TSYD'den Fartih Terim'e kınama

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i, spor yazarı ve yorumcu Osman Tamburacı'ya yönelik medyaya da yansıyan küfürlü sözleri nedeniyle kınadı.

TSYD Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Terim ile Tamburacı arasında yaşanan olayın, birlikte sevinip gurur duyulacak sportif başarılara gölge düşürdüğü ifade edilerek, şöyle denildi: "Olayın, Terim ile medya arasındaki ilişkilerin tam da mutluluk duyacağımız bir yola girdiğini düşündüğümüz günlere rastlaması bütün iyimserliğimizi sonsuz bir karanlığa sürüklemiştir. Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü gibi üstün bir seviyeye gelmiş spor medyasının her zaman övgü, takdir ve ödüllerini kazanmış, başarı merdivenlerini adım adım çıkışı spor yazarlarınca hep saygı ile karşılanmış bir kişi olan Fatih Terim'in meslektaşımıza karşı takındığı bu anlamsız hiddet ve hakaret içeren bütün saygı sınırlarını aşan tavrını hiçbir mazeret bize hoş gördüremez. Bu nedenle Osman Tamburacı'ya yapılanları hepimize yapılmış sayıyor, tüm Türk spor kamuoyu önünde Fatih Terim'i şiddetle kınıyoruz."

Demokratik toplumlarda basın özgürlüğünün vazgeçilmez anayasal bir hak olduğu hatırlatılan açıklamaya şöyle devam edildi: "Bu bağlamda haberin özgür, yorumun da kutsal olduğunu Fatih Terim'e bir kez daha hatırlatıyor, bundan böyle medya ilişkilerinde herkesle olduğu gibi daha medeni ve saygılı olmaya davet ediyor, kendisini yaptıkları ile baş başa bırakıyoruz."

kaynak:Ligtv.com.tr - Haber - TSYD'den Terim'e kınama

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hocam ya eve döndüğün zaman bu olaydan pişmanlık duydun mu onu merak ediyorum. ayda 92 milyar maaş alıyorsun, bu kadar stres çeksen ne olurdu hocam...

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
92 değil 210 alıyor ;)

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Zam gelecek ya, 210 bin lira da neymiş.

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Eski maaşı 130 idi zam yaptılar 210 oldu arkadaşlar...

emubaltaci

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ii para alıyor ama futbol sektöründe herkes bu parayı alıyo arkadaşlar

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
diğer sektörler başka milli takım başka
papenin bir eleştirisine hak vermemek içten değil
bizim futbolcular primle hırslanıyor milli damarımız nerde
ama 2008 çok farklıydı keşke hep o hava olsa takımda

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
kim ne derse desin ben milli takımın başına yakıştıramıyorum aldıgı üçret normal piyasası böyle fıtbolun yapaçak bişey yok