TTnet, Superonline, Dsmart MODEMLERİNİ KULLANMAYIN

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Geçen gün kuzenimin modem fmwaresini güncelleyeyim dedim süperonline modemiydi yeni günelleştirme yoktu eski fmwareye baktım ulan bir inceleyeyim dedim birde ne göreyim telnetten modeme erişebilsinler diye fmware hazırlamişlar..

Sizden habersiz istedikleri gibi modemi yönetebiliyorlar wifi ismini şifresini bile değişebilir.

Bunun ardından arkadsasımla aynı modemi kullanıyoruz onunkisi ttnet modemi ve onun yazılımınada baktıgımda aynı şeyi gördüm.
Evimdeki airties air 5760 orjinal modemin fmwaresinde bu olayı görmedim telnetten erişim yok onda

kısaca ttnet , süperonline ve dsmart gibi firmalar modemlere açık yerleştiriyorlar aman dikkat diyim

bir hacker her türlü erişebilir sizin modeminize....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TTnet , süperonline ve dsmart modemlerindeki kısıtlamalara maruz kalmayın gül gibi modem çöp gibi oluyor...

Airties air 5760 modemi herkes iyi bilir 500 tl ye satılan modem

bende orjinal modemi var arkadasımda ttnetin verdiği modemi var..

Bende Torrent özelliği var
Arkadaşımda yok
Bende istediğim servis sağlayıcısını kullanabiliyorum
Arkadasımda sadece ttnet kullanabiliyor
Bende 255 cihaz aynı anda çalışıyor ip aliyor
arkadasımda 10 cihaz aynı anda calişiyor 11. ye izin vermiyor
Bende2 Adet usb portunu kullanabiliyorum
Arkadasımda sadece 1 usb portu kullanılıyor
Bende hat türünü seçebiliyorum - adsl , vdsl , tl11 v.s v.s
Arkadasımda hiçbirini seçemiyoruz

Belki benim görmediğim birçok kısıtlama var..

Kısaca gül gibi modem çöp olmuş ama parasını almayı iyi biliyorlar faturanın arka yüzüne baktığınızda modem taksitini göreceksiniz 24 ay ödetiyorlar..

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Kardeşim cevabını sana hemen veriyim Kullandığın modemin firware yenisini yükle ve ayarlarını kendine göre düzenle sana verilen pas ve şifreleri değiştir panele kendin girebilirsin güvenlik ayarlarını minimumdan orta seviyeye alman gerekir çokta abartma flash destekli siteleri açamazsın oyun film vs hiç izleyemezsin sadece sörf gibi olur o internet :) Ve modemini ayda 1 kere küçük toplu iğne yada kurşun kalemle resetleki modemin beyni kendine gelsin bazen yazılım şişme yapıyor ve modem arayüzü performans düşmesi oluyor bu sorunlara ayda 1 kere reset çözümdür

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Arayüze ne kadar şifre koysakta wireless'e koysakta telnet üzerinden her türlü erişim var birzat denedim eriştim arkadaşımın modemine reboot komudu vererek modemi yeniden başlattım hatta :D

Evet modem log tutuyor sürekli fabrika ayarına döndermekte fayda var zaten ben yapıyorum bu işlemi 2 haftada bi ağ altyapımı elden geçiriyorum.