Trump, İlk Yurtdışı Ziyaretini Suudi Arabistan'a Gerçekleştirdi

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
ABD Başkanı Donald Trump 9 gün sürecek ilk yurtdışı seyahatinin ilk durağı Suudi Arabistan'a ulaştı. ABD Başkanı Donald Trump, eşi Melania Trump’la birlikte Suudi Arabistan’a iniş yaptı. ABD Başkanı ve eşini Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz El Suud karşıladı.
  • 1
    ,fzLwnJGTQkSkMClUXrl2nQ.jpg

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinin ana eksenini silah satışı ve diğer ekonomik anlaşmalar oluşturuyor.
  • 2
    ,TFroz1a1ckyK5e7E7Rrh-g.jpg

Trump'ın bugün Suudi Arabistan'la 150 milyar dolarlık silah ve enerji anlaşmalarına imza atması bekleniyor.
  • 3
    ,cTSQwwHvqkaNmOwi4SVj9w.jpg

Suudi Arabistan petrol şirketi Aramco, ABD merkezli 11 şirketle 50 milyar dolarlık anlaşmalara imza atacaklarını açıkladı.
  • 4
    ,PJ4ftiiTzUeRsoDGFgyUdg.jpg

Suudi Arabistan Kralı Selman bugün atacağı imzalarla, ABD'den 100 milyar dolar değerinde silah satın alacağını da taahhüt edecek.
  • 5
    ,1XI9Zghf80aJ6qm8Lgjnog.jpg

Suudi Arabistan 2015 yılından bu yana Yemen'de Şii Husilerle savaşıyor.
  • 6
    ,tqTVTh2Qg0uoATpKF7pG7g.jpg

BM, Yemen'deki çatışmalarda şimdiye kadar 10 bin kişinin hayatını kaybettiğini belirtiyor.
  • 7
    ,SkNxxdBNF0aOa37_PuxvAQ.jpg

ABD Başkanı Donald Trump ilk yurtdışı ziyaretlerini Suudi Arabistan, İsrail, İtalya, Vatikan ve Belçika’ya yapacak.
  • 8
    ,4JMWZItGgE2zk2xB4Dag5g.jpg

Trump ilk durağı olan Suudi Arabistan’da Kral Selman Bin Abdulaziz tarafından karşılandı.
  • 9
    ,N5CHZ_vGd0SPU9mwOKg2xQ.jpg

Trump ardından İsrail’e geçerek İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’la görüşecek.
  • 10
    ,5I3fPY-GEkmy68KpNrmJVQ.jpg

Trump’a ziyaretlerinde eşi Melanie Trump, kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner eşlik ediyor.
  • 11
    ,5XZbDAK2NEiRSbKgTuyJzg.jpg

Trump, seyahati öncesinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD halkının çıkarlarını korumak için bu seyahatleri yapıyorum" mesajını paylaştı.
Kaynak:NTV

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Trump reyizin kravatlarına bayılıyorum. :D