TTNET Fibernet'e Geçmeyi Düşünüyorum

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[h=3]TTNET FİBERNET LİMİTSİZ[/h][h=3]20 Mbps'ye kadar hız[/h]Ayda 65 TL

Şuanki tarifim 8 Mbit Sınırsız 60 TL civarı ödüyorum.

AKK 100 GB galiba tam bilmiyorum ama..

8 veya 16 Mbit'ten hızlımıdır..Bilgilendirirseniz sevinirim.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Fıberler tabıkı hızlıdır. Bakır kablo yerıne fıber ozel kabloları kullanırsınız. Yanlız fıber deyınce akla ttnet gelmez superonlıne gelır. Ttnet yerıne superonlıne onerırım.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fıberler tabıkı hızlıdır. Bakır kablo yerıne fıber ozel kabloları kullanırsınız. Yanlız fıber deyınce akla ttnet gelmez superonlıne gelır. Ttnet yerıne superonlıne onerırım.

Superonline geçme gibi bir durumum yok o yüzden TTNET'ten almak zorundayım..

20 Mbps mesela 2000 Kbps (kb/s) görürmü onu merak ediyorum.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Superonlıne kullandım az da olsa bır sure ızmırde. Cok ıyıydı. 2.0 2.1 mbıt goruyordum sanıyede.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Evet mevcut. Paketlerde yazar. Superonlınedede vardı.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Rıca ederım. Ttden kurtulmanı cok ısterdım bız surunuyoruz barı bazı arkadaslarımız kurtulsun ama cıkamam demıssın. Superonlıne fıberde cıdden ıyı. Iyı forumlar...

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Rıca ederım. Ttden kurtulmanı cok ısterdım bız surunuyoruz barı bazı arkadaslarımız kurtulsun ama cıkamam demıssın. Superonlıne fıberde cıdden ıyı. Iyı forumlar...

Nerden baksan 3-4 Yıldır TTNET'deyiz hepimiz sürünüyoruz AKK yüzünden eskiden uygulanmıyordu 200 Gb vs kota yapıyorduk. burda Superonline yok o yüzden söylemiştim.

Şuan 8 Mbit 1100 Kbps görüyor..20 Mbps 1600 Kbps aşar diye düşünüyorum.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Pfsss toplumumuz şu basit dönüşümleri neden yapamıyor anlamıyorum. Size sunulan tarifeler Mbps olarak yani megabit per second olarak sunuluyor.

8bit=1byte eder
1024 byte = 1 kilobyte
1024 kilobyte =1 megabyte

Örneğin 1Mbps internet hızınız varsa 1024/8'den saniyede 128 kilobyte veri indirebilirsiniz.

feafert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET 20 Mbps(65 TL) 'ye kadar limitsiz paketin AKN 50 gb ,upload 1 Mbps . 50 Mbps(95 TL) ve 100 Mbps (115 TL) ise AKN 125 gb . upload 2 gb.
Superonline da taahhütsüz Fibergezer paket var 20 mbps kadar AKN 50 gb fiyat 59 . 100 gb kadar olan var 69 TL bu içlerinde fiyat/performans olarak en iyisi .

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Pfsss toplumumuz şu basit dönüşümleri neden yapamıyor anlamıyorum. Size sunulan tarifeler Mbps olarak yani megabit per second olarak sunuluyor.

8bit=1byte eder
1024 byte = 1 kilobyte
1024 kilobyte =1 megabyte

Örneğin 1Mbps internet hızınız varsa 1024/8'den saniyede 128 kilobyte veri indirebilirsiniz.

Hocam kızmana gerek yoktu orasını tabiki biliyorum yanlış anlıyorsun.

Sadece Örn : 8 Mbps = 800-1100 kbps olarak dönüyorsa.

20 Mbps = 2000-2500 Kbps değeri bakımından sormuştum.

Yani Mbps'in Kbps olarak karşıtı vs nasıl dersek işte.

TTNET 20 Mbps(65 TL) 'ye kadar limitsiz paketin AKN 50 gb ,upload 1 Mbps . 50 Mbps(95 TL) ve 100 Mbps (115 TL) ise AKN 125 gb . upload 2 gb.
Superonline da taahhütsüz Fibergezer paket var 20 mbps kadar AKN 50 gb fiyat 59 . 100 gb kadar olan var 69 TL bu içlerinde fiyat/performans olarak en iyisi .

Biliyorum ama,kardeşim Superonline bulunduğum bölgede yok maalesef :)

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hocam kızmana gerek yoktu orasını tabiki biliyorum yanlış anlıyorsun.

Sadece Örn : 8 Mbps = 800-1100 kbps olarak dönüyorsa.

20 Mbps = 2000-2500 Kbps değeri bakımından sormuştum.

Yani Mbps'in Kbps olarak karşıtı vs nasıl dersek işte.

Biliyorum ama,kardeşim Superonline bulunduğum bölgede yok maalesef :)
Tam 2 000 kb. /s alabilirsiniz. En düşük. 2500 biraz zor o 25 mbite girer. TTNET azı verir çoğu vermez.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
hocam reklamlardaki hıza inanıp da ttnet abonesi olma, ben indirmem gereken çok şeyleri indirmiyorum, sevdiğim videoları kota dolmasın diye az izlemeye başladım ama 8 mbit ile en fazla 6 günde kotayı aştım, sen kendini istesiğin kadar zorla o hızla maksimum 1 hafta kullanırsın, sonrası yıllar öncesinden bildiğimiz 1 mbit.

bu yüzden 20 mbit'in ne kadar hızda indireceği pek de önemli değil bence.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hocam reklamlardaki hıza inanıp da ttnet abonesi olma, ben indirmem gereken çok şeyleri indirmiyorum, sevdiğim videoları kota dolmasın diye az izlemeye başladım ama 8 mbit ile en fazla 6 günde kotayı aştım, sen kendini istesiğin kadar zorla o hızla maksimum 1 hafta kullanırsın, sonrası yıllar öncesinden bildiğimiz 1 mbit.

bu yüzden 20 mbit'in ne kadar hızda indireceği pek de önemli değil bence.

3-4 yıldır TTNET abonesiyim zaten..önceden 16 mbit idi..Kaldırmıyor dediler hattınız 8 mbit yapmıştık..8 Mbit ile az 2 haftada 50 GB AKK aşıyorum.:) Şuan zaten 60 TL civarı ödüyorum 20 Mbit geçip 65 TL ödemek daha iyidir diye düşünüyorum.

Devil1106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Fiber üyesiyim, normal hatlar üzerinden fibere üye olamıyorsunuz. Gerçekten bölgenizde fiber altyapısı olması lazım. Eğer varsa tarifenizi değiştirebilirsiniz. Ben Fiber ile 20 üzerinden 23 mbit hız alıyorum.

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
En azından FTTH olmadıktan sonra FTTC ile istediği kadar fiber desin ancak yüzde ellisine inanılır bir de tt ise inanmak içimden gelmiyor.
T11-A geniş bant erişim kabini atıp gittiler sarı fiber kablolar kabine gireceği günü bekliyor.
20mb:drool: hız 50gb akn.:lol:
süperonline yaygınlaşmadıktan kelli böyle :blink:

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
5 tl için amma uğraşmışsınız ya kesinlikle geçersiniz zaten ben alakasız ama bişey soracağım bu fiber optik kabloların da ana maddesi bakır değil mi

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
5 tl için amma uğraşmışsınız ya kesinlikle geçersiniz zaten ben alakasız ama bişey soracağım bu fiber optik kabloların da ana maddesi bakır değil mi

Fiberoptik kablo tamamen farklı bir yapıdadır bakırla uzaktan yakından ilgisi yoktur; insanın saç teli kalınlığında ve çok hassas üretilmiş saf bir cam ip üzerinden ışığın iletilmesi şeklinde çalışan bir sistemdir.

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fiberoptik kablo tamamen farklı bir yapıdadır bakırla uzaktan yakından ilgisi yoktur; insanın saç teli kalınlığında ve çok hassas üretilmiş saf bir cam ip üzerinden ışığın iletilmesi şeklinde çalışan bir sistemdir.

bende bakır olmadıgını biliyodum gecen android de bilgi yarışması oynarken fiber optik kablonun ana maddesi nedir türünde bir soru çıktı bakır değil dedim cam iletken miydi falan sonra %50 jokeri kullandım bi cam bi bakır kaldı camı seçtim yanlış çıktı cevap ona şaşırdım

DeadKnight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET FİBERNET LİMİTSİZ

20 Mbps'ye kadar hız

Ayda 65 TL

Şuanki tarifim 8 Mbit Sınırsız 60 TL civarı ödüyorum.

AKK 100 GB galiba tam bilmiyorum ama..

8 veya 16 Mbit'ten hızlımıdır..Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bildiğim kadarıyla taahhüt verirsen fiyatlarda 24 ay boyunca indirim oluyor.
Hız mevzusuna gelince; yeni bahaneleri T11 ile daire arasında ki bakır kablolama olucak sanırım.

Shadow`

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Fiber konusunda yaşadığım bir olayı anlatayım sana;
Bu sene üni. sınavına girdiğim için evde internet olayı kalkmıştı. Buraya da fiber bağlantı getirdiler. Sonra da ev ev dolaşıp tanıttılar. Bizim eve geldi ben de şans eseri uyanık ve evdeydim(ailede bu konuda en bilgili ben olduğum ama imza yetkisi onlarda olduğu için ttnet vs direk onları ikna etmeye çalışıyor:laugh:).İyi ki de sözleşme kağıdına şöyle bir göz atmışım.iki ttnetli gelmiş, biri tanıdık ama diğeri yabancıydı. Ben onun satış temsilcisi olduğunu tahmin ettim, sorunca kendisi de öyle olduğunu söyledi. Tam 20 dk beni ikna etmek için uğraştı.
B: Şuan internet alamayız.
O: Gel sana internet bağlayalım.
B: Yok olmaz
O: (1.si tutmadı değişiyor Aşama 1) Ama telefon bağlanacak bunun da bağlanması lazım
Burda da ben ikna olmayınca,yutturamadı:D, 2. aşamaya geçicek bekliyor. Bu arada tarifeleri konuşuyoruz.
B: Burada indirimli yazıyor?
O: Evet yeni olduğu için indirimli
B: Ama taahhütlü de yazıyor?
O: İşte taahhüt olunca indirimli(demin söyleseydin ya uyanık :D)
B: Taahhüt vermezsem ne kaybederim?
O: Iııı bi kere modemi parayla alırsınız, 100 lira civarında o da!
-Aşama 2de bahsettiği modemi aldım üstelik bedava. Telefonu bağlayınca bedavaya modemi de bağladılar şaşkınlık içinde adamlarla da tartıştım(Diyorum ki bu modemi 100 liraya biz almayacak mıydık? O da diyor ki telefon için bu şart, bedavaya bağlıyoruz. Bu arada modemin markası Tilgin - Made in China )
B: Peki taahhüt verdim, vazgeçtim noluyor?
O: Bişey olmuyor
B: Ama kağıtta bilmem kaç lira ödeyeceksiniz diyor
O: Yok öyle bişey yav
B: Son sayfanın üstünde kullanılmayan her ay için 30 tl yazmıyor mu?
O:(açtı baktı ve) Hmm..Evet!
Bu yine satışa döndü o bir ara beni galeyana getirdi, şöyle;
O: O zaman sana 6 ay %50 İndirimli internet veriyorum!!
B:(bıyık altından gülerek) Tamam.
Hemen kağıtları çıkarmaya koyuldu
B:Noluyor?
O: E internet almıyor musun?
B: Alıyorum da şimdi dedim mi?
O: ...
B: %100 indirimle verseniz de almam, deyince baktı ki olmuyor başkasına gittiler. giderken de ttnet fincanı bırakmışlar:)

Ertesi gün bir sebeple kapıya geldiler yine o adam gelmiş. Annem demiş ki "Oğlumu ikna edemedin." Satış Temsilcisi: "Doğrudur" :laugh:

Aslında daha uzuyor da yazmayayım ttneti ve temsilcilerini seviyoruz :lol:

Dipnot:Şuan 20 Mbit Sınırsız Kullanıyorum. 20 Mb ama max 3mb'ı gördüm, alırken 20 mb diye alıyoruz oysa ki..

senbilme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
TTNET fiber alıp fazladan 5 TL ödemeye gerek yok..Dikkat ederseniz size 20 Mpbs vericez demiyor 20 Mpbs'e kadar diyor..Gerçek fiber altyapıda kadar ibaresi yoktur..Ttnet'in vereceği ADSL2 yi fiber diye yutturmak olacak yada diğer deyimle VDSL..Fiber altyapı yaptığına inanmıyorum.. şayet fiber altyapı döşemiş olsaydı dediği gibi bütün tarifelerde 10 Mpbs E kadar şeklinde bir ibare olmazdı.İkinci mevzuda telefon zorunluluğu kesinlikle kabul edilesi değil..üstelik fiberde..Sözleşmeleride kesinlikle okumadan imzalamayın..yok modem bedava yok şu kadar indirim yapacaz diyen kimselere güvenmeyin kimse size has özel tarife yapmaz.Mevcut kampanya ne ise ona adapte olursunuz.Satıcı size şu parası alınmıyor der faturanızda o para alınır.yani resmi kurum olarak ttnettir muhatabınız satıcı değil..Ayrıca Upload hızlarıda ttnette yerlerde adeta.TTNetin verdiği hizmet kesinlikle fiber değil..20 Mpbs yerine 4 Mpbs ile bağlanırsanız şaşırmayın fazladan 5 TL ödemiş olursunuz boş yere...

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Bizim binaya fiber döşediler. Binanin altındaki santrala kadar fiber, bina içi yine telefon kablosu. Hattı test de ettiler, 30m de ciddi kayıp yok ve 96.5 mbps hızı kaldırıyor. Benim abonelik adsl olduğu için 8 mbit ama muhtemelen yönlendirme hataları veya hat yoğunluklarindan hız 6 mbit en fazla. Kısaca evet iş yapıyorlar altyapıları var ama kullanmayı bilmiyorlar..

Shadow`

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTNET fiber alıp fazladan 5 TL ödemeye gerek yok..Dikkat ederseniz size 20 Mpbs vericez demiyor 20 Mpbs'e kadar diyor..Gerçek fiber altyapıda kadar ibaresi yoktur..Ttnet'in vereceği ADSL2 yi fiber diye yutturmak olacak yada diğer deyimle VDSL..Fiber altyapı yaptığına inanmıyorum.. şayet fiber altyapı döşemiş olsaydı dediği gibi bütün tarifelerde 10 Mpbs E kadar şeklinde bir ibare olmazdı.İkinci mevzuda telefon zorunluluğu kesinlikle kabul edilesi değil..üstelik fiberde..Sözleşmeleride kesinlikle okumadan imzalamayın..yok modem bedava yok şu kadar indirim yapacaz diyen kimselere güvenmeyin kimse size has özel tarife yapmaz.Mevcut kampanya ne ise ona adapte olursunuz.Satıcı size şu parası alınmıyor der faturanızda o para alınır.yani resmi kurum olarak ttnettir muhatabınız satıcı değil..Ayrıca Upload hızlarıda ttnette yerlerde adeta.TTNetin verdiği hizmet kesinlikle fiber değil..20 Mpbs yerine 4 Mpbs ile bağlanırsanız şaşırmayın fazladan 5 TL ödemiş olursunuz boş yere...
keşke herkes böyle bilinçli olsa. Bugün telefoncuya uğradım, tabi şirketin dükkanı olduğu için birkaç tane masa yanyana dizili sıraya geçip işlemi görüyoruz. Yan tarafta şöyle bir diyalog geçti:
Satıcı: 4 GB Kotalı VINN'ın fiyatı 30 lira
Alıcı : Sınırsız mı?...
Satıcı: Sınırsız olanlar 6 GB o da 45 lira. (?!?)
İlk iki replikte anlatılmak istenen kesinlikle anladığınız gibi ama 3.de hızdan bahsediyor da olabilir.

xlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bulunduğun yerde fiber internet desteği varsa geç derim.Bu sıralar iyi hizmet ediyorlar. ben 8 megabite kadar kullanıyorum ama hızım 8 megabitten fazla oluyor.Ayrıca modemim fiber interneti desteklemediği için çok kaliteli de bir modem verdiler bana bedavaya.