TTNET 'e Dava

Stranrear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar herkese merhaba, sorunum şu; mayıs'ın 23'ünden itibaren yaşadığım bir netten kopma sorunu var. 20 dk'lık aralıklarla netten düştükten sonra modemi kapat/aç tan sonra geliyor net, kimi zamanda gittikden sonra kısa süreliğine kendi geliyor ama yine gidiyor.. bu süre zarfında sayısını unuttuğum kadar 444 0 375'ten arıza kaydı oluşturdum ancak sorun içerdeki tesisatta diye sonuçlandırılmış hepsi. itiraz edip elit hizmete başvurdum sonunda Haziran'ın 22'sinde bir tekniker teşrif etti. modeme bir alet bağladı sinyal olduğunu söyledi (ki bunu zaten biliyorduk) bir telefon açtı numara mı verdi nereden kopuyor bak dedi. karşıdaki kişi sorunun port'ta olduğunu söyledi ki tekniker sorun bizdeymiş sokakta bulunan telefon ankastresine gitti beni aradı bir daha olmaz düzelmiştir dedi. bende ona güvenerek tamam dedim.

gideli 20 dk oldu sorun tekrarlamaya başladı. hemen ardından Haziranın 23'üne kimse gelmeyince 25'ine elit hizmet randevusu aldım haliyle yine kimse gelmedi. araya bayram telaşı ve bayram girdi 9 günlük tatil derken Temmuz ayının 12 sinde güneşlideki müdürlüğe gittim orada yaptıkları sadece arıza kaydı oluşturmakmış yine oluşturdular oradaki kişi bana gen.müd. şikayet et dedi 0 375'ten geldik şikayetimizi ettik. bu arada yine netteyim o gün kopmaların zamanı 1 saate - 2 saate kadar çıktı. bi gün sonrası yani Temmuzun 13'ünden 19'u saat 15 30'A pcyi açana kadar yoktu. yaptıklarını düşündüm hatta 14'ünde birisi aradi düzeldi mi diye sordu evet dedim. gel gelelim sorun tekrarlamaya başladı ve yardımcı olacaklarını düşünmüyorum yine arıza kaydı oluşturduk ancak sorun devam ediyor. firmayı dava etmeye karar verdim bu iki aylık süreçte ödediğim ft tutarlarınıda isticem. şimdi evdeki tesisatta sorun olduğunu düşünmüyorum olsa 6 günlük süreçte çalışmazdı. başka bir modem taktım aynı sorun orda da oluyor. yani her kapı bunlara çıkıyor. nette gördüğüm kadarıyla mahkeme kararlarını dahi uygulamıyormus bu şirket neyapmam lazım.

yaşadığım sorun ve hukuki süreç hk siz ne düşünüyorsunuz? acı tatlı tecrubeleriniz nedir paylaşırsanız sevinirim tşk ederim. (konu oluştura tıkladığım anda dahi net gitmişti)

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Oncelikle noter araciligiyla ihtarname gonder. Sorunun kaynaklanmasindan bu yana odedigin, elit hizmet karsiliginda odedigin tutarini da geri iste. Sorunun duzelmemesine ragmen ariza tarihi ile ihtarname tarihi arasinda odeme yaptigin tutarlari da yasal faiziyle geri iste, ihtarnameye TTNET i aradigin telefonun dokumunu de ekle, aksi durumda avukatinin araciligiyle yasal sureci baslatip maddi manevi tazminat acacagini belirt.

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
:) Aynı olay başıma geldi bende yazayım o halde..Benimde aralık ocaktan beri kopmam vardı benimde çoğu konu hakkında bilgim yoktu anlamazdım pek modemim kopuyordu sürekli ışıkları sönüp geliyordu bir şey indirmeye kalksan direk kopuyordu tanıdık biri kablolardan olabilir dedi anlamadığım için öyle düşündüm fakat kolay iş olmadığı için yapmadım onu iyi ki de yapmamışım sorun direk bende olduğunu düşündüm.Sonra defalarca aylarca arıza kaydı oluşturdum yaklaşık 3-4 ay sürdü yaklaşık 7-8 defa arıza kaydı oluşturmuşumdur sonra hizmet talebi ettim buraya geldiler modemde sorun yok dediler senn dedigin gibi aletle baktılar değerler normaldi modemde sıkıntı yok dediler modemde ttnetin verdiği modem daha 1 sene olmuştu bende iyi tamam dedim bunu yetkil iservise götür dedilr bende götürdüm teknik serviste modemde bir şey yok dedi bir daha getirme dedi yani 2 tarafta birbirini suçlu buldu sorun var dediler ben de ne yapacağımı şaşırdım sorunun kaynağı hala bulunamamıştı..Daha sonra tekrar hizmet talep ettim aynı kişiler geldi modemi neden değişmedin dedi bende modemde sorun olmadığını ttnetten kaynaklı oldugunu söylediler dedim yine yok dediler bu sefer gidip portu değiştiler 1-2 saat kopmadı tekrar kopmaya başladı sonra 2 ay daha kullandım ve modemi değiştirdim konularımda da görebilirsin tarihlerini şuan kopma yok sıkıntısız giriyorum ama hem fatura ücreti olsun hem hizmet ücreti söke söke aldılar ve bunca zmaan uğraştırdılar yani demem o ki dava acıcaksan aç ama senden önce benimde hakkım var :D tabi ben uğraşmadım böyle işlerle

Stranrear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tşkler arkadaşlar son durum şu; kopmalar temmuz 23 ile şu saate kadar olmuyordu tekrar başladı. yani mayısın 23 unde başlayan sorun temmuz 12-19, 23-31 arası harici devam etti. artık neden böyle bilmiyorum hakkımızı arayacağız.

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Modem değiştirmeyi denedin mi?

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Yani sıkıntı modem değil o zaman geriye kablo kalıyor ondada sıkıntı yok demişsin eminsen geriye port değişmek kalıyor

Stranrear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani sıkıntı modem değil o zaman geriye kablo kalıyor ondada sıkıntı yok demişsin eminsen geriye port değişmek kalıyor

Bepob kardes modemi değiştirdim demiştin. şöyle sorayım modemin markası neydi ne aldın ve net hızın neydi net paketinide değiştirdin mi? tekniker aradı aşağıdan modemi değiştirin dedi bende iki modemim var ikisinde de sorunaynı dedim adsl'den bir üst yani hiperi destekleyen modeli alın oyle deneyin yapacak başka bir şey bilmiyorum ilk defa karşılaşıyorum filan dedi.

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bepob kardes modemi değiştirdim demiştin. şöyle sorayım modemin markası neydi ne aldın ve net hızın neydi net paketinide değiştirdin mi? tekniker aradı aşağıdan modemi değiştirin dedi bende iki modemim var ikisinde de sorunaynı dedim adsl'den bir üst yani hiperi destekleyen modeli alın oyle deneyin yapacak başka bir şey bilmiyorum ilk defa karşılaşıyorum filan dedi.

Ben vdsl kullanıorum o zamanki paketle şimdiki paket aynı hız falan her şey aynı zaten teahhüt dolmadı hala.Önceki modemim huwai ttnetin vermiş oldugu modem.Senin şuan kullandıgın paket ney modemlerin nedir adsl mi kullanıyorsun ?

Stranrear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bu sabah geldi portu değiştrdi. 1 saat 50 dk dayandı. aklımıa siz geldiniz. bana modem değiştir diyo fakat bir başka bir bir modemim zoom marka onu denedim onda da olmuştu. benim adsl 16 mbit kadar destekliyor hızından memnundum sadece akk den dolayı magdurdum herkes gibi. şimdi konustum teknıkerle hızımı düşerecek oda care olmadı bi modem alma tavsiyesi sunuyor açıkcası pek yanaşmıyorum iki modem de de sorun olcağını sanmıyorum. teknik bilgimde az ne yapıcam bilmiyorum.

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bak sana modemi garantiye yolla dicekler eğer yakınsa elinle götür yoksa kargo falan derlerse hiç uğraşma zaten aşırı dandik modemler benim modemde de hiç sıkıntı yoktu 24 hızım var 23 den aşağıya vermiyordu çok iyiydi bir anda kopmaya başladı sürekli sürekli modem için ta kavacığa kadar gittim geldim bozuk oldugu halde ilgilenmedi geri verdi değiştirmem dedi hani sakın uğraşma eğer ttnet derseki ver modemi al sunu falan yap onun haricinde sakın uğraşma %75 modem %25 kablolardan diyorum ben eğer 2. modeminde bozuk olmadıgına eminsen kablo diyeceğim çünkü ttnet kapıya kadar olan hizmette herşeyi yapmış aynı durumu ben yaşadım ilk baş kablo düşündüm sonra modemi tak diye bi değiştim şuan sıkıntısız kullanıyorum ama ben boşuna masraf yapma diye asıl sorunu belirle derim

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Mesela ben vdsl kullanıyorum kablolara bakmıştım elektrik gayet iyi veriyordu sıkıntı yoktu sonra gittim bu direk takmalı prizler var onları geçirdim splinter falan kullanmıyorum direk modeme bağlıyorum vdsl de sende telefon olduğu için splinter falan değiş o ara kabloyu değiş öncelikle adım adım git

Stranrear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela ben vdsl kullanıyorum kablolara bakmıştım elektrik gayet iyi veriyordu sıkıntı yoktu sonra gittim bu direk takmalı prizler var onları geçirdim splinter falan kullanmıyorum direk modeme bağlıyorum vdsl de sende telefon olduğu için splinter falan değiş o ara kabloyu değiş öncelikle adım adım git
Bak sana modemi garantiye yolla dicekler eğer yakınsa elinle götür yoksa kargo falan derlerse hiç uğraşma zaten aşırı dandik modemler benim modemde de hiç sıkıntı yoktu 24 hızım var 23 den aşağıya vermiyordu çok iyiydi bir anda kopmaya başladı sürekli sürekli modem için ta kavacığa kadar gittim geldim bozuk oldugu halde ilgilenmedi geri verdi değiştirmem dedi hani sakın uğraşma eğer ttnet derseki ver modemi al sunu falan yap onun haricinde sakın uğraşma %75 modem %25 kablolardan diyorum ben eğer 2. modeminde bozuk olmadıgına eminsen kablo diyeceğim çünkü ttnet kapıya kadar olan hizmette herşeyi yapmış aynı durumu ben yaşadım ilk baş kablo düşündüm sonra modemi tak diye bi değiştim şuan sıkıntısız kullanıyorum ama ben boşuna masraf yapma diye asıl sorunu belirle derim

bepob krds benim modem 7-8 senelik eski bir modem garantisi bitti. spliteri değiştirmiştim önceki süreçte değişen bir şey olmadı. tekniker eve gelip tesisatından sorun yok demişti o yüzden tesisata odaklanmadım. iki modemde de sorun olunca açıkcası çözüm üretemez hale geldik. tekniker ilk defa böyle bir şey görüyorum elimden geleni yaptım. modem değiştirmekten başka tavsiye veremem diyor. iki modem denedim yine değişmedi bir şey deyince cevap veremedi. böyle bir durumdayım. şimdi 0 modem satın almaya gerek yok arkadaslardan bir iki modem daha bulup denicem bu işin modemden kaynaklanmadığına kesin emin olmak için.

Bepob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Şuan ben o durumu yaşamış tecrübeli biri olarak sana önerebileceğim tek şey şu arkadaşından sağlam calısan modem al fakat yanında o ara kablo ve splinteri de değiştir ve dene hat değerlerinde göründügü gibi problem yoksa büyük ihtimal modemden ki benim düşüncem bu yönde