TTNET Kota Sorunu..:(

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan LaWa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

LaWa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar yeni eve İnternet çektik.Tarife 4 Gb sınırlı.Fakat daha 3. günündeyim 2Gb'lık kota kullanılmış.Hani birşey indirseydim tamam diyecem ama 100 mb'lık bişey indirdim.Başka bişey yok.Sadece internette gezinti yapıyrum.Çok aşırı bir şekilde video falan bile izlemedim.Film hele hiç bakmadım bile.Müşteri hizmetlerini aradım,ıvır zıvır birşeyler söylediler ama kullandın dediler.O zaman 1 hafta sonra ben nanayı yedim.
Öğrenmek istediğim böyle birşey normal mı?
Buna benzer şeyler yaşadınız mı?
Yoksa bizi sınırsız tarife geçmemiz için gözdağı mı veriyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
530
Bence bu çok saçma olur. Niye dersen adamlar en çok sınırı geçen kişilerden para kazanıyor.

Sınırsız tarifede belirli bir ücret alıyorlar her zaman ama sınırlı tarifede kota ne kadar aşılırsa o kadar kar elde ediyor adamlar.

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Kablosuz bağlantınız ve bu bağlantınız da şifresiz olabilir mi ? Başkasının kullanma ihtimali yani...

webrettin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
49
img0117.png

Eydsl 3 indir

Eydsl 3 ile kotanı takip edebilir ve hangi uygulamalarda kotan doluyor anında görebilir; müdahale edebilirsin.

LaWa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Kablosuz modem kullanıyorum ama anın WPA-2 güçlü bir şifre verdim.Kotayı takip ediyorum.
AliA sınırlı tarifeyi kullananlar zaten kotaya dikkat eder,öle sandığın gibi ttnete çok fazla para kazandırmaz.Zaten aşma gibi durum olsa o kişi zaten sınırsız olana geçer.Burda anlatmak istediğim zaten alt yapısını hazırlamışsa niye alt yapısını yapmışsa daha fazla para kazanmak için yapıyor olabilir.Çünkü çevremde birçok kota aşım sorunu nedeniyle mecburen tarifeyi değiştiriyor.

tmpuser

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bişey indirmene gerek yok

internette gezinmende kotayı doldurur

video izlemişsen (internetten müzik dinlemişsen veya radyo) yoğun olarak daha çabuk dolar

ama sadece gezinmek le çabuk dolmaz

4gb kota bıçak sırtıdır çok çabuk bitiyor
.
.

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
bence sınırsıza geç :) baş edemessin ttnetle :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
530
ondada sabit en fazla 56 alır
İşte 25 alcağına 56 alıyor. 30 lira karda adam.

Böyle binlerce kullanıcı olsa Allah bereket versin valla. :D

Ben de çok aşıyordum kotayı her ay. Sonra sınırsıza geçtim. :)

tmpuser

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İşte 25 alcağına 56 alıyor. 30 lira karda adam.

Böyle binlerce kullanıcı olsa Allah bereket versin valla. :D

Ben de çok aşıyordum kotayı her ay. Sonra sınırsıza geçtim. :)

ama ben işim olmasa 1 ay internete girmesem 29 öderim (veya kotayı geçmesem)

sen 1 ay girmesen yine girmiş gibi 49 ödersin

aradaki fark bu :mrgreen:

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yeni eve İnternet çektik.Tarife 4 Gb sınırlı.Fakat daha 3. günündeyim 2Gb'lık kota kullanılmış.Hani birşey indirseydim tamam diyecem ama 100 mb'lık bişey indirdim.Başka bişey yok.Sadece internette gezinti yapıyrum.Çok aşırı bir şekilde video falan bile izlemedim.Film hele hiç bakmadım bile.Müşteri hizmetlerini aradım,ıvır zıvır birşeyler söylediler ama kullandın dediler.O zaman 1 hafta sonra ben nanayı yedim.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
bende geçmek istiyorum ama benim peder anlamıyor :angry:

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hele bi fatura kabarık gelsin baban da anlar durumun vehametini.

LaWa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Hele bi fatura kabarık gelsin baban da anlar durumun vehametini.
Faturanın her kuruşunu ben verecem.:(
dctor dualarına katılıyorum.Amin.
Arkadaşlar bakayım baş edemezsem mecburen tarifeyi değiştirecem.

FillsMartin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
15
hızın 1 mb dimi, yoksa 8 mb ise çabuk doluyodur zaten...

Ugur.pc

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Eve çok geç gelen biriysen (daha doğrusu evi hotel gibi kullanıyorsan) bazıları sabah 6 da işe gider akşam 8-9 da gelir onlar gibiysen dedim kotalıda kal
Ama yok normal pc kullanıcısan net'i seviyorsan dolaşmayı video izlemeyi o zaman sınırsıza geçmeni tavsiye ederim

tmpuser

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1
iyide sınırsıza geçildiğinde ödenecek tutar 49
kotalıda ise en fazla 56

yani 7 tl fazla ödersin

yapabileceğin kar 7 tl ile sınırlı

düzeltme :
8m/s tarifesiyse değişik bi düzenleme olabilir

Ugur.pc

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
iyide sınırsıza geçildiğinde ödenecek tutar 49
kotalıda ise en fazla 56

yani 7 tl fazla ödersin

yapabileceğin kar 7 tl ile sınırlı

düzeltme :
8m/s tarifesiyse değişik bi düzenleme olabilir
8 megabite kadar olana geçersen kotayı aşamazsın çünkü internete bağlanamıyorsun doğru düzgün sürekli kopup durur hattın kaldırmaz 1 ay beklemek zorunda kalırsın eski tarifene geçmeyi dört gözle beklersin
Bununla ilgili bir çok şikayet var Reflex'in verdiği siteye gir araştır görürsün Şikayet ara bölümüne 8mb yazıp arat :hammer:

tmpuser

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1
8 megabite kadar olana geçersen kotayı aşamazsın çünkü internete bağlanamıyorsun doğru düzgün sürekli kopup durur hattın kaldırmaz 1 ay beklemek zorunda kalırsın eski tarifene geçmeyi dört gözle beklersin
Bununla ilgili bir çok şikayet var Reflex'in verdiği siteye gir araştır görürsün Şikayet ara bölümüne 8mb yazıp arat :hammer:

ben 8mb taraftarı değilim normal tarifelerden bahsediyordum

Ugur.pc

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ben 8mb taraftarı değilim normal tarifelerden bahsediyordum
O zaman en uygunu 1 mb limitsiz aylık 45 lira zaten herşeye zam gelince artık 45 lira bir süre sonra gayet normal gibi geliyor insanın gözüne :wink: Ayrıyetten 8 mb olayını insanlarımız bilinçlensin diye yazdım 5 gün önce eski tarifeme geçince rahata erdim birdaha 8 mb 'mi aman aman :glare:

tmpuser

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1
en uygunu diye bi tarife yok

sürekli internet başında olurum film izlerim müzik dinlerim derseniz sınırsız alın

yok arada girmediğim zamanlar olur. canım sıkıldıkça internete girerim derseniz kotalı

mart_1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var ben gecen sene ablamlarda ttnet kullanmıstım o kadar vıdeo ızledım tık demedı ma busene bızım eve taktırdık yanı ınternete gırmeye korkuyorum sebebını bulursan banada bıldırırsen sevınırım..

cn.gates

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kotayı takip et. Eğer düzenli bir şekilde artıyorsa virüs olma ihtimali var. :yes:

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar bu 4gb kotalı olayı hiç hoş değil yaa... Bi film bi dizi izliyorsun 2gb gitmiş eee yuuuhh daha ayın başındayız bee bu ayın sonu nasıl gelir böyle... En güzel tarife 1megabit sınırsız 45tl geçecem ama ne zaman bakalım...

famep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sınırsızı tavsiye ederim... çünkü izlediğin videolar download olarak geçiyor... ayrıca windows ve pc deki yüklü programların updateleride kota dolduruyor. yalnız update leri herzaman yapmıyorsun... bence sınırsıza geç ayrıca film müzik program indirmek içinde sıkıntı etmezsin mesela ben sürekli torrent filmler indiriyorum divx ler bluerayler vs . :D

keyloger

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
235
kotalıykende eve 49 geliyordu sınırsız oluncada 49 geliyor simdiki fark cekinmeden nete girebiliyorum evde =) hoş artık ötv indiriminden ötürü 45 geliyor.. geçen ayın 20 günü falan evdeydim dowload kısmı 90gbın üstündeydi inanmayan olursa ttnetin kota sorgulama ekranının resmini koyabilirim ;) benim sadece uploadım bile 8-10 gb oluyor =) onlar benim downloadıma değilde uploadıma göre tarife ayarlarınlar :P nası kota dayansın bana =))

LaWa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Bu ttenetle başım belada..:(
10 günlük kota 3.8 Gb belirttiğim gibi bir halt da ettiğim yok..
Sadece internette girip çıkıyorum.
Bana sınırsızın yolu gözüküyor.