TRT’de el pençe divan görüntü!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
el-pence.jpg

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam TRT’de yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasına tele konferans yöntemiyle bağlandı. Erdoğan’ın beyaz perdeye yansıyan görüntüsünün önünde programın sunucusu ve konuklar el pençe durdular.

Cumhuriyet Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı karıştıran TRT’de yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasına AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan dün telekonferansla bağlandığı sırada porgramın konukları Erdoğan’ın görüntüsünün önünde “el pençe divan” durdular.

Erdoğan, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın finaline video konferansla bağlanarak yarışmacıları tebrik etti. Arapça Allah yazısının altında Erdoğan'ın görüntüsüne yer verildi.

Görüntü izleyenleri rahatsız etti ve sosyal medyada büyük tepki çekti.

202452_398x291.png

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yuhh diyorum başka bir şey demiyorum :)

Orada altı üstü Cumhurbaşkanı çıkmış neden ayakta bekliyorsalar birde saygılı bir şekilde el pençe divan bekliyorlar. ( Yazık gerçekten yazık abi olması gerek Muhalefetin zamanında Erdoğan yemin ederken yaptığı gibi ilk odaya girerken ayağa kalkmayıp yemin ederken salonu terkettikleri gibi saygısızca davranacan bu ülkenin Cumhurbaşkanına. )

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Ne yalan söliyim Bizim başkan Şuana kadar televizyon kanalına böyle bağlanmadı.

Bağlandıysa önemli bilgi paylaşmak için bağlandı her kanal yayımladı canlı olarak.
Başkanınızı kötülemek istemiyorum ama bakıyorum Utanmasalar Peygamber bile İlan ederler adamı.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Ne yalan söliyim Bizim başkan Şuana kadar televizyon kanalına böyle bağlanmadı.

Bağlandıysa önemli bilgi paylaşmak için bağlandı her kanal yayımladı canlı olarak.
Başkanınızı kötülemek istemiyorum ama bakıyorum Utanmasalar Peygamber bile İlan ederler adamı.
Edenler de yok değil.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yazıyorum, yazıyorum, siliyorum fakat siliyorum, silmezsem Beyaz Reno'ların geleceğini biliyorum.
Söylenecek çok söz var fakat söylenemiyorlar, o tabloda saygı ile el bağlanarak ve o kişiye yönelinerek bakılacak tek kişi Hz. Peygamber olmalı, Nebiyyullah olmalı Rasulullah olmalı, Tayyip Erdoğan değil!

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yazıyorum, yazıyorum, siliyorum fakat siliyorum, silmezsem Beyaz Reno'ların geleceğini biliyorum.
Söylenecek çok söz var fakat söylenemiyorlar, o tabloda saygı ile el bağlanarak ve o kişiye yönelinerek bakılacak tek kişi Hz. Peygamber olmalı, Nebiyyullah olmalı Rasulullah olmalı, Tayyip Erdoğan değil!

Ne kadar yalış bir bakış açısı :(

Burada Erdoğan'a el pençe duruyorlar diye değil TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN CumhurBaşkanının karşısında saygılı duruyorlar diye sevinmen lazım.

SAYGI kelimesi nedir bilirsiniz heralde ? Burada Makama saygı vardır. Ve insanlar orada saygı çerçevesinde duruyorlar diye eleştirmekte ne bileyim artık ne diyeyim bilemiyorum. ( Madem saygısız insanlar ve nesiller istiyorsunuz Hükümet değişince yeni Cumhurbaşkanına öyle yapılır öyle davranılır. )

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ne kadar yalış ve sığı bir bakış açısı :(
Öncelikle bu laf için her sözün sahibini temsil eder, bunu hatırlatmak ve şahsıma ettiğin hakareti vurgulamak isterim.
Burada Erdoğan'a el pençe duruyorlar diye değil TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN CumhurBaşkanının karşısında saygılı duruyorlar diye sevinmen lazım.
Bazı semboller ve davranışlar kalıptırlar hadi onu geçtim (bir defa benim inancım, bir Müslüman olarak buna susmam, susturamazsınız benİ bu konuda, adamlar benim ilahımın Arapça yazılışının altına bir adamı getirip ona Rüku'ya eğilmeye başlamış bir namaz kılan kul gibi eğilmişler, ne amaçlanmış bilemem fakat etik değil ve hiç hoş karşılanmayacak bir görüntü ve buna zamanında ''Hz Peygamber son peygamberimiz olmasa peygamber RTE olurdu'' diyen insanlarda eklenince hoş bir tablo yok, birçok konuda savunma yapabilirsin fakat bu konuda asla) orada Allah yazıyor hadi onu geçelim (diyebilirsinizki orası bir stüdyo, hazırlanmamış olabilir fakat açık kapı bırakmayacağım eleştirebilmen için çünkü bunun savunulur bir yanı yok) orada Kur-an okunuyor yani hem bir ibadet halinde insanlar. Buradan bile bunun kabul edilemez olacağı anlaşılıyor, (burada sadece Erdoğan diye demiyorum, orada babamın oğlu bile olsa buna susmam) bir ibadetin gerçekleştiği mukaddes bir yerde bu tarz yanlış anlaşılacak bir hataya izin verilmemeli, hata olduğu zamanda susulmamalı.

SAYGI kelimesi nedir bilirsiniz heralde ? Burada Makama saygı vardır. Ve insanlar orada saygı çerçevesinde duruyorlar diye eleştirmekte ne bileyim artık ne diyeyim bilemiyorum.
Normalde olsa çok ağır bir söz kullanırdım paragrafın sadece başını yazmış olsaydın fakat bunu görünce nasıl düşündüğünü anlayabiliyorum, makama saygı başka bir durumdur, İlahi bir durum içerisindeyken saygı adı altında dine saygısızlık apayrı bir durumdur. Saygı duydu diye diyorsun fakat hiçbir zaman Bakanlar Kurulu toplantısında ayağa kalktılar diye eleştiren gördün mü veya duydun mu?
Bu durum etik bir durum değil ve saygı duyulması ile de en ufak bir alakası yok, saygı duyarsın seversin anlarım fakat (oradakileri baz alarak) bir din alimi olarak böyle bir şeyin çok yanlış anlaşılacak bir yere gideceğini bilmesi ve saygısınıda o çerçeve doğrultusunda göstermesi gerekmez mi veya bir din alimi olarak telekonferansın görüntüsünün başka bir perdeye yansıtılmasını yanlış anlaşılmaya sebebiyet vereceğini söyleyerek talep etse kim reddeder?

Madem saygısız insanlar ve nesiller istiyorsunuz Hükümet değişince yeni Cumhurbaşkanına öyle yapılır öyle davranılır. )
Ağzımdan o tarz bir söylem çıktı mı? Genç neslimiz veya devlet büyüklerine saygısızlıkla alakalı en ufak bir söylemde bulundum mu? Biliyor musun insanlara kendi lafını hatırlatmayı çok severim:
Kendin çalıp kendin oynuyon.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Erdoğan video konferans ile bağlanmış sadece burada yanlış gördüğünüz nedir gerçekten anlayamıyorum. ( Şu TRT yayınının tam haline bakayım dedim inanırmısınız yok doğru dürürst. ) Sadece 1 tane video var bu konu hakkında bilin bakalım kim atmış :D Firari FETO'cular Nasıl sallıyorlar ama Erdoğan'a oraya ben Allah'ım yazmış mış peygamberliğini ilan ederse şaşırmamlar flan ( İşin haber kısmında aratayım diyorum gene haber yok sadece Tele1 tarzı kanallarda var yeterli bilgiye ulaşamadım. Ama sadece şu fotoya bakarak bile bir yanlış görmüyorum ben açıkçası bu programa Kemal Kılıçtaroğluda canlı bağlansa o ekrana verilecekti onunda karşısında insanlar böyle duracaktı ( Boş bir muhabbet gibi geliyor bana. )

Hatta 1 gün sonra aynı programa bu sefer direk katılıyor Erdoğan. ( Bunu nasıl yorumluyorsunuz ? )
Aynı stüdyo aynı insalar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Birisi demin diyecek Dinimizi yaymaya engel oluyorsunuz. Gerçi o kişiyi kaç günlüğüne banladılar bilmiyorum

Sence bu haberde sıkıntılı olan şey nedir ?
A)Erdoğan'ın olması mı
B)Erdoğan'ın karşısında el pençe durmaları mı ?
C)Orada Kur'an okunuyor olması mı ?
D)Programın TRT'de yayınlanması mı ?
E) Hepsi...

Düşün yurtdışında kaçak olan FETO'cular bile şu olaya 15-20 dk video çekmiş eleştirmek için :D Ben bakıyom bakıyom incir çekirdeği kadar konu bile bulamıyom. Hükümeti eleştirirsin Erdoğan'ı eleştirirsin anlarımda konu yok :D

Not: Bu konunun Sİyaset bölümünde ne işi var onuda anlamıyom içinde siyasi bir olayda yok :)

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Erdoğanı aşırı yüceltenlere karşıyım sinir oluyorum. O da bir kul yanlışı da oluyor ve örtbas etmek için saçmalıyorlar.Gel gelelim fotoğrafı ilk görünce aklıma sadece o konuşuyor insanlarda dönmüş dinliyor diye geçirdim. Sonra yorumları bir okudum töbe haşa yok Allah lafzını üstüne koydurmuş tapıyolar falan.Allah akıl fikir versin yav.Siz orda olsanız öyle dönüp dinlerdiniz el pençe divan gibi eğilme gibi bir şey yok ki ortada.Muhalif birisi olsanız bile cumhurbaşkanını görünce arkanızı mı dönüyorsunuz? Şahsen ben sevmediğim birisinin böyle konuşmasını görsem veya bizi izlediğini görsem en azından ona döner izlerim ne yapacam başka? Haz etmiyorsan içimden söverim saygısızlığa girmem yani çoğu insanda öyle yapardır bence:)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Sence bu haberde sıkıntılı olan şey nedir ?
A)Erdoğan'ın olması mı
E) Hepsi...

Düşün yurtdışında kaçak olan FETO'cular bile şu olaya 15-20 dk video çekmiş eleştirmek için :D Ben bakıyom bakıyom incir çekirdeği kadar konu bile bulamıyom. Hükümeti eleştirirsin Erdoğan'ı eleştirirsin anlarımda konu yok :D

Not: Bu konunun Sİyaset bölümünde ne işi var onuda anlamıyom içinde siyasi bir olayda yok :)
Bence hiçbiri olmamalıydı. Başkan herşeyden önce kendi ülkesindeki tüm borçları kapatmayı çözsünde sonra Bir programa çıksın diycemde yanlış anlayacaksınız.

Keşke Atatürk gibi mert sözünün ağası insanlar devam ettirseydi Başkanlığı

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bence hiçbiri olmamalıydı. Başkan herşeyden önce kendi ülkesindeki tüm borçları kapatmayı çözsünde sonra Bir programa çıksın diycemde yanlış anlayacaksınız.

Keşke Atatürk gibi mert sözünün ağası insanlar devam ettirseydi Başkanlığı

Alakaya ÇAY DEMLE desem ayıp olur mu ? ( Gram konu ve söylediklerin ile bağdaştıramadım bu son yazdığını. )
Erdoğan nefreti senin mantık çerçevesinde düşünmeni engelliyor bence...

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Alakaya ÇAY DEMLE desem ayıp olur mu ? ( Gram konu ve söylediklerin ile bağdaştıramadım bu son yazdığını. )
Erdoğan nefreti senin mantık çerçevesinde düşünmeni engelliyor bence...
Bir başkan herşeyden önce ülke sorunlarına odaklanmalı.
Kuran okuma yarışmasına katılması şuanda olduğunuz durumda bana göre mantıktan uzak kalıyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu konunun Sİyaset bölümünde ne işi var onuda anlamıyom içinde siyasi bir olayda yok
Şunun gibi:
A)Erdoğan'ın olması mı
E) Hepsi...
Mesajlarla konuyu siyasete çekenlere cevap verince konu kilitlenmesin diye olabilir mi?
Bir başkan herşeyden önce ülke sorunlarına odaklanmalı.
Kuran okuma yarışmasına katılması şuanda olduğunuz durumda bana göre mantıktan uzak kalıyor.
Bence bir sakınca yok ülke sorunları ile ilgilenildiği sürece çünkü herkes gibi onlarda insan ve bir inanca sahip olmaları ve o inancı yaşamaları ülkenin halkına, rejimine, düzenine, ekonomisine vs zarar vermediği sürece normaldir, laf söylenmemeli bunun için fakat saydığım şeylerin kaç tanesinin 18 yıldır varlığını sayarsanız ne kasdettiğimi anlarsınız bu mesajımda (ucu açık, isteyen 18 yıda ülke süper güç der isteyen 18 yılda ülke Uganda'ya döndü der. Tamamen sizlerin algısına bırakıyorum adımın haine çıkmaması için).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu olayı abartanlardan kaç kişi askerliğini yaptı? Askerliğini yapan abartmazdı.
Neden ki, ucunu açsana merak ettim.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Neden ki, ucunu açsana merak ettim.
Karakol komutaın geçerken dikkat çekerler ve herkes hazırola geçer. Ta ki komutan oradan geçip gidene kadar.
Bırakın bir üst rütbeliyi bir üst devrenin yanında bile elini cebine atamazsın. Ağzına ederler.

Uzman Erbaş bile Astsubay'ın yanında er gibi hazırolda bekler. Komutanım çeker. Daha üst rütbelinin yanında ne kadar dikkatli olunması gerektiğini siz düşünün.

Bunları gördükten sonra bu olayın abartılması bana komik geldi.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Okurbaba Saygı duruşlarına göre diyor arkadaş.

Saygı duruşa sözüm yok. Herkes heryerde yapabilir bunu.

Reaksiyon puanı
10,325

Merak ediyorum Zaur, Bulunduğun bir yerde görüntülü olarak senin Cumhurbaşkanın Sayın İlham ALİYEV bağlansa sen ayağa kalkmaz mısın?

Eğer "Kalkmam" diyorsan, "Cumhurbaşkanı da kim ki ben onun ayağına kalkayım" diyorsan, söyleyecek sözüm yok.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Seyyah reyiz son mesajının üstüne bakarsan saygı duruşa sözüm yok dedim.

İşte olduğumda Çay içerken bile arkadaşlardan birini yeni görünce ayağa kalkıp selamlarım. hal hatır sorarım.

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
dünyanın en gereksiz yarışması bence kuranı nasıl diğer güzel okuyan insanlardan daha güzel okuyabilirsin ki? Hem kuranı ha güzel okumuşsun ha kötü okumuşsun ne farkeder ?! bide ödül veriyorlar

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Açığı Türk adımıza Ne zaman üzüldüm biliyor musunuz?

Herşeyi geçtimde Şu Rus uçağı düşürüldü ya.
O zaman Rus başkanının Bizim Başkan yardımıyla Tayyibi ayağına kadar çağırması çok kötü etkiledi beni.

Yani bana göre olay bitmiştir artık. Bizim bu başkanları çokta ciddiye almıyorum ondan sonra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...