TÜİK Zam Açıklaması (Zama Zam)

Bu konuyu okuyanlar

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
TÜİK Enflasyonu 1 YIL: %11,77

TÜİK ZAM Açıklaması;

1 Yılda Elektrik Zammı;

- Sanayide: %21,8
- Konutlarda: %32,3

1 Yılda Doğalgaz Zammı;

- Sanayide: %13,2
- Konutlarda: %34,7

Memur, Emekli Maaş Zammı 1 YIL: %4+4+1,75 = %9,75

- 32 Ayda Elektrik %133 zam
- 32 Ayda Doğalgaz %91 zam.

Soru 1: Aynı dönemde sizin maaşınıza ne kadar zam yapıldı?

Soru 2: 32 Ay sonra Halk Ekmeğe %33 zam yapılmasına tepki gösteren AKP'liler, Elektrik ve Doğalgaz'a zam yapan hükumete söylemek istedikleri bir şey var mıdır?

Konuyu açmama sebep konu; Halk Ekmeğe %33 zam geldi

Kaynak; TÜİK

@cheleby - @mapavrili - @suzerain -@SinHa / Selamlar...

Bonus:

Ekli dosyalar

• 20200923_172302.jpg
    20200923_172302.jpg
    76.5 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bir şey sorabilirmiyim ?

Neden İBB ekmek zammını kıyaslarken 32 ay geri gidiyorsunuz ? Oldu olacak Atatürk dönemi ile kıyaslayın.

Burada Milat İBB'nin mazbatasını aldığı zamandır. Ekrem İmamoğlu başa geçeli 13 bilemedin 14 ay oldu. Ben çok iyi hatırlıyorum Ekrem başkan bu vaatleri verirken benzin 7 TL bandında Dolarda 7 TL üstündeydi bu fiyatları bile bile VAATLER VERİLDİ...

Verilere görede sanayide Elektrik ve Doğalgaza son bir yılda yüzde 13 ile 22 arasında zam gelimiş.
Ama Ekrem Başkanın bu yıl içinde zam yapmayacam deyip sözünden dönüp yüzde 33 zam yapmasını bu veriler AKLAMAZ... Şurda 2-3 ay daha gerekirse zararına satıp sözünden dönmemesi gerekirdi NOKTA.

Ayrıca sıfır araçlar ÖZEL TÜKETİME giriyor adı üstünde içinde ÖTV var. Günlük tüketim gıda ürünü ile bir mi tutuyorsun ?

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Madem çağırdın gelelim.Şimdi ibb ile devleti kıyaslaman bir hata.Elektriğe zam getirmeyecem,ücretsiz olacak diye bir söz varda ben mi görmedim ? Enerjide dışa bağımlı olduğumuz müddetçe bu zamlar olacak maalesef.Bunun çözümü dışa bağımlılık bitince düzelir.Şimdi diyeceksin 20 sene ne yaptılar.Şimdi barajları sayamam,nükleer santral daha bitmedi,res,hes verilerini incele ama mükemmel mi değil tabiki.Madem bir sorun arıyoruz ben sorunu söyleyeyim ozaman.
Gezi parkı bu ülkeye nekadar kaybettirdi ? Peki 15 Temmuz ? 17-25 Aralık ? Bunları da düşünüp yazmak lazım.
Şu resmide bırakayım ibb ekmek zammını savunanlara
402

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Bir şey sorabilirmiyim ?

Neden İBB ekmek zammını kıyaslarken 32 ay geri gidiyorsunuz ? Oldu olacak Atatürk dönemi ile kıyaslayın.

Burada Milat İBB'nin mazbatasını aldığı zamandır. Ekrem İmamoğlu başa geçeli 13 bilemedin 14 ay oldu. Ben çok iyi hatırlıyorum Ekrem başkan bu vaatleri verirken benzin 7 TL bandında Dolarda 7 TL üstündeydi bu fiyatları bile bile VAATLER VERİLDİ...

Verilere görede sanayide Elektrik ve Doğalgaza son bir yılda yüzde 13 ile 22 arasında zam gelimiş.
Ama Ekrem Başkanın bu yıl içinde zam yapmayacam deyip sözünden dönüp yüzde 33 zam yapmasını bu veriler AKLAMAZ... Şurda 2-3 ay daha gerekirse zararına satıp sözünden dönmemesi gerekirdi NOKTA.

Ayrıca sıfır araçlar ÖZEL TÜKETİME giriyor adı üstünde içinde ÖTV var. Günlük tüketim gıda ürünü ile bir mi tutuyorsun ?

1600939332935.png

Benimde hoşuma gitmiyor ama siz bu kafada olduktan sonra verecek cevabım anca bu şekilde olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Madem çağırdın gelelim.Şimdi ibb ile devleti kıyaslaman bir hata.Elektriğe zam getirmeyecem,ücretsiz olacak diye bir söz varda ben mi görmedim ? Enerjide dışa bağımlı olduğumuz müddetçe bu zamlar olacak maalesef.Bunun çözümü dışa bağımlılık bitince düzelir.Şimdi diyeceksin 20 sene ne yaptılar.Şimdi barajları sayamam,nükleer santral daha bitmedi,res,hes verilerini incele ama mükemmel mi değil tabiki.Madem bir sorun arıyoruz ben sorunu söyleyeyim ozaman.
Gezi parkı bu ülkeye nekadar kaybettirdi ? Peki 15 Temmuz ? 17-25 Aralık ? Bunları da düşünüp yazmak lazım.
Şu resmide bırakayım ibb ekmek zammını savunanlara
402

Cevaben.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Keşke ekonomi zorunlu ders falan olsaydı.

Kültür değişmeli, hemde önce baştan değişmeli... Şimdi şöyle bir algı var, AKP çok güçlü! Hayır değil, bir düşsün bakın nasıl hemen tarihin tozlu raflarında yerini alacak çünkü bu ülkede güç kimde ise ondan beslenen menfaatçi kesim çok fazla ve onların yarattığı kalabalık yanıltıcı!