TTNET Panel giriş sorunu

ardabasqann

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar hizmet numaramla 6606'dan kullanici adi ve sifreyi aldim biraz karisik bisey.Onu yazdigim zaman 192.168.1.1 e kullanici adi veya sifre hatali diyor fakat ben mobilden girmeye çalışıyorum.Acaba onla alakalı olabilir mi? Bana göre olamaz ya arkadaşım giriyor kendi modemine telefondan

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Oradan olmaz müşteri hizmetleri arayınız isteyiniz.

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Oradan giriniz ama kullanıcı adı şifre müşteri hizmetler arayınız isteyiniz.

Yıldırım E.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Arkadaşlar hizmet numaramla 6606'dan kullanici adi ve sifreyi aldim biraz karisik bisey.Onu yazdigim zaman 192.168.1.1 e kullanici adi veya sifre hatali diyor fakat ben mobilden girmeye çalışıyorum.Acaba onla alakalı olabilir mi? Bana göre olamaz ya arkadaşım giriyor kendi modemine telefondan
Müşteri hizmetlerindeki ablalar halledecektir :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,563
192.168.1.1 e girerken sorduğu kullanıcı adı şifre modem üzerinde yazar. Yazmaz ise ınternetten arama yapınız. Modem üzerinde modem marka modeli yazar.
Örneğin; tp link TD-W9970 modem ara yüzü kullanıcı adı şifresi yazın.
Kullanıcı adı admin şifre ttnet diye karşınıza çıkacaktır.
NOT: Modem ara yuz şifresi değiştirilmiş olabilir. Modem üzerinde cok ince gömülü düğme olur. Iğne yardımıyla basınız. Standart kullanıcı adı şifre ile giriş yapılabilir.

6606 dan kurulum için gerekli iss kullanıcı adı ve şifresi alınır. Ancak yanlış girdiğinizde kullanıcı adı veya şifre hatalı demez.
Örneğin kullanıcı adi 123456789@ttnet
Şifre AaBbCcDd12 gibi bir şey olur.

Son düzenleme:

ardabasqann

Asistan
Reaksiyon puanı
39
192.168.1.1 e girerken sorduğu kullanıcı adı şifre modem üzerinde yazar. Yazmaz ise ınternetten arama yapınız. Modem üzerinde modem marka modeli yazar.
Örneğin; tp link TD-W9970 modem ara yüzü kullanıcı adı şifresi yazın.
Kullanıcı adı admin şifre ttnet diye karşınıza çıkacaktır.
NOT: Modem ara yuz şifresi değiştirilmiş olabilir. Modem üzerinde cok ince gömülü düğme olur. Iğne yardımıyla basınız. Standart kullanıcı adı şifre ile giriş yapılabilir.

6606 dan kurulum için gerekli iss kullanıcı adı ve şifresi alınır. Ancak yanlış girdiğinizde kullanıcı adı veya şifre hatalı demez.
Örneğin kullanıcı adi 123456789@ttnet
Şifre AaBbCcDd12 gibi bir şey olur.
Kardes sifre admin gibi birsey felan degil cok karisik . Fakat giremiyorum ya kullanici adi ve sifreyi dogru yazdigim halde bu hep oluyordu.Musteri hizmetlerini illa aramak mi gerekiyor ne kdr sacma bisey

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,563
Kardes sifre admin gibi birsey felan degil cok karisik . Fakat giremiyorum ya kullanici adi ve sifreyi dogru yazdigim halde bu hep oluyordu.Musteri hizmetlerini illa aramak mi gerekiyor ne kdr sacma bisey
İşte benim anlamadığım nokta şu.
Modem arayüzüne mi giremiyorsunuz yoksa iss sağlayıcısı kullanıcı adı şifresi girerken mi sorunla karşılaşıyorsunuz. Çünkü ikisininde kullanıcı adı ve şifreleri farklıdır.

MODEM ARAYÜZÜNE GİRİŞ EKRANI:
Kendi kullandığım ZTE zxhn h108n Modem Arayüzü
Bu kısım tamamen modem ile alakalı müşteri hizmetleri ile alakası yok.
Benim bu modem için bağlantı url 192.168.2.1
Şifre değiştirilmediği sürece internetten arama yaptığınızda karşınıza çıkar.
Bu model modem için kullancı adı: admin şifre: ttnet
Arayüz şifresi değiştirilmiş bir modem ise modem üzerinden reset atmanız gerekli (gömülü düğmeye 5 10 sn tüm ışıklar sönene kadar iğne basarak)

NOT: Buradaki kullanıcı adı ve şifreyi girmeden modem ile ilgili hiç bir işlem yapılamaz. İlk giriş ekranıdır.

Bu kısımda yanlış kullanıcı adı şifre girdiğinizde kullanıcı adı veya şifre hatalı der.
1.png

---------------------------------------

ADSL/VDSL KURULUMU:
Modem Kurulumu Ekranı Kullanıcı adı ve şifre ister bu ekrandaki kullanıcı adı ve şifre internet servis sağlayıcısından(iss) den alınır.

Aşağıdaki resimde PPP bölümünde kullanıcı adı ve şifre yazıyor. Bu kısım müşteri hizmetlerinden alınır. Veya kısa mesaj ile. (Siyahla kapattığım kısım)
Bu kısımda kullanıcı adım soyadım1321654@ttnet gibi bir şey şifrem AaBbCcDd12 gibi karışık uzun bir şifre

Bu kısımda yanlış kullanıcı adı şifre girdiğinizde internet bağlantınız olmaz ancak size hatalı girdiniz diye hata vermez.

2.png

-----------------------------

Anladığım kadarıyla modem arayüzüne iss nin verdiği bilgiler ile girdiğinizden hata alıyorsunuz.

Başka bir ihtimal veya çözümde bulunmamakta. Iss size yanlış bilgi vermez. Modem arayüz bilgileride onlardan alınmış bile olsa onların sorumluluğunda değil sizin hangi modemi kullandığınızı göremezler. Sadece modemden veri aktarımını görürler.

Son düzenleme:

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
uzak bağlantı verebilirsen yardımcı olabilirim

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,563
Sorun çözüldüğünde haber verirseniz sevinirim. Meraklıyımdırda

ardabasqann

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Telefondan girmeye calisiyorum kullanici adi ve sifre 192.168.1.1 olan yere fakat girmiyor ve bu hep oluyor illa turk telekomu arayip sonra ayni seyleri deniyerek tekrar olmasi muhtemel hep neden böyle anlamiyorum cidden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amacım bizim akraba arkadaşa internetimizi vermiş onu kesicem ikisenede engel atıcam ama yapamiyorum

"Melih"

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Notebook masaüstü hangisi varsa cmd yöneticisi açınız ipconfig yazınız ip adresi kopyalama yapınız.

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,563
Telefondan girmeye calisiyorum kullanici adi ve sifre 192.168.1.1 olan yere fakat girmiyor ve bu hep oluyor illa turk telekomu arayip sonra ayni seyleri deniyerek tekrar olmasi muhtemel hep neden böyle anlamiyorum cidden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amacım bizim akraba arkadaşa internetimizi vermiş onu kesicem ikisenede engel atıcam ama yapamiyorum
Tamamdir şimdi oldu. Yazdıklarımı tam okumamışsınız.
Sizin giriş yapmak istediğiniz yer modem ara yüzü. Bunu size ttnet vermez.
Modemin marka ve modelini verirseniz size kullanıcı adi şifreyi verebilirim.
Kendiniz bulmak isterseniz yukarıda anlattım. Anlamadiysaniz fotoğraflı olarak detayli anlatabilirim. Tek şart modem sizin evde olmalı.