Ttnet'in Derdi Ne?

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
5 haftadır süren bağlantı sorunuma çözüm olarak en sonunda hızım 4 Mbit'ten, 2 Mbit'e bugün düşürülmüş. İşte olduğum için bakamadım ve öğle arası eve gittiğimde gördüm ve şok oldum. Telefondaki arkadaş soruna müdahale ettik dedi ben de sandım ki güzel bir şeyler yaptılar. Sorun çözme mantığı buymuş. :p

Ben 12 ay boyunca 8 Mbit hızında interneti -genel arızalar hariç- kopma yaşamadan kullandım. Bugün ise 2 Mbit'e muhtaç bırakıldım.

Dünyanın her yerinde teknoloji hep ileriye gider. Burada ise tersine bir gidiş var. Niye ben 1 yıl 8 Mbit internet kullandıktan sonra şimdi 2 Mbit'e kalıyorum? Bu acizlik mi vurdumduymazlık mı? Önemli olan ay sonunda faturanın ödenmiş olması mı? Kullanmadığım telefonun faturasını yatırmam mı? Ben dağ başında yaşamıyorum, ilçe merkezinde ve santrale en fazla 400 m. uzaklıktayım. Bugün değişen nedir merak ediyorum. Ttnet'in teknolojisi geri gidiyor demek ki.

Sözleşme olmasaydı bugün kapattırırdım hattımı. O kadar bıktım. 2 Mbit interneti ne yapayım ben? Bu konuyu açmamın tek sebebi içinde bulunduğum durumun sebebini öğrenmek. Zira iyi bir iş beklmiyorum artık.

(@TTNETDestek 'e teşekkür ediyorum uğraştı sorunumla, tepkim bir iş beceremeyip hız düşüren acizler ve sebebi olan patronlarınadır.)

Önceki konularım:

http://forum.shiftdelete.net/ttnet-ozel-kategori/225563-geri-donen-baglanti-sorunu.html

http://forum.shiftdelete.net/ttnet-...magduriyet-duzeltilmeyen-baglanti-sorunu.html

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ben bıktım uğraşmıyorum artık hız olayı kafasına göre değişiyor normalde 8 Mbit kullanıyorum iki ay boyunca 4 mbitin üstüne çıktığını görmedim dün akşam 6 mbit olmuş nasıl olmuşsa anlayacağın bir standardı yok yani

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Avea birr bu TT iki, uzak durun

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
8 Yıldır aynı abonelikteyim. 2004 - 2005 yılıydı galiba sınırsıza geçtim. 1 MBit olan. Sonra bu 8MBit çıktı ona geçtim. Baya bir süre 8 MBit görüp sorunsuzca kullanıyordum ki ! O ne bir gün hızımın 2048 KBit hızına sabitlendiğini gördüm ki, hemen TTNet'i aradım. Dedim böyle böyle. Sonra bana hattınızın desteklemediği için göremiyorsunuzdur dedi. Bende dedim "Bundan önce nasıl destekliyordu ?" , o ara ne saçmaladı bilmiyorum ama arada birşeyler döndü. Her neyse yapın şunu dedim. 6 MBit'e sabitlediler. Ama hâla kopmalarım oluyordu ki deliriyordum. İndirme yapıyorum "Bağlantı kesildi"
huh.gif
Kalıyordum böyle
huh.gif

Şuan modemde gördüğüm hız 8192/1 Mbit olarak gözüküyor ki :) Benim açımdan iyi
happy2.gif

Ama her zaman TTNet'e kızdım
romi5.gif
susdedim.gif

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Hiç değilse 2 Mbit'lik tarifeye geçip daha az ödeyeyim dedim, girdim sayfaya, onlar benden önce düşünmüş kaldırmışlar o tarifeleri.

Merak ettiğim konu 8 Limitsiz tarifesine geçsem bu adamlar vermek zorunda değil mi?

Günün bombası: İnternetim yine kesiliyor, 1 Mbps'ye indirin hızımı. :)

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 15:37 ----------

Yine bağlantı kopuyor, sinirlerim tepemde. Ya şu sorun adam gibi düzeltilsin ya da hiçbir ücret istemeden hattımı kapatsınlar. Yeter artık! İlle de mahkemeye mi gideceğiz?

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Vestel,Dacia ve Hyundai nereden çıktı şimdi
huh.gif
???

ekle Beko

bende birkeresinde uydu cihazı almışdım 2 senede 15 kere garantiye gitti,Garanti bitincede bozuldu.Bana ne dediler biliyomusun önemli olan garanti süresince çalışması ,insan yapımı dır bozulur dedik sineye çektik bundan sonra beko bayisi görünce yolumu değiştiriyorum.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
valla ben 2004 ten beri vestel dvb 840 fta kullanıyorum daha bi yere servise gitmedi çekmemezlik yapıyodu ama o da kışın aşırı soğuklardan ve rüzgardan dolayı çanağın yönünde sapmalar olunca oluyodu
---------------------------------------------------------------------------
kardeş ttnet ne bekliyon ki tek diyeceğim alırken sözleşme imzalamayın 1 yıllık 2 yıllık alın ama sözleşmeli almayın eğer yapabiliyosanız

fergan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
20 gündür bağlantı sorunumu çözemeyen ttneti kınıyorum.hergün telefonda aynı muhabbet arıza kaydı alındı bi sonuç yok.en sonunda smile geçiş yaptım.bu kadar ilgisiz beceriksiz bi ttneti kim ister.her platformda da kötülüycem.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sinirlerim tepemde, çağrı merkezini arayamam, arıza kaydı alırlar, 2 adam gelir eve ölçüm yapar, tavsiye verir, gider. Buraya yazıyorum, TTNETDestek yok, herhalde o da bıktı. Bir şikayet sitesine yazdım. Ah be şu sözleşmeyi yapmayacaktım, kandırdılar beni. Bugün kurtulacaktım imzalamasaydım. Canımdan bezdim.

osmanhasimcan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
fiber optik bağlantı almaya müsait olanlar hemen geçin 10 megabit sınırsız gerçek fiber bağlantı 49 tl kopma mopma da yok keşke bende geçebilsem köyde oturuyorum gelmesi mucize..

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Gözlerini toprak doyursun. Köylerde 1 mbit internet verebiliyor, 8mbit parası alıyorlar. Aylık wifi kullanım için de para alıyorlar. Kullanmasan da alıyorlar. Ben kullanmıyorum ama ödüyorum. Hele bi kotayı geç de fazla kullan, bak işte bu olmadı. O zaman hemen yakana yapışıyorlar.

osmanhasimcan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ikinci bir surum var arkadaşlar birgün ttnet müşteri hizmetleri beni aradı ve 4 yıldır net1 limitsiz 1024 bağlantı kullanıyorum ve bana bundan sonra hızınız 8 mb 25 gb adik kullanım kotasına yükseltildi dediler. (a.k.kotası 25 gigabyte den sonra hız sınırsız bağlkantı olarak 1024 düşüyor aynı pakete dönüyor)

onlara dedim kardeşim ben köydeyim konumum itibarıyla burdaki bağlantı hattı 2048 den fazla desteklemiyor zaten santrale 4 km uzaktayız dedim onlar konumuzu biliyoruz altyapı çalışmalarımız konumunuzda tamamlandı 8 mb desteği sağlandı dedi

lakin iyi hoşta haftalar oldu hızımda değişen bişey yok 1024 deyim hala bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradımm oda bana bu pakettesiniz herhangi bi tarife değişikliği yapılmamış falan birde bu net limitsiz1 tarifesi artık kalktı bu paketten ayrılmayın dedi bu ne alaka şimdi bunun mantığını anlayamadım bi türlü...

birde işin en garip yanı beni arayan müşteri hizmetleri bölgemde 8 mb desteği sağlandı derken diğer müşteri temsilcisi beyefendi bölgenizde böyle bir destek sağlanmamış diyor bu ne şimdi?

8 mb hızım olsa daha iyi değilmi zaten 25 gb geçince şu an kullandığım hızda olacağım işin burasını anlamadım operatör neen öyle tavsiye etti? yoksa ilerde bi işlermi döndürecek ttnet?

2 yıldır toprak altında 200 metrelik bir kablonun değiştirilememsi yüzünden birde kış aylarında yer altındaki kablolar nem alıyor bu yüzen haftalarca kopmalar yaşıyorum çok mücadele etsemde bi fayda olmadı kablo 2 yıldrı değiştirilmedi bende haftalarca bağlantım kopuyor seyretmek zorunda kalıyorum nerde kaldı müşteri memnuniyeti?
ama her ay sekmeden faturayı ödüyorum tıkır tıkır

bu konuda herhangi fikri olan lütfen yorum yazsın...

zeus4634

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sözleşme bitsinde kapattırcam ztn bı halt olmaz bunlardan..............................................................................................

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bizde kurtulduk ttnet belasından şükür, süperonline geçtik 20mbit 49 tl, hız bu dedim arkadaş :D
Senelerdir kandırılıyomuşuz haberimiz yok. 49 tl 1 mbit sınırsızmı olur Allah aşkına. tabi kafa sonradan çalıştı. Allahtan sözleşme yapmadıkda kurtulduk. Kendini yersin gerizekalı ttnet,

Son mesajlar