Tuncay Özkan fena yakalandı !

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Tuncay Özkan fena yakalandı !

118942.jpg

İşte 9 bin YTL'lik o ilişkiyi belgeleyen konuşma kaydı...

Ergenekon soruşturmasının son dalgasında tutuklanan Tuncay Özkan ile Adil Serdar Saçan arasında kardeşlik derecesinde bir ilişki olduğu ortaya çıktı. Öyle ki Özkan, Saçan'ın kızının 9 bin YTL'lik dershane parasını bile ödemiş.

Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konan gazeteci Tuncay Özkan ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan arasındaki ilişki de soruşturma kapsamında bütün boyutlarıyla ortaya döküldü. Mahkemedeki sorgusunda aylık gelirini 4 bin YTL olarak beyan eden Özkan, polis müdürü Saçan'ın kızını dershane ücretini peşin olarak ödemiş.

Banka hesabına yatırmış

Dershane ücreti için Özkan ile Saçan arasında yapılan görüşmeler sonucunda 8 Ocak 2008 günü İş Bankası Yeşilyurt Şubesi'ndeki 1264XX -XX nolu dershane hesabına 9 bin 700 YTL yatırıldığı tespit edildi. 8 Ocak tarihli havale işleminden sonra Saçan'ın Tuncay Özkan'ı telefonla arayarak para için teşekkür ettiği de belirlendi.

Özkan'ın Kanal D'de yayın yönetmeni olduğu dönemde düzenli olarak televizyon binasına geldiği belirlenen Saçan'ın, Özkan'ın odasında toplantılar yaptığı, emniyette yürüttüğü operasyonlarla ilgili gizli bilgileri Özkan ile paylaştığı belirlendi. Özkan'ın Halkalı'da depo olarak kullandığı yerde çıkan birçok bilgi ve belgenin bu şekilde temin edildiği belirlendi.

Sorguda soruları Özkan’dan almış

2001'de Saçan'ın İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olduğu dönemde yürüttüğü Yeni Şafak Gazetesi'ne yönelik operasyonda da Özkan'ın aktif rol oynadığı belirlendi. Yeni Şafak Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Albayrak'ın gözlem altına alınıp sorgulanması sırasında da Özkan ile Saçan arasında yoğun telefon trafiği yaşandığı tespit edildi. Albayrak'ın sorgularına bizzat katılan Saçan'ın sık sık Özkan'ı telefonla arayarak sorgu hakkında konuştuğu, birçok noktada Özkan'ın yönlendirmesiyle yeni sorular sorduğu belirlendi.

iŞTE O DiYALOG

Tuncay Özkan : Aldım canım, tamamdır..

Serdar Saçan : XÖÖ XÖÖ Saçan adına olacak. O olmadan kayıt yaptıramıyoruz.

Tuncay Özkan: Tamamdır canım...

BUGÜN
29.Eylül.2008 00:52:00​
KaynaK

XRaiNow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaynak da çok güvenilirmiş (!) ( :

Önce kendilerini temizlesinler de sonra başkalarına başlarlar.

@Alemci_Dayı
Provokasyon yapıyorsun, sürekli belirli yerlere saldırıyorsun. Bundan vazgeç.

firariçocuk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bence kaynak dünyanın en iyi haber ajanslarından biri olan CİHAN haber ajansının vede çok güvenilir.tabi doğru söz söyleyeni dokuz köyden kovmak fikri akla geldiği için kaynağı suçlamak normaldir:)

jöl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kaynak, hortumcu kannal7nin kardeşi samanyolu haber........

KOMİK

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
kaynağın bi önemi yok artık benim için.alıştım ne de olsa.fakat yeni verdikleri haberlere bakılırsa habersizlikten böyle şeyler çıkarıyorlar.ne olmuş yani para verdiyse?bundan çıkarılacak sonuç nedir anlamadım ki ben.
"fena yakalandı"
bu adamlar tam provokatör

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bunlar 20 yıl yiyince bazı arkadaşlar şöyle der herhalde;Zaten o hakimede güvenilmezdi hakime bak çay demle.Yandaş hakim:)Bu arada bencede birbirlerine para verebilirler çok önemli değil ama keşke tek sorun bu olsaydı.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu ülkede Ramsey efendi BİRİLERİnin çocuklarına burs verip amerikada okutabilir..

Bu ülkede bir işadamı KANKASI BİRİLERİnin oğluna ölü parasına kocaman YÜK GEMİSİ satabilir..

Bunların haber değeri yoktur.

Haa, bu haberde yeralsın haberlerde..
Ama dünya medyası olduğu iddiasındakiler YA ADİL OLSUN YA TARAFSIZ..

Kendine Müslümanlığı bıraksın..

lks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çamur at izi kalsın.Çünki kendin çamursun.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşın açtığı çoğu konu provake amaçlı zaten.

vabeste

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konu bir anda değişip kaynağa gelmiş ilginç...bu haberleri aydın doğan yapsa belkide kardeş oradan haber yapacak..farzedelim bu kaynak hep yalan haber yapıyor,o zaman neden kapatılmıyor,açığı bulunmuyor ve üzerine gidilmiyor..bu arada ben geldim yeniyim :)