Tumbnail'in İzlenmeye Etkisi

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu konu var ki clickbait sayılırmı, tartışılır. Geçtiğimiz günlerde farkettiğim bir konudan bahsedeyim. Bu arada olaya tamamen akademik yaklaşıyorum lütfen farklı noktalara çekmeyelim.

Bildiğiniz üzere 3060 Ti ekran kartı çıktı, büyük ilgili görecek gibi görünüyor. Bütün ilgili youtube kanalları videolar atmaya başladı. Bu atılan incelemelerin tumbnail fotolarına baktığımda benim teknik bilgi olarak ta, muhabbet olarak ta çok sevdiğim 2 kanal tekno seyir ve technopat tumbnail olarak düz bir arkaplan üstünde ekran kartını göstermişler.

İki Tumbnail:
1607068699054.png
1607068713923.png

Başka 2 kanal ise kendi resimlerini koyarak fancy diye tabir ettiğim tepkili bir surat ifadesiyle tumbnail koymuşlar, Kanalları kötülediğim düşünülmesin diye bulanıklık verdim,

1607068873504.png
1607068881907.png

Şimdi bu kadar teknik bilgiye sahip ve aşırı sevdiğim 2 kanalın izlenme olarak bu kadar geri kalması enteresan geldi ve bu oluşan büyük farkın büyük bir sebebinin tumbnail seçimi olabileceğini düşündüm. Olay takipçi sayısı desek o da değil çünkü bu kanallardan birtanesinin 60k civarı bir abonesi var ancak üstteki videolardan birini izlenmede geçmiş durumda.

Enteresan bir nokta, yorumlarınızı merak ediyorum.

Son düzenleme:

Son mesajlar