TTNet E-Fatura

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
TTNet, çevrecileri mutlu edecek bir karara imza attı. Daha önceden Türk Telekom'un gerçekleştirdiği yenilik, şimdi de TTNet tarafından uygulanacak.

Her yıl fatura ve zarf kağıdı için en önemli çevresel zenginliğimiz olan yüzbinlerce ağacın yok olması karşısında çevrenin korunmasına katkıda bulunmayı hedefleyen TTNET, Â*1 Ocak 2009 Â*tarihinden itibaren E-FATURA dönemini başlatıyor. Böylece TTNet, 1 yılda 780 ton kağıt tasarruf ederken 13 bin ağacı kesilmekten kurtaracak. Bu uygulamayla, TTNET abonelerinin son dönem faturaları ile önceki beş aya ait faturaları, www.ttnet.com.tr adresinde kendilerine özel hazırlanmış E-FATURA posta kutularına gönderilecek. Öte yandan aboneler dilerse, faturalarının kişisel e-posta adreslerine yönlendirilmesini ya da SMS ile bilgilendirilmeyi tercih edebilecek.

Nasıl Yapılıyor?

TTNET ana sayfasındaki E-FATURA linkine tıkladıktan sonra abonelik bilgilerini giren kullanıcılar, son dönem faturalarının yanısıra geçmiş 5 aylık faturalarını da alabilecekler. Ardından, posta kutularını ilk ziyaret ettiklerinde "Fatura Ayarları" bölümüne girerek kendilerine özel uyarı sistemini de aktif hale getirebilecek; bu ayarlar sayesinde faturalarının E-FATURA posta kutularına ulaştığını e-posta ve/veya SMS ile öğrenebilecekler.

Basılı İsteyenler Ne Yapacak?

TTNET abonelerinden, basılı fatura almak isteyenler ise 444 0 375'i arayarak ya da www.ttnet.com.tr deki fatura ayarları bölümünden seçimlerini yaparak basılı fatura almaya devam edebilecekler.

:: Hangi fatura sistemini tercih edersiniz?

Bilgi için: TTNet
SDN - http://shiftdelete.net

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle tercihim e-fatura olur. Bana bir çok fatura bu şekilde ulaşıyor ve düzenli olarak e-posta gönderiliyorlar. Takip etmemde çok kolay oluyor.

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
istanbul gibi bir şehirde faturalarım son ödeme tarihi geçtikten sonra elime ulaştığı günden beri e-fatura tercih ediyorum...

e-fatura kullanır e-ödeme yaparım...yurdum çalışanı ile muhattab olmak en son istediğim şeydir çünkü...

yaşasın e-ilişki :D

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Kabul etmeyin Bana çok sordular ben kabul etmedim Neden kabul etmedim.

1 Kendileri postaya para vermekten kurtulcaklar

2 kağıtla falan uraşmıcaklar.

3 onlar bize yollarsalar biz onun çıktısını almıcakmıyız ?

4 Gönderidği faturayı biz bankaya cıktı alıp götürmücekmiyiz yazıcısı olmayan adam gidcek internet cafeye vercek 500 1000 milyonları cıkarcak çok uyanık bunlar!

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Gelen e-faturaların çıktısı almak mı? Yok artık daha neler? :)

ışıl_ışıl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çıktısını niye alalım ki daha fazla kağıt israf etmek için mi?
e-fatura süper bi uygulama bence keşke herkes önemini anlayabilse
onca fatura emailden gönderilmek varken kağıt harcanarak israf ediliyor kaldı ki artık herşeyimizi internetten yapmıyo muyuz? daha bile kolaylık bence faturanın zarfının postasının geldi mi gelmedi mi kayboldu diye peşinden koşmaktansa... ayrıca benim için hiç bunlar önemli diil e-fatura ile yılda 780 ton kağıt tasarruf edilip de 10 binlerce ağacımızı kurtarabileceğimizi bilmek bence bu uygulamayı desteklemek içni yeterli. umarım herkes faturasını e-posta yoluyla alır artık da ağaçlarımız kurtulur :turned:

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0

4 Gönderidği faturayı biz bankaya cıktı alıp götürmücekmiyiz yazıcısı olmayan adam gidcek internet cafeye vercek 500 1000 milyonları cıkarcak çok uyanık bunlar!

arkadaşım şaşırdın mı ne yaptınn ne alakasız şeyler söylüyorsun anlamadım valla

1. olarak postaya vermezler ve gelirleri artar bu da milli servet yani harcama azalır

2. olarak kağıtla uğraşmıcaklar böylece kağıt israfı önlenmiş olcak zaten o faturayı basılı halde gelmesinin hiçbi anlamı yok herşey otomatik ödeme

3. olarak niye çıktısını alayım zaten sitede hep var olmadı pdf olarak kaydederim öyle saklarım. ödemek içinse otomatik talimat veririm

4. olarak gene aynı olacak ama çıktı falan almam otomatik ödeme talimatın da yoksa geçen aylarda zarftan bi kart çıkmıştı orada adsl hizmet no kullanıcı adı şifre gibi boşluklar bulunuyordu o kartı doldurursun o kart ile bankaya gider ödemeyi yaparsın zaten ödeme hizmet no ile yapılmakta bu kadar basit

niye böyle bir yorumda bulunduğunu çözemedim açıkçası :wassat::wacko::uvv:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
istanbul gibi bir şehirde faturalarım son ödeme tarihi geçtikten sonra elime ulaştığı günden beri e-fatura tercih ediyorum...

e-fatura kullanır e-ödeme yaparım...yurdum çalışanı ile muhattab olmak en son istediğim şeydir çünkü...

yaşasın e-ilişki :D
yani tam yorum yazacakken bu yazdıklarını görüp vazgeçtim yazmaktan.Çünki aynı şeyleri yazacaktım:):icon_:

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Çok güzel bir uygulama.Ben de e-faturaya geçenlerdenim.Hem arşivlemesi kolay hem de ormanları koruyor...

dragon111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadşlar kesinliklle kanmayın...Ağaçların kesilmesini önlemek amacı çok güzel ama bunun amacı ticari faydadan başka birşey deil..Bende ev faturamı her ay 10 dk ücretsiz konuscagız die geçtim ama değişen hiç bir şey yok gözle görünür bir ücret indirimi yapsınlar ondan sonra inanmak lazım.. dolu gibi gözüken bu uygulama esasında sadece telekom açısıından doludur..bundan sağlıycagı faydayıda bizede yansıtsınlar madem o kadar iyi niyetliler...

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
başvuru yaptım ama hala faturam zarf ile geliyor :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
gÜzel bir uygulama ama bu uygulamadan ettikleri kârı faturalarda yansıtsalar süper olur. ;)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Mahallede gene postacıyı dövmüşler :D Ne kredi kartı özeti ne faturalar nede diğer postalar elime ulaşmıyor kaç gündür :) Bu e fatura inşallah iski ve bedaşa da örnek olur :)

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Abone numaranı küçük bir kağıda ya da cep telefonuna kaydedip,bankaya ya da ptt'ye gitsen,daha masrafsız olmaz mı? ;)

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
TTNet bu uygulamaya geçtiğinde ciddi oranda kar sağlayacak. Bu karı faturalarımıza yansıtması lazım.... e-fatura tercih edenlere indirim olması lazım. yoksa ttnet in çevreyi felan düşündüğü yok...

joe_feyzullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 yıl önce falan bunu yapana bayağı bi ücretsiz konuşma veriyolardı şimdi yok heralde kampanya falan
adsl abonesi olmayanların girememesi de ilginçmiş.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bazı yorumlar çok ilginç yaa, bundan ttnet kazanacak sakın kabul etmeyin diyenler var. arkadaş senin bu işten bir kaybın var mı? kağıda basılmış fatura gelince çok mu mutlu oluyorsun? maddi bir getirisi var mı sana? ttnet kazanıyorsa bırak kazansın, sana ne zararı var? sayende bir ağaç kurtulur belki.hadi bilgisayardan internetten anlamayan biri söylese bunu anlarım ama sdn üyesi birinin bunu söylemesi komik.

keşke her hanede bilgisayar olsa da kağıt fatura ayıbına tamamen son verebilsek.

ışıl_ışıl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı yorumlar çok ilginç yaa, bundan ttnet kazanacak sakın kabul etmeyin diyenler var. arkadaş senin bu işten bir kaybın var mı? kağıda basılmış fatura gelince çok mu mutlu oluyorsun? maddi bir getirisi var mı sana? ttnet kazanıyorsa bırak kazansın, sana ne zararı var? sayende bir ağaç kurtulur belki.hadi bilgisayardan internetten anlamayan biri söylese bunu anlarım ama sdn üyesi birinin bunu söylemesi komik.

keşke her hanede bilgisayar olsa da kağıt fatura ayıbına tamamen son verebilsek.

aynen yaa.. ben de şaşırdım böyle bi forumda insanların internet üzerinden sağlanabilen bi hizmete karşı olmalarına. bide ttnet için zaten e-fatura en mantıklısı çünkü zaten ttnet abonesinin bilgisayarı da vardır interneti de :kiss: çevreye karşı yararlarının yanısıra kolaylık bile sağlıyor ama işte insanlarda hep bi maddiyat kaygısı... benim fatura kağıdımın basılma parası ile bi ağaç kurtulacaksa helal olsun o para