TTNET Rezilliği

LoSt61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bağlantı hızı arttıracak bir kaç tavsiye vereyim. Dairenizin girişinden odalara dağılan kablolardan sadece kullandığınız bağlı kalsın diğerlerini iptal edin. Özellikle gelen 2 kablodan bir tanesi bağlı diğerleri bağlı değilse çok ciddi gürültü oluyor hız düşüyor. Bizzat denemeler yaptım. Mesela kullanmadığınız bir odanın 2 kablosundan sadece birisi bağlı ise twisted pair olmadığı için anten gibi çevrede ne gürültü ne sinyal varsa hatta çekiyor.. Hattınızda mümkün olduğunca bir çift kablo (benim bağlantımı yapan teknisyen aşağıdan gelen tüm beyazları toprak gibi düşünüp ortak bağlamıştı sonuç: O beyazlardan birisine sonradan bağlantı yapan komşum sinyalden şiddetli gürültüye neden oluyor ve bağlantı gücümü sıfıra çekiyordu.) haricinde ke pararlel hiç bir kablo olmasın. Ha TTNet tarafında sorun yok mu var. Ama bu şekilde bile biraz daha rahatlarsınız.

evet aslında ttnetin bunu düşünmemesi çok kötü.. bakır kablolardaki manyetik alan sinyalleri bozabiliyor :S

selenyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk defa memnun olan birini gördüm :D:D
kıskanmadım desem yalan olur Allah daha da memnun etsin
bizler de bir gün memnun oluruz inşallah

inşallahhhhhh!!
verdiğimiz paraya istediğimiz hizmeti bulamıyoruz.alt yapı yetersiz aly yapıı..

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET aboneliğinizi sonlandırmak isetediğinizde görcem sizi birde. Kene gibiler. Yok yok daha beter bir şey. Bırakmıyorlar abi yok böyle birşey.

Kulakların çınlasın, az önce mesaj geldi cep telefonuma TTNET'ten. "Degerli Musterimiz,hat iptal talebinizden vazgectiginiz ve size hizmet vermeye devam etme imkanini bize tanidiginiz icin tesekkur ederiz.TTNET 444 0 375."

Şaka mıdır ya bu!!!!!!!

TTNET mafyalığa el attı da haberimiz mi yok?

Ben bu mesajı şöyle algılıyorum. "Senin başvurun falan tıraş arkadaş. Sen kimsin ki?? Ne ayaksın aslanım sen? Ne hakla iptal için başvurursun. Akıllı ol. Biz senin iptal başvurunu iplemiyoruz. Nereye şikayet edersen et!!!! Yeni dönemde seni faturalandırmaya devam edeceğiz. Bize bulaştın, kurtulamazsın" Ben böyle algılıyorum TTNET'ten gelen mesajı. Çünkü benim iptalden vazgeçme gibi bir durumum söz konusu olmadı. Kafalarına göre benim iptal talebimi silmeye kalkıyorlar.

Bu rezillik değildir de nedir Arkadaş????

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ulan şükredin be saniyelik 600-650 kb lik indirmeye az diyorsunuz. ben en hızlı şekilde 150 kb saniyede indirme hızım ayıptır be :D

benim ki 8 megabite kadar ben 1 i geçemiom

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ulan şükredin be saniyelik 600-650 kb lik indirmeye az diyorsunuz. ben en hızlı şekilde 150 kb saniyede indirme hızım ayıptır be :D

benim ki 8 megabite kadar ben 1 i geçemiom

Sen hakkını aramıyorsan suçu kendinde ara. Ben hakkımı arıyorum. 0,6 - 0,8 mbit hız sağlayamazlar bana, enayi değilim.

Neyse TTNET müşteri hizmetlerini aradım. "Yeniden erişim sağlamaya başladınız hattıma. Sinyal vermeyi kesin modemime. Sizin vereceğiniz interneti istemiyorum.
Hattımı iptal edin. Türkçe anlamıyorsanız İngilizce anlatmayı deneyeceğim ama yabancı dilim çok iyi değil" dedim.

Baktım müşteri hizmetleri yetkilisi lafı dolandırıyor, "arıza kaydınızı oluşturdum" falan diyor, dedim "arıza kaydı falan oluşturma arkadaşım, hattımı iptal et. seninle anlaşamayacağız, çözüm üretemiyorsun seninle konuşmak istemiyorum. İptali gerçekleştiren yere bağla beni" dedim.

Karşıma çıkan bayana tekrar anlattım durumu. "Beni ikna için, teklifte bulunmak için sanırım arkadaşlarınız arayacaklar. Beni aramalarını istemiyorum. İptal et kardeşim benim hattımı, beni oyalayıp bir dönem daha faturalandıracaksınız biliyorum" dedim.

"Tamam acil olarak işaretliyorum başvurunuzu." dedi. Fakat halen sinyal var. Görüşme 20:15 gibi neticelendi. Halen erişim sağlamaya devam ediyorlar. :mad:

Arkadaş sakin olmaya çalışıyorum ama zıvanadan çıkıp başımı belaya sokacağım ondan korkuyorum.

Yarın tekrar Türk Telekom'a gidip, yüksek sesle "İPTAL İÇİN HAVADA ÇİFT PARENDE Mİ ATMAM LAZIM?" demek gerekecek sanırım. Ancak öyle iptal olur bu hat.

therapper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kulakların çınlasın, az önce mesaj geldi cep telefonuma TTNET'ten. "Degerli Musterimiz,hat iptal talebinizden vazgectiginiz ve size hizmet vermeye devam etme imkanini bize tanidiginiz icin tesekkur ederiz.TTNET 444 0 375."

Şaka mıdır ya bu!!!!!!!

TTNET mafyalığa el attı da haberimiz mi yok?

Ben bu mesajı şöyle algılıyorum. "Senin başvurun falan tıraş arkadaş. Sen kimsin ki?? Ne ayaksın aslanım sen? Ne hakla iptal için başvurursun. Akıllı ol. Biz senin iptal başvurunu iplemiyoruz. Nereye şikayet edersen et!!!! Yeni dönemde seni faturalandırmaya devam edeceğiz. Bize bulaştın, kurtulamazsın" Ben böyle algılıyorum TTNET'ten gelen mesajı. Çünkü benim iptalden vazgeçme gibi bir durumum söz konusu olmadı. Kafalarına göre benim iptal talebimi silmeye kalkıyorlar.

Bu rezillik değildir de nedir Arkadaş????

O mesaj bana üç günde bir posta, e-posta ve sms yolu ile geliyor. Lanet olsun.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O mesaj bana üç günde bir posta, e-posta ve sms yolu ile geliyor. Lanet olsun.

Sorma kardeş ya, ben de "ne güzel Ataköy Türk Telekom'da iptal başvurusunda bulundum. Hiç zorluk çıkarmadılar, helal olsun" diyordum arkadaşlara. Nereden bileyim başıma bunların geleceğini.

pnzrkmpfwgn 38t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim sorunum yok ama bir keresinde buraya şimşek çakmıştı iki buçuk hafta gelmediler.Ve gerçekten işin zor bende sınırsız internetimi en az kullandığım ay 60 liralık fatura 90 lira geldi fakat adam akıllı rakipleri yok

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
iki tartışma çıkarmıyoruz arkadaşlar

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün cep telefonuma gelen sms mesajından beri; internet iptal talebim olmasına rağmen, modemime internet vermeye başladılar.

Müşteri hizmetleriyle üç kez görüşme yaptım. Toplam 40-45dk konuştum. Sanırım etkili olmuş, bu sabah itibariyle (20.07.2012) ttnet sitesindeki online işlemlere girdiğimde şöyle bir mesajla karşılaştım. "Bu hizmetten sadece TTNET ADSL müşterileri faydalanabilmektedir. İşleminize devam etmek istiyorsanız lütfen ‘Üyelik Bilgilerim’den ADSL Kullanıcı Adı ve Şifrenizi güncelleyin. TTNET ADSL Kullanıcı bilgileriniz ile ilgili destek almak için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. "

Fakat modemimde halen internet var. İleride iptal etmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilir düşüncesiyle, gelişme oldukça yazmaya devam edeceğim.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ben zorladım zorladım ama ciddi zorladım. Sonunda 1 senesi dolmayan Airties ADSL2 modemin yeni santral ile uyumsuz olduğunu söyleyip daha kaliteli ve uyumlu bir modemi (Huawei) hat iptalinde geri iade etmek koşulu ile taahhütnamesiz olarak teslim ettiler.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Bir de evim bu modemle 95 mbit kaldırıyormuş. Bundan önceki son 5 arama hattimda sorun olmadığını anlatmakla geçmişti.

Bir de evim bu modemle 95 mbit kaldırıyormuş. Bundan önceki son 5 arama hattimda sorun olmadığını anlatmakla geçmişti.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son dakika TTNET aboneliğim iptal oldu çok şükür.

Vodafone Cepnet üyeliğimi aktifleştirmiştim. Onunla giriyorum artık internete.
Facebook ve forumlar sorunsuzca açılıyor. Hız tatmin edici, öldürmüyor ama süründürüyor :D

İnternetim yavaş olmasına rağmen, kafam rahat olduğu için huzurluyum.
Eskiden 64 TL veriyordum internete, artık 14 TL veriyorum.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
A.K.K. sonrası hız ay sonuna kadar 3'e düşüyormuş. Bizim baştan 2. Nasıl olacak?