TTNET Kopma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

fuzzyboom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar 2 haftadır ttnet 16mbs hızında ac1200 modemle ev interneti kullanıyorum fakat kurdurduğum günden beri çilem bitmedi:) İlk günden itibaren sürekli kopma sorunu yaşadım. Hızımda hiçbir problem yok ping sorunum da yok fakat en fazla 30 dakikaya (çoğunlukla 5-10 dakika)bir kopma meydana geliyordu. 3 kez arıza bildirdim uzaktan kontrol edildi bir sorun bulunamadı 4. seferde bir ttnet yetkilisi, geldi ve sorunun bina kablolamasında iç hatta olduğunu belirtti. TTnetle ilgili bir sorun yok dedi elektrikçi çağırıp yukarı çıkan kablolama bastan yapılmalı dedi. iki kablodan birisi bozukmuş. Fakat şöyle bir durum var şans mıdır tesadüf müdür bilmiyorum geceleri 12 den sonra 1 defa bile kopma veya ping sorunu yaşamıyorum. Gündüz youtube dan şarkı dinleyemezken geceleri yağ gibi kullanıyorum. Kablolamadan bir problem olsa böyle olurmu? Her gece sıkıntı yok ama gündüz resmen işkence çekiyorum. Buna ek olarak ttnet aradı ve kablolama için ücretli elit ekip gönderebiliriz dedi bende kabul ettim birkaç güne gelecekler ama sabredemeyip bide durumu size danışmak istedim teşekkürler.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Selamlar 2 haftadır ttnet 16mbs hızında ac1200 modemle ev interneti kullanıyorum fakat kurdurduğum günden beri çilem bitmedi:) İlk günden itibaren sürekli kopma sorunu yaşadım. Hızımda hiçbir problem yok ping sorunum da yok fakat en fazla 30 dakikaya (çoğunlukla 5-10 dakika)bir kopma meydana geliyordu. 3 kez arıza bildirdim uzaktan kontrol edildi bir sorun bulunamadı 4. seferde bir ttnet yetkilisi, geldi ve sorunun bina kablolamasında iç hatta olduğunu belirtti. TTnetle ilgili bir sorun yok dedi elektrikçi çağırıp yukarı çıkan kablolama bastan yapılmalı dedi. iki kablodan birisi bozukmuş. Fakat şöyle bir durum var şans mıdır tesadüf müdür bilmiyorum geceleri 12 den sonra 1 defa bile kopma veya ping sorunu yaşamıyorum. Gündüz youtube dan şarkı dinleyemezken geceleri yağ gibi kullanıyorum. Kablolamadan bir problem olsa böyle olurmu? Her gece sıkıntı yok ama gündüz resmen işkence çekiyorum. Buna ek olarak ttnet aradı ve kablolama için ücretli elit ekip gönderebiliriz dedi bende kabul ettim birkaç güne gelecekler ama sabredemeyip bide durumu size danışmak istedim teşekkürler.
O değilde neden 16 MBPS kullanıyorsunuz?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
O değilde neden 16 MBPS kullanıyorsunuz?
Değişik bir soru olmuş. Altyapı kalitesi veya fiyatın pahalı gelmesi. Operatör olarak bilindiklerin dışına çıkmama isteği olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ara sıra bende de oluyordu o. Ttnet altyapısını kullanıp Vodafone operatör tercihimdi. 2-3 kez oldu. Aradım Vodafone u söyledim 2-3 kez daha oldu sonra bir daha olmadı. Akşamları altyapıya yüklenme nedeniyle hız biraz düşüyor 20 mbps e kadar sonra tekrar 47 ye geri çıkıyor. Gelsinler baksınlar bi ama kablomadan kaynaklı olacağını düşünmüyorum. Öyle olsa gündüz takılan internet gece de takılırdı

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
modeminiz çok ısınıyor lsa ondandır

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
bizimki de 16mbps ama altyapımız 86 ya kadar verebilecek olduğu halde bize 14 mbps geliyir

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
1610431895528.png
1610431918622.png

netspeed ve ttnet

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Altyapı kötü oyuzden 12 mbps alman gerekiyor.