Trt müzik yayinda !!!

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Müzikseverler tarafından merakla beklenen TRT Müzik Kanalı 17 Kasım Pazartesi günü TRT Tepebaşı Stüdyoları’nda gerçekleşecek muhteşem bir gala gecesiyle açılıyor.

TRT Müzik Kanalı Gala Gecesi için Ajda Pekkan ve Sezen Aksu ilk kez uzun süreli bir sahne gösterisinde bir araya geliyor. Açılış özel yayınında iki dev isim, konuklara ve izleyicilere unutulmaz bir şov sunacak.

Dev ikilinin dışında, Türk Sanat Müziği’nin Kraliçesi Emel Sayın da gecede sahne alacak. Ayrıca Kubat, Sümer Ezgü, Burhan Öcal, Burak Kut, Mustafa Keser, Azerbaycan’dan Azerin ile Bosna-Hersek’ten Hanka Paldum’un katılacağı, Enbe Orkestrası’nın tüm sanatçılara eşlik edeceği gecenin sonunda tüm sanatçılar Türk Sanat Müziği şarkıları eşliğinde görkemli bir final yapacaklar.

Resmi açılışı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yapılacak yeni TV Kanalı;
Türksat 3A (TRT Doğu Paketi) 11.096 H 30000, D-Smart 128. kanaldan, Digitürk 95. kanaldan, Türksat A.Ş. Sayısal Kablo TV (Teledünya) 155. kanaldan, Türksat A.Ş. Analog Kablo TV’de S35 ve K28 bandından izlenebilecektir.

KAYNAK: http://uydusat24.blogcu.com/trt-muzik-yayinda/6385186

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
karasal da varmı ?
karasaldan gidecek olan kral tv nin yerini doldurur

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35

karasal da varmı ?
karasaldan gidecek olan kral tv nin yerini doldurur

şuan test yayına başladı, yarın tam olarak yayına başlıyacaklar bak frekans da aşağıda

Türksat 3A (TRT Doğu Paketi) 11.096 H 30000, D-Smart 128. kanaldan, Digitürk 95. kanaldan, Türksat A.Ş. Sayısal Kablo TV (Teledünya) 155. kanaldan, Türksat A.Ş. Analog Kablo TV’de S35 ve K28 bandından izlenebilecektir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Onu bunu bilmem de İnşallah Müzik kanallarına yeni bir soluk getirir...
Power Türk tadında bir kanal olur...
İsmail YK vb Krolar la yayınlarını rezil etmez kaliteyi korur...

Rqn Ltntp

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ya yeri değil yalnız sırf Rock çalan bi müzik kanalı ne zaman çıkacak? Yada eğer varsa hangisi?

Anxiety

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dream TV uydudayken en çok rock çalıyordu. Tamamen rock çalan bir kanal bulmanız Türkiye'de zor. Çünkü yukarıda da söylendiği gibi kaliteli müzik kanalı çok az. TRT Müzik'in de buna merhem olabileceğini sanmıyorum.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Ya yeri değil yalnız sırf Rock çalan bi müzik kanalı ne zaman çıkacak? Yada eğer varsa hangisi?
benim bildiğim kadarıyla trt geceleri Rock Saati adında programlar yayınlıyordu ben umut ediyorum ki trt müzik zamanla sisteme oturdulduğunda Rock Satti programlarınada yer verilecektir biraz zaman lazım.

Arapça bir kanal açacaklardı ne oldu?

önümüzdeki aralık ayında olmazsa en geç ocakda arapça yayına başlayacaklarını söylüyorlar benim bilgi edindiğime göre.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
TRT'nin yeni kanalı “TRT Müzik” TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyoları'ndaki gala gecesiyle yayın hayatına başladı.

Gala gecesine katılan TRT'den sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, girişte basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TRT Turizm ve Belgesel kanalın da geçtiğimiz günlerde açıldığını anımsatarak, TRT'nin TRT Türk, TRT Şeş ve TRT Müzik kanallarıyla yoluna devam ettiğini söyledi.

TRT Müzik kanalıyla vatandaşların TRT'nin arşivini dinleme imkanını yakalayacağını ifade eden Arınç, şöyle dedi:
“TRT atılımlarına devam edecek. TRT'nin her kanalı Türkiye'nin özlediği, beklediği kanallardan biri olacak. TRT her gün yeni bir atılım içinde. Çok değerli üstatlar var. Hepsi bu açılış töreninde, ayrıca seviniyoruz. Bu hayırlı olsun. 24 saat müziğin her çeşidini halkımıza sunarak sevindireceğiz. TRT'nin her kanalı halktan büyük bir takdir topluyor. Hayırlı olsun.

Basın mensuplarının “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın dinleme olaylarıyla ilgili Ak Parti hakkında inceleme başlattığı” iddiasına ilişkin sorusu üzerine Bakan Arınç, “Aman yarabbim... Böyle bir gecede bunları sormayın lütfen” dedi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de TRT'nin 400 sanatçısının TRT Müzik kanalında yer bulacağını ve yeni kanalın Türkiye'de müzik kalitesini oturtturacağını kaydeden şahin, “Türkiye'de yozlaşmaya doğru kayan bir müzik zemini var.
TRT Müzik sayesinde insanlar kaliteli müzik dinleyecek. Amacımız bu. Projelerimiz devam edecek” diye konuştu.

Basına kapalı düzenlenen gala gecesinde, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Burhan Öcal, Kubat, Azerin, Burak Kut gibi ünlü sanatçılar sahne alacak.

Kaynak

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Hayırlı olsun bakalım.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
işte trt müziğin yeni logosu

screenshotio.jpg

Starcrossed

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gülüşümü Türkçe ile ifade edemem hayvan gibi güldüm sadece :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sen Rock müzik kanalı mı arıyorsun? Amuahahasaşsajsjlasjalksa :biggrin:

Türkçe'de "W" var mı azizlerim.. Böyle mesajları düzenleyin

Bu forumdan senin gibi bir gereksiz yüzünden atılmamaya çalışacağım...

Rock Müzik kanalı arıyorum evet...
Çünkü ben senin gibi İsmail YK, Özcan Deniz gibi Kroları dinlemem...

W ya gelince bunu anlayabileceğini sanmıyorum ki anlatayım... Bu kullanım kelimelerin seslendirilişi ile ilgilidir...

v ile w aynı değildir...

Wallaha kelimesini söylerken
Türkçedeki Vallaha olarak seslendirmiyoruz...

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
şimdiki müzik kanallarının en iyisi powertürk kim ne desin Trt de muhtemelen Türk halk müziğine ağırlık verecek inşallah senin dediğin gibi ismail yk filan çalmazlar nefret ediyorum oyle adamlardan bide kendilerini bişey zannediyolar

cka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tebrikler trt bir de belgesel kanalı açsan ama güncel belgeselleri yayınlayan bir kanal uzaydan yıldızlardan hayvanlara kadar eğitici yayın yapan kanal

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
tebrikler trt bir de belgesel kanalı açsan ama güncel belgeselleri yayınlayan bir kanal uzaydan yıldızlardan hayvanlara kadar eğitici yayın yapan kanal

Trt Turizm ve Belgesel kanalı açıldı

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Top 10 yerine En sevilen 10 yazmaları yeter..

Alkışlar TRT ye..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Elektronik dans müziğide çalarmı acaba :D
Trt bizi diskoya götür :D

Son mesajlar