyonerlik yaptığını iddia ettiği İsmail Aydın isimli şahsı bıçakla rehin aldı. Rehin aldığı İsmail Aydın'ın boğazına bıçak dayayan ve çevredekilerden Türk bayrağı isteyen saldırgana polis tarafından Türk bayrağı verildi. Saldırgan, daha sonra bayrağı Aydın'a zorla öptürdü. "Burası Türkiye, burada İncil dağıtamazsınız" diye bağıran Yasin Karasu'yu polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Eylemini yaklaşık 15 dakika süresince devam ettiren Karasu, polislerin boş anından faydalanması üzerine etkisiz hale getirildi. Olayda İsmail Aydın isimli vatandaş boğazından hafif şekilde yaralandı. Yasin Karasu ise gözaltına alınarak Rıhtım Polis Merkezi'ne götürüldü. İsmail Aydın'ın üzerinde İncil bulunup bulunmadığına dair bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak

İlgili video kaynakta mevcut

...............................

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Helal olsun bencede, zaten bunlara karşı söz işe yaramıyor böyle yapılması gerekiyor dişe diş yani.

Bizim insanlarımız onların memleketlerinde Kur an dağıtsa bir nevi misyonerlik yapsalar neler yaparlardı acaba? bu duyarlı vatandaşımızın yaptığı hiç birşey bile.

ugur.capar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Boğazını kesip , yaksaydı kahraman bile ilan ederlerdi bu adamı , şimdi karakolda tebrik edip salarlar.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Helal olsun...

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Saçmalık. Burası Türkiye incil dağıtılmaz vs vs ne demek şimdi bu. Sanki Türkiye İlsmı çok mu iyi yaşıyor. O Türk bayrağını öptüren adam kendini ne kadar müslüman görüyor. Türkiye'de adama domuz eti yediremezsin, sebep? Çünkü haram ama aynı adam gider lıkır lıkır alkolünü alır, sebep? Bu domuz eti değil. La ikiside aynı derecede haram ne fark var. Öte yandan misyonerlere karşıyım çünkü dini tebliğde hileli bir yol izliyorlar..

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
1248949199.jpg

03 Ağustos 2009, 16:55
İstanbul Kadıköy'de İncil dağıtıp misyonerlik yaptığını iddia ettiği bir kişiyi bıçakla rehin alan saldırgan, boğazına bıçak dayadığı şahsa zorla Türk bayrağı öptürdü. Saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirildi.
Rıhtım Caddesi'ndeki bir banka şubesinin önünde yaşanan olayda, Yasin Karasu isimli bir kişi, İncil dağıttığını ve misyonerlik yaptığını iddia ettiği İsmail Aydın isimli şahsı bıçakla rehin aldı. Rehin aldığı İsmail Aydın'ın boğazına bıçak dayayan ve çevredekilerden Türk bayrağı isteyen saldırgana polis tarafından Türk bayrağı verildi. Saldırgan, daha sonra bayrağı Aydın'a zorla öptürdü. "Burası Türkiye, burada İncil dağıtamazsınız" diye bağıran Yasin Karasu'yu polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Eylemini yaklaşık 15 dakika süresince devam ettiren Karasu, polislerin boş anından faydalanması üzerine etkisiz hale getirildi. Olayda İsmail Aydın isimli vatandaş boğazından hafif şekilde yaralandı. Yasin Karasu ise gözaltına alınarak Rıhtım Polis Merkezi'ne götürüldü. İsmail Aydın'ın üzerinde İncil bulunup bulunmadığına dair bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak

İlgili video kaynakta mevcut

...............................

Sizden önce konuyu verdim ama Moderatör arkadaşlar sanırsam ayrım yapıyorlar!

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
ABD de bir müslüman Kuran dağıtsa hoşumuza gider.Türkiyede incil dağıtanı dövmek vatanseverlik oluyor..Ucuz bir vatanseverlik şovu bu..

Yapabiliyorsak bizler de dinimizi yaymak için uğraşmalıyız.Ayrıca incili de alın elinize okuyun..Korkmayın heristiyan olmazsınız..

Hatta 4 büyük kitabı da okuyun..

Ondan sonra belki de dinimiz islama daha bir şevkle sarılırsınız.

Saygılarımla...

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sizden önce konuyu verdim ama Moderatör arkadaşlar sanırsam ayrım yapıyorlar!

"Misyonere bayrak öptürdü" die bi konu açılmıştı onaylanmadı onu açan sendin galiba

konunun açılış sattine dakikasına bakarsan senden önce açıldı

birisid aha açtı aynı konuyu "misyonerlik he " adı altında o konuda kitlendi çünkü o konuda benden 5-6 dakika sonra açılmıştı

eğer başka bi konu başlığı altında gerçekten benden önce açmışsan onu bilemem tabi ama ben açtığımda hiç bi konu açılmamıştı ve bdnen 5 dk sonra croft adlı üye açtı o konuda kilit yedi

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar yapmayın lütfen. Biraz sağduyulu olun. İncil dağıtmanın neresi kötü Allah aşkına? Bu gün bu vatandaş incil dağıtana bıçak çekmiş yarın kafasına uymayan başka birine silah çeker. Ben de inanç ya da fikirlerime zıt kitap satan kitapçıları basıp molotof kokteyl atayım, olur mu? Fikirlerin özgürce paylaşılması için her ortamın sağlanması gerekir ki doğrular daha kolay ortaya çıksın.
Ben müslümanım. Burada olayın failine helal olsun diyen arkadaşlar da müslüman muhtemelen. Peki incelediniz mi, araştırdınız mı, kıyasladınız mı hristiyanlık belki de insanlar için daha uygun bir dindir? Bunu şahsi bilgilerinizle onaylayabilir veya reddedebilir misiniz? Kulaktan duyma bilgilerle mi yorum yapıyoruz yoksa? İnanç ya da fikirler konusunda herkes bilgiye kolayca ulaşabilmeli ve hür iradesiyle tercihini yapabilmelidir. Kur'an-ı Kerim insan iradesinin özgür olabilmesi için sonuna kadar tüm yolları bize öğütlemiş, emretmiştir. Bir insanı incil dağıtıyor diye bıçakla yaralamak, bayrak öptürmek ve bunları alkışlamak nasıl bir özgürlüktür sorarım size?

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yahu siz kendinizde misiniz.Türk ne zman barbar oldu. size yazacak tek birşey bulamıyorum.bi misyonerin lafıyla hristiyan olmaktan korkacak kadar müslümansanız bıçağı sizin boğazınıza dayamak gerekir.hırant dink 2. harbi harbi polisler bunla da çektirirler bi fotoğraf.sene 2009.müslümanlığın yayıldığı ilk zamanlar değil.belki ozaman olsa tamam ama müslümanlık tanınan bilinen bir din artık.kim sizden yardım istiyor ki dinden çıkıyorum diye.ortada bir suç varsa bunu devlet görevlileri halleder.siz kimsiniz?

Serkannd

Profesör
Reaksiyon puanı
10
büyük rezillik!

misyoner olabilir. sonuçta o kitapları 5 yaşında çocuklara dağıtmıyor akıl ve iman sahibi insanlara dağıtıyor. gerekli cevap daha güzel verilebilirdi.

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İslam hoşgörü dinidir böyle şeyleri hoş şeyler değil o dağıtıyosa git çek bi köşeye sende islama geçmesi için onu ikna etmeye çalış

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
büyük rezillik!

misyoner olabilir. sonuçta o kitapları 5 yaşında çocuklara dağıtmıyor akıl ve iman sahibi insanlara dağıtıyor. gerekli cevap daha güzel verilebilirdi.

nerden biliyon yanındamıydın 5 yaşındaki çocuğa vermediğini biliyon ?

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Haberi bir de böyle okuyun...

"Berlin Alexanderplatz'da Kuran dağıtıp tebliğ yaptığını iddia ettiği bir kişiyi bıçakla rehin alan saldırgan, boğazına bıçak dayadığı şahsa zorla Alman bayrağı öptürdü. Saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Alexanderplatz Caddesi'ndeki bir banka şubesinin önünde yaşanan olayda, Henrich Hoffman isimli bir kişi, Kur'an-ı Kerim dağıttığını ve islama davet yaptığını iddia ettiği Dieter Böhlen isimli şahsı bıçakla rehin aldı. Rehin aldığı Dieter Böhlen'in boğazına bıçak dayayan ve çevredekilerden Alman bayrağı isteyen saldırgana polis tarafından Alman bayrağı verildi. Saldırgan, daha sonra bayrağı Böhlen'e zorla öptürdü. "Burası Almanya, burada Kuran dağıtamazsınız" diye bağıran Henrich Hoffman'ı polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Eylemini yaklaşık 15 dakika süresince devam ettiren Hoffman, polislerin boş anından faydalanması üzerine etkisiz hale getirildi. Olayda Dieter Böhlen isimli vatandaş boğazından hafif şekilde yaralandı. Henrich Hoffman ise gözaltına alınarak Gendarmenmarkt Polis Merkezi'ne götürüldü. Dieter Böhlen'in üzerinde Kuran bulunup bulunmadığına dair bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı."

Böyle okuyunca ne kadar sinir bozucu oluyor değil mi? Zaten yerlerde olan imajımızı dibine vurdurup, "Barbar ve cahil Türkler"i iyice zihinlere kazıyalım.
Böyle devam!

TEC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normal bir insan gidip orada incil dağıtanada incir dağıtanada karşı çıkmaz zaten. isteyen alır istemeyen almaz düşüncesine sahip olur, bu hareketi yapan insan kafası bulanmış kendini bulamamış,küçük hesaplar peşindeki topluluklardan türemiş insan modelidir. Onu öven düşüncede bundan ileride değildir. incil dağıtan adama neden türkiye bağrağı öptürürsünki? zaten türk değilmi adam öper ne var bunda kuran öptürt baride bi anlamı olsun madem yaptın bi saçma hareket, saçmalığını bile düzgün yapamıyor o denli kötü durumda kendisi. yapılan hareket çok saçma ve gereksiz kimse onu karakolda tebrik edip göndermez korkmayın orası rıhtım karakolu orada çalışan bir çok polis tanıdım gasp edildikten sonra onlarla uzun süre zaman geçirdim haklıyı koruyup haksızın karşısına nasıl çıktıklarınıda çok iyi biliyorum. bayrağı öpen vatandaş şikayetçi olduğu andan itibaren o şahsı gerzeğin hiçbir şansı yok yatsın hapislerde banane. sinir oldum ya resmen, bi videoda var nette dolanıyor taksimde buna benzer bi video onu çeken zihniyet onu dağıtan zihniyet kafası bulanmış dış mihrakların galeyanına gelmiş ülkeyi bölen insanlardandır. bu haberdeki saldırganda ülkeyi bölen türk ve müslüman olmadığını düşündüğüm bir kişidir. öyle olduğunu iddia etsede yaptığının ne türk olmakla nede müslüman olmakla ilgisi yok. o kadar sinirliyimki bu olaya bide buradaki 9-11 yaş grubu çocuklarımızın yazdıklarını görünce nasıl eğitim aldıkları ilerde nasıl insan olacakları konusunda kaygılarım artıyor. shift delete yönetimi terorizmindemi arkasında duruyorsunuz bu tarz yorumları neden barındırıyorsunuz sitede anlamıyorum? insanlara bu yorumların yanlış olduğunu ailesi öğretemiyorsa siz bari yardımcı olun, çocuklar bilsin insan olmak başka bişey dil din ırk gözetmeksizin herkez eşit olarak yaşam hakkına sahiptir, isteyen istediği dinden olabilir. neyse o kadar sinirlendimki yorumlardan sonra, biraz devrik cümlelerle yazdım kusura bakmayın iyi akşamlar herkeze.

PadyScah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saçmalık. Burası Türkiye incil dağıtılmaz vs vs ne demek şimdi bu. Sanki Türkiye İlsmı çok mu iyi yaşıyor. O Türk bayrağını öptüren adam kendini ne kadar müslüman görüyor. Türkiye'de adama domuz eti yediremezsin, sebep? Çünkü haram ama aynı adam gider lıkır lıkır alkolünü alır, sebep? Bu domuz eti değil. La ikiside aynı derecede haram ne fark var. Öte yandan misyonerlere karşıyım çünkü dini tebliğde hileli bir yol izliyorlar..
Bende misyonerlere karşıyım. Domuz eti yemeyi haram kabul edip alkol denizinde bogulan kisileride anlamıyorum. Ancak benim müslüman ulkemde, alenen İncil dagıtılmasına, uygar dedigimiz ulkelerde Kuran dagılmasına musade edilmeyecegi icin, siddetle karsı cıkıyorum...

ceewm

Asistan
Reaksiyon puanı
1
misyonerlere karşığım.. ama bunlara bıçak çekip sözde milliyetçilik yapanlarada karşıyım... sanane arkadaşım adam incil dağıtıyorsa... bide adama türk bayrağı öptürmüş.. sanki başka dinden olunca türk olma ihtimali yok... tamamen saçmalık ya atsınlar içeri bi temiz dayak çeksinler...

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bunun HELAL OLSUN luk bir tarafı yok.Bu resmen acizliktir ve insana yapılan saygısızlıktır. Madem ki burası bir HUKUK devleti o halde herşey hukuk üzerinde yürümelidir. Her önüne gelen hem SAVCI hemde HAKİM olursa ve kendi bildiği hukuğu uygularsa bu ÜLKE nin hali ne olur. İç Güvenlik Birimleri ( Emniyet ve Jandarma) süs olsunlar diyemi bunca yıldır görev yapıyor. Unutmayalım ki. Hukuk önünde KİŞİ suçu sabit oluncaya dek MASUMDUR. İster kabul edelim ister etmeyelim. Burası PATAGONYA değil, Dağ başında yaşamıyoruz. Gereksiz hamaset yapmanın kimseye yararı yok. Aklıselim sahibi olup olayları öyle irdeleyerek değerlendirelim.
Ve ayrıca size zorla bir başka ülkenin bayrağını öptürseler ne hissedersiniz. Bilinizki sizler ne hissediyorsanız, o zorla bayrak öptürülen kişide aynısını hissediyor.
Ve yine sorarım , Türk bayrağını severekmi öpmek daha iyi, yoksa zorla mı?
Ülkemde hala böyle basit insanların olmasından dolayı büyük üzüntü duyuyor ve bu olayı insanlık adına KINIYORUM. saygılarımla.

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Haberi bir de böyle okuyun...

"Berlin Alexanderplatz'da Kuran dağıtıp tebliğ yaptığını iddia ettiği bir kişiyi bıçakla rehin alan saldırgan, boğazına bıçak dayadığı şahsa zorla Alman bayrağı öptürdü. Saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Alexanderplatz Caddesi'ndeki bir banka şubesinin önünde yaşanan olayda, Henrich Hoffman isimli bir kişi, Kur'an-ı Kerim dağıttığını ve islama davet yaptığını iddia ettiği Dieter Böhlen isimli şahsı bıçakla rehin aldı. Rehin aldığı Dieter Böhlen'in boğazına bıçak dayayan ve çevredekilerden Alman bayrağı isteyen saldırgana polis tarafından Alman bayrağı verildi. Saldırgan, daha sonra bayrağı Böhlen'e zorla öptürdü. "Burası Almanya, burada Kuran dağıtamazsınız" diye bağıran Henrich Hoffman'ı polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Eylemini yaklaşık 15 dakika süresince devam ettiren Hoffman, polislerin boş anından faydalanması üzerine etkisiz hale getirildi. Olayda Dieter Böhlen isimli vatandaş boğazından hafif şekilde yaralandı. Henrich Hoffman ise gözaltına alınarak Gendarmenmarkt Polis Merkezi'ne götürüldü. Dieter Böhlen'in üzerinde Kuran bulunup bulunmadığına dair bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı."

Böyle okuyunca ne kadar sinir bozucu oluyor değil mi? Zaten yerlerde olan imajımızı dibine vurdurup, "Barbar ve cahil Türkler"i iyice zihinlere kazıyalım.
Böyle devam!
Sana Cevap Yazmıyıcam Her konuda polemik yaratarak huzuru bozuyorsun kaç kere moderatörlere belirttim ne kadar dikkate alındıgını bilmiyorum ama Avatarından Ne oldugun AÇIK VE NET OLARAK BELLİ OLUYOR VE DİGER ARKADAŞLARIN BUNU DİKKATE ALMASINI ALTINI ÇİZEREK BELİRTMEK İSTİYORUM..!!!

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bunun HELAL OLSUN luk bir tarafı yok.Bu resmen acizliktir ve insana yapılan saygısızlıktır. Madem ki burası bir HUKUK devleti o halde herşey hukuk üzerinde yürümelidir. Her önüne gelen hem SAVCI hemde HAKİM olursa ve kendi bildiği hukuğu uygularsa bu ÜLKE nin hali ne olur. İç Güvenlik Birimleri ( Emniyet ve Jandarma) süs olsunlar diyemi bunca yıldır görev yapıyor. Unutmayalım ki. Hukuk önünde KİŞİ suçu sabit oluncaya dek MASUMDUR. İster kabul edelim ister etmeyelim. Burası PATAGONYA değil, Dağ başında yaşamıyoruz. Gereksiz hamaset yapmanın kimseye yararı yok. Aklıselim sahibi olup olayları öyle irdeleyerek değerlendirelim.
Ve ayrıca size zorla bir başka ülkenin bayrağını öptürseler ne hissedersiniz. Bilinizki sizler ne hissediyorsanız, o zorla bayrak öptürülen kişide aynısını hissediyor.
Ve yine sorarım , Türk bayrağını severekmi öpmek daha iyi, yoksa zorla mı?
Ülkemde hala böyle basit insanların olmasından dolayı büyük üzüntü duyuyor ve bu olayı insanlık adına KINIYORUM. saygılarımla.

@sakallıoğlu Görüşlerinize aynen katılıyorum .. Bunun helal olsunluk hiç bir yanı yok , dağ başımı burası ...

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aşk ve Sen,

"yazmıyıcam" değil "yazmayacağım" diye yazılır. Ayrıca her forum üyesi gibi, her konu başlığı altında özgürce fikirlerimi belirtebilirim. Siz ne yazık ki bunun Jandarması değilsiniz. Mesajımda başka bir forum üyesini inciten ya da ona sataşan ne gördünüz çok merak ediyorum?

Herkesin sizin gibi düşündüğü bir dünyada yaşamak isterdiniz elbette ama ne yazık ki bu mümkün değil... Bırakın hepimiz fikirlerimizi özgürce paylaşabilelim. Şahsınıza bir hakaret olmadığı sürece hiçbir yaptırım gücünüz veya hakkınız olduğunu düşünmüyorum.