TRT Facebook'u yasakladı

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
48174.jpg

Personel Facebook'tan başını kaldıramaz hale geldi. TRT çareyi böyle buldu.
TRT, mesai saatlerinde Facebook'u yasakladı. Personel, başını Facebook'tan kaldıramaz hale gelince, bina içindekiler bile birbiriyle dahili telefon ya da yüzyüze konuşmak yerine Facebook'tan yazışınca kurum bilgisayarlarına erişim yasağı geldi.

TRT Genel Müdürlüğü, Ankara ve İstanbul'daki merkezlerinde çalışan personelin Facebook'a erişimine duvar koydu.

TRT çalışanları mesai saatlerinde kurum bilgisayarlarından Facebook'a giremiyor. Öğle tatilinde sadece 12.30-13.30 arası 1 saat Facebook'a erişim yasağı kaldırılıyor.

kaynak

selcukyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok artık koskaca ınsanlarda bu kadar bagımlı olamazz

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kesinlikle öyle "aa aradığın herkesi buluyormuşsun" gibi bir söylence attılar ortaya ve bu işten çok güzel kaymağı götürdüler. Halbuki herkes bu yalan söylenceye kanıp üye oldu, düşünün henüz Türkçe'si bile yok!

Neredeyse bütün devlet dairelerinde memurlar müptela olmuş aynı yalan yüzünden. TRT en doğrusunu yapmış.
Ben ve Arbalot da çalıştığımız kurumlarda yapacağız sanırım aynı şeyi.

honen

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İşte bişeyi satmanın sırrı bu olmayan özellikleri üzerine yükle sonra herkez inansın.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
TRT çalışanlarıda abartmışlar ama Bu faceboook bakalım başımıza ne çoraplar örecek :D :D

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bence her yerde yasaklansın
ben sevmiyorum böle siterleri yaw...

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bağımlısı olacak kadar neyi varki, insanların başka hiçmi yapacak birşeyi yok

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102

Zenginin malı züürtün çenesini yorar hesabı bunun üstüne arkadaşlarımla çok muhabbet edeceğim sanırım... :)

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar facebook diye bişey var dediler biliyormusun dediler üye oldum hiç bişey anlamadım kedimi biran aptal bir bilgisayarcı ve şuana kadar interneten hiç birşey anlamayan biri gibi sandım bön bön siteyi kurcaladım bir şey bulamadım acaba sdn bunların reklamını neden yaptı bir yatırımı varmı diye soralım yöneticilerimize... reklam değilde haberlerini

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
cacar dedi ki:
bağımlısı olacak kadar neyi varki, insanların başka hiçmi yapacak birşeyi yok

yok, gerçekten başka işleri yok :D
bende bu facebook'ta poke, search ve uygulamadan başka işi olmayanlar yüzünden hesabımı sildim !!!

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben facebook'ta lise arkadaşlarımı ve üniverstieden bazı arkadaşlarımı buldum. Gerçekten iyi de oldu. Mesajlaştık, bir grup arkadaş buluşma ayarladı buluştular hatta. Ama hepsi o. Bunun dışında bir beklentim yoktu. Şimdi ıvır zıvır davet çok geliyor ama hepsine ret çektin mi rahatsınız. Sadece eski dostları bulmak için kullanıyorum ve şu sıra popüler olmasının nedeni, ağızdan ağıza herkese dolaşması sonucu herkesin bir üye olup tanıdık aramasından ibaret. Başka bir numaraya gerek duymuyorum zaten :)
ama gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde İslam'a karşı, hükümete karşı, Türkiye'ye karşı ve daha hassas olduğum konulara karşı tavır alan hatta haddi aşanlarla da uğraşıyor, gruplarını şikayet ediyorum. Başka da işim olmaz facebook'ta. Turkcell gibi bişi aslında. Başka sitelerde olmasına karşın herkes oraya toplanmış diye alternatif buluşma yeri aramıyorsun ve kullanım patlıyor. Bir süre sonra söner, o zamana kadar tüm eski dostları bulmak ümidiyle...
(hiçbir şeyde aşırı gitmemek gerek. ne az ne çok-orta karar-, dengeli, yoksa birileri dengeler işte böyle)

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Çok komik ve şaçma bir haber. Personel başını kaldırmaz hale gelmiş hı? :D

Şöyle iyi böyle iyi site dediler şimdide kötülüyorlar mı ne yapıyorlar anlayamdım.

Cacar'ın da belirtiği gibi ne varmış bağımlısı olacak? :)

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
dün gazetede okumuştum 13 yaşındaki bir kızın intiharının arkasından sosyal paylaşım sitesi myspace.com çıkmış.myspace ve facebook gibi sitelerin özelikle gençler üzerinde ne kadar etkili olduğunu gözler önüne seriyor...

werwer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mesai saatinde girilmemesi gerekir.Mesaide çalışmak gerek.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
5 yıllık konuyu zuhaa yazarak hortlatmak nedir arkadaş yaa.