TTNET Rezilliği

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2063852623.png

PAKET : 16mbite kadar ULTRANET LİMİTSİZ(!!!)
KOTA : 31,38 GB (Kota aşım sınırı 50GB !!!)

Yeter ya defalarca müşteri hizmetlerine arıza kaydı bıraktık. Her defasında sorununuz çözüldü dedin TTNET.
O anda çözülen sorun bir kaç saat sonra tekrar nüksetti. Dalga mı geçiyorsunuz, adam mı seçiyorsunuz???

0,60 mbit - 0,80 mbit hızlara sabitledin internetimi.

Bugün sürpriz yaptın 1,39 mbite çıkarmışsın hızımı. Uploadı kısmışsın ama önemi yok canın sağolsun be TTNET.

BUGÜN BAYRAM... NE MUTLU!.. ÇOK SEVİNÇLİYİM!... ÇÜNKÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ HIZIM 1,39mbit :mad:

Düne oranla hızımı iki kat arttırmışsın TTNET!..

Emeği geçen tüm TTNET Yöneticilerine saygıyla yâd ediyorum.

BTK'ya yaptığım şikayet neticelensin. Bir dk durmayacağım.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi yok dayanamadım internetimi iptal ettirmek için TTNET'i aradım. Ön iptal başvurumu yaptım. Pazartesi günü de ilk işim Telekom Müdürlüğüne giderek tam iptali gerçekleştirmek.

VINN cihazım vardı. Malumunuz Vodafone ile çalışmıyor normalde VINN cihazı. İnternetten bulduğum yazılımlarla çalışabilir hale getirdim. Vodafone hat ile kullanabiliyorum.

Vodafone Cepnet'e üye oldum az önce. Ohhh beee rahatım şimdi.

Şu anda Vodafone Edge ile bağlıyım. Evet biliyorum hızım biraz yavaş ama olsun buna da şükür, tahammül edilebilir sınırlarda bağlıyım. En azından kafam rahat stresim bitti. Hızım niye düştü diye müşteri hizmetlerini aramayacağım artık.

Hızım zaten düşük olacak :D

Bu da ekran görüntüm.

vodafone3g.jpg

Mehmet_217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben TTNETten çok memnunum internetim 8mbit ne zaman hız testi yapsam 7.2 leri felan buluyor :D

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
geçmiş olsun. en iyisini yapmışsın birader.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben TTNETten çok memnunum internetim 8mbit ne zaman hız testi yapsam 7.2 leri felan buluyor :D

Benim de bir aralar 15-16mbitleri buluyordu. Bu güzel hız, saha dolabı yerinden oynayana kadardı.

istisnalar kaideyi bozmaz.

Aynen üstad, altyapı çok yetersiz. Hakettiğimiz hızları sağlayamıyor Telekom altyapısı.

geçmiş olsun. en iyisini yapmışsın birader.

Eyvallah kardeşim, gerçekten çok yılmıştım TTNet ile uğraşmaktan. Kafam rahatladı en azından. Sörf maksatlı kullanımda sıkıntı yaşamıyorum. Sadece videolar sorun oluyor. Kotayı aştıktan sonra dakikada veri indirme hızı 600-650 kb olarak sabitleniyor.

hqrpy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende şuan memnunum ( belki 3-4 sene eziyet çekince alışmışımdır :D )

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yapmayın arkadaşlar, burası tr; yani normaldir bunlar. bizler 28 kbyte ile internete bağlandığımız zamanları biliriz. şükür bu halimize, 3 ncü dünya ülkesi olarak buna şükredin. yapmayın walla.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
2063852623.png

PAKET : 16mbite kadar ULTRANET LİMİTSİZ(!!!)
KOTA : 31,38 GB (Kota aşım sınırı 50GB !!!)

Yeter ya defalarca müşteri hizmetlerine arıza kaydı bıraktık. Her defasında sorununuz çözüldü dedin TTNET.
O anda çözülen sorun bir kaç saat sonra tekrar nüksetti. Dalga mı geçiyorsunuz, adam mı seçiyorsunuz???

0,60 mbit - 0,80 mbit hızlara sabitledin internetimi.

Bugün sürpriz yaptın 1,39 mbite çıkarmışsın hızımı. Uploadı kısmışsın ama önemi yok canın sağolsun be TTNET.

BUGÜN BAYRAM... NE MUTLU!.. ÇOK SEVİNÇLİYİM!... ÇÜNKÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ HIZIM 1,39mbit :mad:

Düne oranla hızımı iki kat arttırmışsın TTNET!..

Emeği geçen tüm TTNET Yöneticilerine saygıyla yâd ediyorum.

BTK'ya yaptığım şikayet neticelensin. Bir dk durmayacağım.

Ben ettim, TTNet kaç kere aradım, kaç kere TTNet tarafından arandım ama hala BTK'dan ses yok. Sorunu kendim çözdüm benim ilk bağlantıyı yapan akılsız yanlış yapmış, şu an indirme iyi ama BTK'dan hala ses yok...

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende şuan memnunum ( belki 3-4 sene eziyet çekince alışmışımdır :D )

Sen internete nasıl çıkıyorsun?

yapmayın arkadaşlar, burası tr; yani normaldir bunlar. bizler 28 kbyte ile internete bağlandığımız zamanları biliriz. şükür bu halimize, 3 ncü dünya ülkesi olarak buna şükredin. yapmayın walla.

İnsanın zoruna giden şu; Arkadaş para veriyorum, vadettikleri hizmeti veremiyorlar ama dönem sonu olduğunda parayı almasını biliyorlar.

Ben ettim, TTNet kaç kere aradım, kaç kere TTNet tarafından arandım ama hala BTK'dan ses yok. Sorunu kendim çözdüm benim ilk bağlantıyı yapan akılsız yanlış yapmış, şu an indirme iyi ama BTK'dan hala ses yok...

Sorununun çözüldüğüne sevindim kardeşim :)

Benim meselede BTK mecburen cevap verecek. Bilgi Edinme'ye dönmek zorundalar. Takip numarasını ve başvuru yaptığım günü not aldım. Yasal süre dolsun, cevap isteyeceğim. O saha dolabını değiştirteceğim evelallah. Adam akıllı hizmet almak hakkım. Santrale uzaklığım 430mt ve yüksek hız sağlayamıyorlar, böyle saçmalık olamaz. Saha dolabı sanırım ikinci dünya savaşından kalma. İki yana doğru sallanıp duruyor, Türk Telekom sağolsun. Saha dolabı değişip, hız sorunum ortadan kalkana kadar TTNET'e para kazandırmayacağım. O yüzden Vodafone Cepnet'e geçtim. İşin peşini bırakmayacağım, bağlı bulunduğum saha dolabı değişmezse, Başbakanlık Bimer'e, AKİM'e, Ulaştırma Bakanlığı'na başvurup duracağım.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
biz de 28 kb bağlandığımız zamanki parayı vermiyoruz herhalde. her ay 60 milyon para veriyorum. eşşek gibi verecekler o hizmeti.

IREM

Asistan
Reaksiyon puanı
1
TTNET aboneliğinizi sonlandırmak isetediğinizde görcem sizi birde. Kene gibiler. Yok yok daha beter bir şey. Bırakmıyorlar abi yok böyle birşey.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET aboneliğinizi sonlandırmak isetediğinizde görcem sizi birde. Kene gibiler. Yok yok daha beter bir şey. Bırakmıyorlar abi yok böyle birşey.

Şimdi gidiyorum Telekom Müdürlüğü'ne bakalım neler olacak. Akşam yazarım nasipse :)

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görev tamamlandı :D An itibariyle TTNET'ten tamamen kurtulmuş durumdayım. Allah'a şükürler olsun.

Türk Telekom Müdürlüğü'ne giderek internetimi kapatmak istediğimi söyledim. Görevli kız gerekli kaydı aldı.
Niçin kapatmak istediğimi sordu. "TTNET Hız Rezaletinden dolayı" dedim. "16mbitlik pakete sahip olup da
kotamı aşmadığım halde 0,60 - 0,80 mbit hız alıyorum. Enayi değilim, internetimi iptal edin lütfen" dedim.

"Fiber hatlar döşeniyor ama internet hızları düzelecek" dedi.

"Israr etmeyin lütfen. Çok tiksindim TTNET'ten, çözüm üretemiyor iptal edin" dedim.

Fazla ısrar etmeyip, "tamam" dedi iptal etti.

64 TL verip rezillik çekeceğime, 14 tl cepnete veririm tıngır mıngır da olsa internete girer işimi hallederim.
50 TL de bana kâr kalır :)

LoSt61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
böyle olunca ttneti arayıp internetimi kapattırmak istiyorum diyeceksin size nedenini soracak tarifem böyle ama kota aşmadığı halde çok yavaş diye yapıştırın lafı sonra sizi ikna etmeye çalışacaklar büyük ihtimal ilgilenelim filan derken sonra 1-2 ay boyunca internetiniz hızlı olur :)

IREM

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Görev tamamlandı :D An itibariyle TTNET'ten tamamen kurtulmuş durumdayım. Allah'a şükürler olsun.

Türk Telekom Müdürlüğü'ne giderek internetimi kapatmak istediğimi söyledim. Görevli kız gerekli kaydı aldı.
Niçin kapatmak istediğimi sordu. "TTNET Hız Rezaletinden dolayı" dedim. "16mbitlik pakete sahip olup da
kotamı aşmadığım halde 0,60 - 0,80 mbit hız alıyorum. Enayi değilim, internetimi iptal edin lütfen" dedim.

"Fiber hatlar döşeniyor ama internet hızları düzelecek" dedi.

"Israr etmeyin lütfen. Çok tiksindim TTNET'ten, çözüm üretemiyor iptal edin" dedim.

Fazla ısrar etmeyip, "tamam" dedi iptal etti.

64 TL verip rezillik çekeceğime, 14 tl cepnete veririm tıngır mıngır da olsa internete girer işimi hallederim.
50 TL de bana kâr kalır :)

Benim resmen kanımı emmişlerdi. :)

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
böyle olunca ttneti arayıp internetimi kapattırmak istiyorum diyeceksin size nedenini soracak tarifem böyle ama kota aşmadığı halde çok yavaş diye yapıştırın lafı sonra sizi ikna etmeye çalışacaklar büyük ihtimal ilgilenelim filan derken sonra 1-2 ay boyunca internetiniz hızlı olur :)

Blöfü görürlerse kötü olabilir :D

Benim resmen kanımı emmişlerdi. :)

Hat bilgisini aldıktan sonra bilgisayarında inceleme yaptı. Orada bıraktığım arıza kayıtlarını gördü sanırım. O yüzden fazla ısrar etmemiş olabilir. :)

Superonline'a geç bir an önce.

Saha dolabı değişirse, muhtemelen başka servis sağlayıcıya geçeceğim. BTK'dan gelecek cevabı bekliyorum.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Bağlantı hızı arttıracak bir kaç tavsiye vereyim. Dairenizin girişinden odalara dağılan kablolardan sadece kullandığınız bağlı kalsın diğerlerini iptal edin. Özellikle gelen 2 kablodan bir tanesi bağlı diğerleri bağlı değilse çok ciddi gürültü oluyor hız düşüyor. Bizzat denemeler yaptım. Mesela kullanmadığınız bir odanın 2 kablosundan sadece birisi bağlı ise twisted pair olmadığı için anten gibi çevrede ne gürültü ne sinyal varsa hatta çekiyor.. Hattınızda mümkün olduğunca bir çift kablo (benim bağlantımı yapan teknisyen aşağıdan gelen tüm beyazları toprak gibi düşünüp ortak bağlamıştı sonuç: O beyazlardan birisine sonradan bağlantı yapan komşum sinyalden şiddetli gürültüye neden oluyor ve bağlantı gücümü sıfıra çekiyordu.) haricinde ke pararlel hiç bir kablo olmasın. Ha TTNet tarafında sorun yok mu var. Ama bu şekilde bile biraz daha rahatlarsınız.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bağlantı hızı arttıracak bir kaç tavsiye vereyim. Dairenizin girişinden odalara dağılan kablolardan sadece kullandığınız bağlı kalsın diğerlerini iptal edin. Özellikle gelen 2 kablodan bir tanesi bağlı diğerleri bağlı değilse çok ciddi gürültü oluyor hız düşüyor. Bizzat denemeler yaptım. Mesela kullanmadığınız bir odanın 2 kablosundan sadece birisi bağlı ise twisted pair olmadığı için anten gibi çevrede ne gürültü ne sinyal varsa hatta çekiyor.. Hattınızda mümkün olduğunca bir çift kablo (benim bağlantımı yapan teknisyen aşağıdan gelen tüm beyazları toprak gibi düşünüp ortak bağlamıştı sonuç: O beyazlardan birisine sonradan bağlantı yapan komşum sinyalden şiddetli gürültüye neden oluyor ve bağlantı gücümü sıfıra çekiyordu.) haricinde ke pararlel hiç bir kablo olmasın. Ha TTNet tarafında sorun yok mu var. Ama bu şekilde bile biraz daha rahatlarsınız.

Önerilerin için teşekkürler üstad.

Türk Telekom yetkilisinin yaptığı kontrollerde Saha Dolabına sağlayabildikleri hız maksimum 11mbit, Bina girişine sağlayabildikleri hız ise 10mbit olarak gerçekleşti. Saha dolabı Türk Telekom santraline 200-250mt uzaklıkta. Bina girişinden modeme giden kabloda ek yok. Sorun Türk Telekom altyapısında, suçum ise santrale yakın olmak. Çünkü santrale yakın olan yerlere yatırım yapmıyorlarmış. Nasıl olsa bağlanılıyor bir şekilde düşüncesiyle uzak mesafelere yatırım yapıyormuş Türk Telekom. Arıza için gelen görevli söyledi.

Buraya yazalım da belki bir yetkili okur ve santrale yakın yerlere de hizmet götürürler.

elmalisoda

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
hahaha merak ettim hız testi yaptım. 10 küsür mbps çıktı iyi mi :D servet ödedik geçenlerde az bile

temren

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ilk defa memnun olan birini gördüm :D:D
kıskanmadım desem yalan olur Allah daha da memnun etsin
bizler de bir gün memnun oluruz inşallah

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
net limitsiz 16mb'e kadar

Hızınız 8mbitten fazla olduğu anda 16mbite kadar olan tarifede yeterli hızı sağladıklarını daha yukarı verme zorunlulukları olmadığını söylüyorlar. Sizinki de o hesap olmuş sanırım.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ilk defa memnun olan birini gördüm :D:D
kıskanmadım desem yalan olur Allah daha da memnun etsin
bizler de bir gün memnun oluruz inşallah
ben de hızımdan memnunum ancak işin içine AKK, fiyat gibi unsurlar girince memnuniyet kalmıyor maalesef.

elmalisoda

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Hızınız 8mbitten fazla olduğu anda 16mbite kadar olan tarifede yeterli hızı sağladıklarını daha yukarı verme zorunlulukları olmadığını söylüyorlar. Sizinki de o hesap olmuş sanırım.

16 mb'e kadar diyolar. 8 ile 16 arası. ya benim için sıkıntı değil. az önce 10 dk da bi film, ardından bi 10 dk da bi film daha indirdim. yeter. şükür. hız ile sorunum pek olmuyor ama benim başka sıkıntılarım var ttnet ile ilgili onu da ancak annem geldiğinde çözebiliriz. hat sahibi yani.

temren

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben de hızımdan memnunum ancak işin içine AKK, fiyat gibi unsurlar girince memnuniyet kalmıyor maalesef.
şu 8 mbit te 4 mb olduğu günler sayılı
telefon telefon üstüne uğraşmaktan bıktım artık
sözleşme bitse bile diyemiyorum çünkü elim mahkum
fiyat hiç girme zaten:(

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu 8 mbit te 4 mb olduğu günler sayılı
telefon telefon üstüne uğraşmaktan bıktım artık
sözleşme bitse bile diyemiyorum çünkü elim mahkum
fiyat hiç girme zaten:(

Sorununa çözüm üretilmiyorsa BTK'ya şikayet üstad. Hat değerlerinin kontrol edilmesini talep et.