TTNET Genel Müdürü İlk Kez Konuştu

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Fiyat konusunda foss yani, benim haneme asla giremeyeceksin TT, benden uzak ol, kime yakın olursan ol.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İndirimlerden bahsetseymiş daha çok ilgi çekerdi..

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Adil kullanım kotası kalkar veya kalkmaz. Ancak upload hızı hakikatten Akn kadar önemli. İnşallah yakın bir zamanda bir çözüme ulaşır. Bulut teknolojileri hayatımızımın içine bu denli girmişken neyi nasıl yükleyeceğiz düşünen yok.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Adil kullanım kotası kalkar veya kalkmaz. Ancak upload hızı hakikatten Akn kadar önemli. İnşallah yakın bir zamanda bir çözüme ulaşır. Bulut teknolojileri hayatımızımın içine bu denli girmişken neyi nasıl yükleyeceğiz düşünen yok.

Adil kullanım kotası kolay kolay kalkmaz. Bunu BTK da istemiyor. TT hiç istemez...

Gel gelelim Cloud konusunda dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Chrome OS'lu tabletler ya da Windows 9 Mobile (hem cep telefonu, hem tablet hem de light-weight notebooklar için olanlar) işletim sistemleri olduğu an hayatımız daha çok bulut'a bağlı olacak. Türkiye için de eğer upload hızı artmazsa çok işkence çekeceğimizi düşünmekteyim.

aslanx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
Adil Kullanım Kotası en az 100 GB. olması gerekir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Toplantıda şunu anladım arkadaşlar,

Abdullah Bey, gerçekten çok enerjik ve pozitif bir yönetici. Ancak, her şey onun elinde değil. Türk Telekom, bu konuda belirleyici. TTNET, Türk Telekom'un altyapısını satan ve bu hizmete katma değer sağlayan bir kurum. Mesela, TTNET Wi-Fi, Tivibu gibi.

O nedenle hız ve upload konusundaki asıl muhatabımız Türk Telekom.

O firmanın başına da eskiden TTNET Genel Müdürü olarak çalışan Tahsin Yılmaz geçti. Oradan da umutluyum. Bir "Ancak" da Türk Telekom için geçerli.

Tahsin Bey'in bu altyapı yatırımı yapması da, şirketin finansal tablosuna ve devletten göreceği desteğe bağlı.

Ama size katılıyorum. Bu şirketler, elini taşın altına koyup risk almadan, gelişmiş ülkelerdeki internet altyapısına ulaşmamız imkansız. O nedenle, taleplerinizde son derece haklısınız.