Ttnet Rezilliği

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,TTnet ile yaşadığım sorunum,

10 gündür TTnet’netten muzdaribim.Aşırı derecede hattımda ping dalgalanması var(1800ms leri görüyorum).Bu sorunum dediğim gibi 10 gündür var.Bunun öncesinde hiçbir sıkıntım yoktu.Pingim 20ms’yi bile görmüyordu,çoğunlukla 13-15ms arasındaydı.İşte ne olduysa bu 10 gün içerinde oldu.En çok sinir eden konu ise bu derdinizi anlatacak bir yetkili,müşteri hizmeti bulamamış olmam.Dedikleri birkaç şey var sabit olarak; bu modem kaynaklı bir sorun,bu konu ile biz ilgilenmiyoruz, buna yapabileceğimiz herhangi bir şey yok bizim sorunumuz değil gibi.Yaw kardeşim benim hizmet sağlayıcım sensin ben bu problemin giderilmesini başka kimden istiyecem,sizler bu sorunu nasıl olurda problem olarak görmüyosunuz onu anlamıyorum.Dediğim gibi 10 gün önce ne olduysa oldu hat değerlerim bu hale geldi.Ezber yapmışlar cevaplar konusunda.En son geçen akşam iyice zıvanadam çıktım bir bayan vardı telefonda arıza kaydı açamam diyor burdan herşey normal gözükmekte.(birde bu şikayet için arıza kaydı açmıyorlarmış)hanfendi dedim ping nedir ms nedir biliyomusunuz bunun cevabını bana söylermisiniz diye sordum,bana dediki o dediğiniz şey modemden kaynaklanıyor.Siz olsanız ne yaparsınız!Evimde splintirdan tutun kablolamaya kadar herşeyi değiştirdim.Modem firması ile görüştüm modem firması modemde pingi etkileyecek herhangi birşeyin olmadığını bunun tamamen şebeke kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor.Modemde yapabileceğin tek bir şey var diyor pingi biraz olsun iyileştirebilmek için oda firewall kapatmak ama bunuda tavsiye etmem diyor kendileri.

Geriye ne kaldı o zaman hizmet sağlayıcıda problem yok,modemde problem yok ,problem demekki bende iyi bir hizmet istemeyeceksin o zaman !?
Bu iş sonunda 1 yıllık sözleşmem olmasına rağmen kapatmaya gidecek.

fk2vEdC.jpg

IQkYK8z.jpg

iNAgNaL.jpg

cioxrOq.jpg

sPId70Y.jpg

sa8z0HX.jpg

qUGdJtu.jpg

dZruNOc.jpg
puHKYR2.jpg