Ttnet Yandex Yönlendirmesi

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bunca sorun sıkıntı arasında 1 defaya mahsus reklam cıkmıs sorun degıl google yuzlerce reklamı her yerde cıkarıyor ses yok yok illa ben istemem dersen ara 444 0 375 cıkan reklamları istemiyorum de 1 dakka sonra reklamlar cıkmaz

Bir Ttnet çalışanı daha.

Öncellikle uygulama 5 para etmez.Yükledim.Windows 8.1 de çalışmadı.uyumluluk sorunu veriyor.Zaten Ttnet gibi kurumdan ancak bu beklenir.

2.Akk takılırsın reklam.sayfaları dolaşırken ttnet gezinti virüsü.Üstünü de bu.Kusura bakma.bedava hizmet versin anlarımda.hem para alıyorsun.hem insanları reklam sayfaları ile boğuşturuyorsun.Buna hakkın yok Ttnet. hakkın yok.:hammer:

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,127
aslında çözüm basit ne olursa olsun ttnet kullanmamak biz hiç ttnet kullanmadık rahmetli sgh-e250 ile turkcell edge kullandım rahmetli ch@t527 ile turkcell 3g kullandım ama hiç ttnet kullanmadım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,127
nedense sdn okuru tanıdık geldi o araya başka modem,koyup engel olmaya çalışıyor tp-link mr3020 router kullanıyor o wifi kartı gibi çalışıyor ama pci yada usb ile değil ethernet ile bağlanıyor bende airties air6271kn modemi kullanıyorum sorun yok.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bunca sorun sıkıntı arasında 1 defaya mahsus reklam cıkmıs sorun degıl google yuzlerce reklamı her yerde cıkarıyor ses yok yok illa ben istemem dersen ara 444 0 375 cıkan reklamları istemiyorum de 1 dakka sonra reklamlar cıkmaz bu kadarda yaygara yapmaya gerekte kalmaz. sırf iş olsun dıye yazılmıs bır yazı :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar bu uygulama çok güzel bir uygulala hemen karalamayın bu uygulamanın amacı yaslı ınsanlar ve bilgisayar bilgisi olmayan kullanıcılar için hemen kötülemeyın sizinde annenız babanız aynı duruma düşşe ne yaparsınız

Anlama güçlüğü çekiyorsun sanırım. Bana toolbar ekranı çıktığında ilgilenmiyorum butonuna basıyorum. TTnet ana sayfaya gidiyor. Buraya kadar sıkıntı yok normal yani. Sonra başka adres yazıyorum yeni sekme açıyorum, exploreri kapatıp açıyorum ne yaparsam yapayım her sekmede ttnet toolbar reklamı çıkıyor. Kurmadıktan sonra gitmiyor. Seni kurmak zorunda bırakıyor.

Ayrıca ben dünya geneline göre yüksek fiyatla bu hizmeti alıyorum. Birde bunların reklamlarını veya dayatma programlarını istememe hakkım var.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Anlama güçlüğü çekiyorsun sanırım. Bana toolbar ekranı çıktığında ilgilenmiyorum butonuna basıyorum. TTnet ana sayfaya gidiyor. Buraya kadar sıkıntı yok normal yani. Sonra başka adres yazıyorum yeni sekme açıyorum, exploreri kapatıp açıyorum ne yaparsam yapayım her sekmede ttnet toolbar reklamı çıkıyor. Kurmadıktan sonra gitmiyor. Seni kurmak zorunda bırakıyor.

Ayrıca ben dünya geneline göre yüksek fiyatla bu hizmeti alıyorum. Birde bunların reklamlarını veya dayatma programlarını istememe hakkım var.

expoler ayarlarını sıfırla sen veya baska pcnı kullanan bırı ttnet uygulamasını yuklemıs sorun senın pcle alakalı expoler sıfırla pc de ttnetle ilgli uygulamaları kaldır sorun duzelır

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
expoler ayarlarını sıfırla sen veya baska pcnı kullanan bırı ttnet uygulamasını yuklemıs sorun senın pcle alakalı expoler sıfırla pc de ttnetle ilgli uygulamaları kaldır sorun duzelır

Ben bu yorumu, mevcut durumu yazıyorsam mutlaka sorun ttnet ile alakalıdır. Ne yaş olarak ne bilgi birikimi olarak emin ol seni, ttnet destek hattındakileri ve daha nicelerini cebimden çıkarırım. Ayrıca Explorer ayarlarıyla alaka kurulabilecek bir konu değil bu.
Ancak sana forum üyesi olman sebebiyle daha detaylı açıklayayım. Format atarak yeni windows yükledim. Ve antivirüs dahi kurmadan chrome kurmak için nete bağlanmaya çalıştım. Kaldı ki senin dediğin gibi browser ile ilgili birşey olsa ttnet destek hattında on saniyede sorunu çözdüm diyemezlerdi. Yeni yüklenmiş bir windows ve hiçbir ayarı kurcalanmamış bir explorer ile sorun başlıyor. TTnet destekten bir ayar çekiyorlar ve biranda her şey düzeliyor. Sence şu durumda meselenin kaynağı neresi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,127
Ben bu yorumu, mevcut durumu yazıyorsam mutlaka sorun ttnet ile alakalıdır. Ne yaş olarak ne bilgi birikimi olarak emin ol seni, ttnet destek hattındakileri ve daha nicelerini cebimden çıkarırım. Ayrıca Explorer ayarlarıyla alaka kurulabilecek bir konu değil bu.
Ancak sana forum üyesi olman sebebiyle daha detaylı açıklayayım. Format atarak yeni windows yükledim. Ve antivirüs dahi kurmadan chrome kurmak için nete bağlanmaya çalıştım. Kaldı ki senin dediğin gibi browser ile ilgili birşey olsa ttnet destek hattında on saniyede sorunu çözdüm diyemezlerdi. Yeni yüklenmiş bir windows ve hiçbir ayarı kurcalanmamış bir explorer ile sorun başlıyor. TTnet destekten bir ayar çekiyorlar ve biranda her şey düzeliyor. Sence şu durumda meselenin kaynağı neresi?
linux mint ile durum ne? denedin mi? bizde ttnet olamaz artık sabit hattı superonline'a taşıdık.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
linux mint ile durum ne? denedin mi? bizde ttnet olamaz artık sabit hattı superonline'a taşıdık.

Hayır linux ile deneyemedim. Aslında mint kurmak istemiştim ancak mevcut dvd de sorun vardı sanırım, bir türlü yükleyemedim ben de acronis ile her zaman kullandığım windows imajını yükledim. Ayrıca olay anında google sunucularına ping atabiliyordum. Yani konu web browserin yönlendirilmesi ile ilgili.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,127
Hayır linux ile deneyemedim. Aslında mint kurmak istemiştim ancak mevcut dvd de sorun vardı sanırım, bir türlü yükleyemedim ben de acronis ile her zaman kullandığım windows imajını yükledim. Ayrıca olay anında google sunucularına ping atabiliyordum. Yani konu web browserin yönlendirilmesi ile ilgili.
4gb usb belleğin varsa unetbootin ile linux mint16 petra'yı usbye atıp dene.
http://unetbootin.sourceforge.net/unetbootin-windows-latest.exe

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2

artislik yapmasan olmaz senin gibi cebimden cıkarırım diyen cok adam gördum. TTnet destek hattındakini cebınden cıkarırsın ama benı biraz zor be kardesım.Ben destegi bizzat yerinde veririm. ttnet destek hattı ayarı cekmez sadece standart reklam sayfasının sana ulasmasını engeller :) neyse cok fazla soze gerek yok :)

:) sen anlatma guclugu cekıyorsun galıba o kadar her seyı bılıyorsunuz tarayıcıyı sıfırlayıp modeme 1 reset atsan sorun duzelır her seyı bılen adam :) neyse canın sagolsun kardesım

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
artislik yapmasan olmaz senin gibi cebimden cıkarırım diyen cok adam gördum. TTnet destek hattındakini cebınden cıkarırsın ama benı biraz zor be kardesım.Ben destegi bizzat yerinde veririm. ttnet destek hattı ayarı cekmez sadece standart reklam sayfasının sana ulasmasını engeller :) neyse cok fazla soze gerek yok :)

:) sen anlatma guclugu cekıyorsun galıba o kadar her seyı bılıyorsunuz tarayıcıyı sıfırlayıp modeme 1 reset atsan sorun duzelır her seyı bılen adam :) neyse canın sagolsun kardesım
Ya insanı artislik yapmaya sen zorluyorsun ama :)
Ben burada bir sıkıntıyı anlatıyorum. Sıkıntının kaynağını anlayabilecek düzeydeyim. Sen gelmişsin öyledir, böyledir, olsa ne olcak ki diye beni yargılıyorsun.
Ben ise ciddi para veriyorsam bana bunları kanırtmaya hakkı yok diyorum.
Ayrıca cümlelerinde bir serzeniş hissettim. Kırıcı olduysak hakkını helal et kardeşim

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Siteleri engelledim kurtuldum
Kod:
sudo gedit /etc/hosts
dosyaya
 127.0.0.1 bilgi.ttnet.com.tr
 127.0.0.1 ttnet.yandex.com.tr
yazın kurtulun

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ya insanı artislik yapmaya sen zorluyorsun ama :)
Ben burada bir sıkıntıyı anlatıyorum. Sıkıntının kaynağını anlayabilecek düzeydeyim. Sen gelmişsin öyledir, böyledir, olsa ne olcak ki diye beni yargılıyorsun.
Ben ise ciddi para veriyorsam bana bunları kanırtmaya hakkı yok diyorum.
Ayrıca cümlelerinde bir serzeniş hissettim. Kırıcı olduysak hakkını helal et kardeşim

sıkıntı yok kardesım sende hakkını helal et :)

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Superonline ADSL de böyle sorunlar hiç yok. Alt yapısı Telekom/TTNET olsun farketmiyor.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
SOL Fiber de hiç sorun olmadı. Ne gezinti, ne de yandex sorunları.

arkee911

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de vardı, Mozilla kullanıyorsanız aşağıdaki eklentiden kurup kurtulabilirsiniz.Bende işe yaradı.
Mozilla Firefox ta istenmeyen siteleri engellemek için çok küçük bir eklenti olan blocksite eklentisini kullanabilirsiniz.Bu sayede istemediğiniz siteleri rahatlıkla engelleyebildiğiniz gibi ;koyacağınız şifre ile engellediğiniz siteleri sadece sizin görmesini sağlayabilirsiniz.Kendinize güzel bir kara liste hazırlayabilirsiniz.Gelelim nasıl yapılacağına:

• Blocksite Eklentisini ister eklenti bölümünde bulunan araç çubuğuna blocksite yazarak bulun veya BURAYA tıklayarak eklentinin kurulumuna izin veriniz.
  • Kurulum sonunda mozilla Firefoxu tekrar başlatınız.
  • Araçlar menüsündeki eklentilere gelerek Blocksite Eklentisi seçeneklerinde ki eklenti edinin yazısına tıklayınız.
  • Araçlar bölümünden tekrar eklentilere gelin BlockSite eklentisine ait olan Seçenekler yazısına tıklayarak

-Blacdisk
-Enable Block Site
-Enable warning mesages
-Enable link removal
yazılarını seçiniz.

• Enable authendikation seçeneğine ise bir şifre oluşturunuz.Böylece sizi kimse takip edemeyecektir.
  • Add yazısına tıklayarak istenmeyen URL‘yi(site adresini) yazınız veya kopyalayarak yapıştırınız.Ok diyerek onaylayınız.Vazeçmek veya düzeltmek için Clear düğmesine basınız.
  • Eğer şifre vermişseniz ilk açılan pencere şifre kısmıdır.Şifrenizi girdiktikten sonra blocksite
    ayar veya engellemeleri yapabilirsiniz.
  • "ALINTIDIR"

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunu devam eden arkadaşlar, aynı sorun bende de vardı ve bu başlıktaki her yazıyı okuyup bana yardımcı olabilecek bir şey aradım diger çözümleri denemeden önce ttnet müşteri hizmetlerini aramaya karar verdim belki yukarıda yazıldıgı gibi daha kısa şekilde düzeltilir diye ve hakkaten yaklaşık 30 saniyede durumu düzelttiler. İlk önce böyle bir reklam olayının hattımda ( ıp'de dns'de herneyse ) olmadıgını söylediler bende bilgisayar başında oldugumu sorunun devam ettiğini söyledim benle konuşurken yaptıgı bir kaç degişiklik sonrası durumu düzeltti. Bende durumun düzeldigini demek ki sorunun onlardan kaynaklı olarak düzeltilebilecegini söyledim. Ayrıca bu reklam olaylarının sebebiyle çok iptal oldugunu ve daha fazla olabilecegini bu dayatmanın yanlış oldugunu üstlerine bildirmesini istedim. Yani diyecegim o ki sitede yazan bir çok insan haklıdır buna dayatma diyerek ve bu sorunu müşteri hizmetlerini arayarak 30 saniyede çözebilirsiniz.

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Evet yeni saçmalıklarla karşınızdayız. Tıkladığım nerdeyse her sitede defalarca gördüğüm sayfa bu. Önbelleği siliyorum ama bi değişiklik yok. Virüs bulaşsa daha az sinirlenirdim. Saygılarımla anıyorum ttneti.
dfyo87.png