Trafik Kazası Geçirdim

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar, 11/09/2010 tarihinde akşam üzeri saat 17:00-18:00 surlarında İZMİR/MENEMEN karayolunda kırmızı ışıkda arkadaki bayan sürücünün bana sürekli olarak selektör yapması ve ardından beni sollayarak o esnada el kol hareketleriyle beni tahrik etmesi ardından benim bu bayanı takip etmem ne hikmetse tamda bu bayana arkadan aniden önümde fren yapmasından dolayı kırmızı ışıkda bekleyen araçlarla birlikde 6 aracın zincirleme kazaya karışmasına sebep oldum. Suç bende değil ben 90 kilometre hızla giderken kırmızı ışığın yandığını görünce aniden durdu, benimde aracım boştaydı 2 kez frene bastım yavaşlıyordum 3. ye bastığımda fren hidroliği şişti ve frenler tutmadı tabi kaçınılmaz son 5 dk önce bana el kol hareketleri yapan 20 yaşındaki bayanın aracını bi güzel çarpmam oldu aracımın kaporta farlar ve ön tampon dahil artı radyotörden su kaçırmasıyla sonuçlandı bitmediki annemin emniyet kemeri takılı olmadığı için kafasını şiddetli olmasada ön cama vurdu benim sol omzum çıktı yerine kendim yerleştirdim babamda ise hiç birşey yok.
Verilmiş sadakamız varmış allah beni ve ailemi korudu.
Sadece bu gencecik bayanların trafikde kendilerini birşey sanıpda el kol hareketleri yapmalarına anlam veremiyorum bilerek olmasada rabbim o araca çarpmamı sağladı çok daha kötüsü olabilirdi aracım lpg li ve arkamdan başka biri burabilirdi arkamda ise hiç trafik akmıyordu öyle enterasan dolu bi gündü. Zincirleme kaza olduğu için büyük ihtimal karşılıklı olarak araçların sigortaları birbirlerinin zararlarını ödeyecek.

Reaksiyon puanı
188
Öncelikle büyük geçmiş olsun. Her nereye giderseniz gidin emniyet kemerleriniz takılı olsun. Ben evden bakkala bile gitsem araba ile kalkmadan önce emniyet kemerimi takarım ve yanımda oturan kişi de varsa takmasını söylerim.

Bayanlar trafikte hakikaten büyük bir tehlike. Tamam çok güzel kullananı da var ama genele bakınca bayanlar trafikte hakikaten bir risk.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Öncelikle geçmiş olsun , bende 18 imi 14 gün sonra doldurup , ehliyet alıcam yakın bi zamanda , trafikte sakin olmak lazım , yoksa daha büyük sorunlara gebe kalınabiliyor , bayan şoförlerinde çoğu tecrübesiz oluyor , tabi iyi araba kullananlarıda var yani haklarını yememek lazım ama az bi kesimi sadece :)

Allah cc yardımcın olmuş daha kötü birşey olmamış en azından , bundan sonra daha dikkatli olman dileğiyle ...

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sağolun arkadaşlar valla hayat koca bi hiç kaza esnasında ve sonrasında bilincim açık olduğundan hayatın her an bir anlık bir olayla noktalanabileceğini anladım ve bundan sonra hiç bişi için canımı sıkmıycam üzmiycem ölseydim telefonum bilgisayarım bankadaki param eşyalarım hepsi kalıcaktı o zaman neyin savaşını veriyoruz ya 3-5 liranın hesabı yaptım senelerdir neye yaradı o anda ölebilirdim de. Neyseki ölümden döndük.

---------- saat 05:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 05:11 eklenmişti ----------

Nefes alıyorsak herşey için bir umut hala var demektir. Şimdiki zamanlar gençler üniversiteyi kazanamayınca ne hallere giriyor nasıl üzülüyolar valla bu sene girince kazanamazsam hiç üzülmicem manyakmıyım ben ya değer mi üzülmeye canın sıkılır elbet ama kısa sürede üzerinden atman en mantıklısı şu anda hastanede ailem ve ben yaşam savaşı veriyor olabilirdir ve ya birimizden biri ölebilirdi. Giden geri gelmez ama üniversite sınavına öteki senede girebiliriz bunun bilincinde olmak her zaman en iyisi.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Geçmiş olsun

m_e_d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
çok çok geçmiş olsun. Trafikte gercekten dikkatli olmak lazım

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Büyük geçmiş olsun. Önerim boştayken fren hidroliği şişti mi düşük vitese geçir arabayı.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
geçmiş olsn ama keşke takip etmeseydın o uyanık bılerek fren yapmıstr sırf sen ona carp dıye kadın sonucta napcagı bellı olmaz bayan sofore ya yol vercen gecıp gıcek yada sen yol alıcan ondan uzaklasacan ALLAH yardımcımız olsun

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Zaten kadınlar ne anlarlar ki araba kullanmaktan.

You

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bana olsa aynı durum kadının arabasına taklalar attırırdım.biçerdim biçer.hayatta hiç sevmediğim şeydir.

Reaksiyon puanı
66
Gerçekten büyük geçmiş olsun sizin için çok kötü bir gün olmuş. Rab im yardımcınız olsun.

Bayanların hepsi için demiyorum ama %95 i kadar trafikte büyük tehlike.

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Beklemekten sıkıldım yarın olsada şu işlemleri bi haletsek çok sıkıcı beklemek hafta sonuna ve bayrama denk gelmesi kötü oldu zamanda geçmiyor. Tüm geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara teşekkürler, allah hepinizden razı olsun.

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Geçmiş olsun. Benim önerim de arabayı boşta kullanmamanız.

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
gecmıs olsun da, bunu burada paylasma ıhtıyacı neden?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Büyük geçmiş olsun.
Arabayı boşta kullanmamanı öneririm. Eğer Boşta gitmek istesen bile bi üst viteste gaza basmadan kullanabilirsin. Böylece frenin de şişme yapmaz.
Ayrıca ABS li araçlarda frene tam basınca kendiliğinden bi pompalama yapıyo bunu normal karşılaman gerekir, frene basmaya devam etmeliydin...

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle geçmiş olsun, burada kim hatalı şeklinde bir arama yapmasakda bir ders çıkartma adına anlatınlan olay gelişimine göre herhalde artık farkındasınızdır tek hata yapan bayan sürücü değildir.Anlatılana göre aşırı hız,yakın takip,emniyet kemeri kullanmama,kırmızı ışık ihlali,tehlikeli araç kullanma,araç kullanım tekniği yanlışlığı gibi nedenler ile bu sıkıntı ucuz atlatılarak sonuçlanmış.Ek olarak tahminimce yavaş git diyen büyüklerin sözünü dinlememede dahil olabilir bu sıkıntıya.

aliguney91

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle geçmiş olsun, burada kim hatalı şeklinde bir arama yapmasakda bir ders çıkartma adına anlatınlan olay gelişimine göre herhalde artık farkındasınızdır tek hata yapan bayan sürücü değildir.Anlatılana göre aşırı hız,yakın takip,emniyet kemeri kullanmama,kırmızı ışık ihlali,tehlikeli araç kullanma,araç kullanım tekniği yanlışlığı gibi nedenler ile bu sıkıntı ucuz atlatılarak sonuçlanmış.Ek olarak tahminimce yavaş git diyen büyüklerin sözünü dinlememede dahil olabilir bu sıkıntıya.

Aşırı hız evet olmuş olabilir ama tam gazlada araca çarpmadan yani. Sağ şerit boştu olay sol şeritte oldu. Kırmızı ışık ihlali yok. Kırmızı ışık yandığında sağ şeritte en önde herhangi bi araç yoktu, ve 40 km hızla gidiyordum çarptığımda yani eğer aracımı sağ şerite alabilseydim arkadan araç geldiğinden alamadım dolayısıyla çarptım benim tek taraflı bi hatam olmadığını olaya karışan 6 aracında hatalı olduğunu memur beyde söyledi şu anda aynı yol üzerinde yine trafik kazası olmuş yaklaşık 2 saattir trafik sıkışık ambulans falan geçti. Sana daha aracın kalkmadan arkadan selektör yapıp kornaya basıp daha 5 metre ilerlemeden yanında el hareketleriyle hakaret eden bir bayan geçerse seninde tepkisiz kalıcağını sanmam erkek yapsaydı bişey demezdim ama 20 yaşındaki bi bayanın bana bu hareketi afedilemezdi ki ben onu zaten yakalayamadım ki takip edeyim ona çarpmam büyük bi tesadüf doğru aracın nerde olduğunu takip ediyordum ama illa arkasından gitmen gerek yetişmem gerek diye bi niyetim yoktu.

---------- saat 14:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:40 eklenmişti ----------

gecmıs olsun da, bunu burada paylasma ıhtıyacı neden?
Psikolojim bozuldu ve birileriyle konuşmaya ihtiyacım vardı.

---------- saat 14:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:41 eklenmişti ----------

Bayanın arabasına çarpınca indim bağırdım çağırdım ben naptım sana diyo özür dilerim yinede diyor hatanın kendisinde olduğunu çok iyide biliyor.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
bi temiz döveceksin şöyle anlıcak eli kolu :p

işin şakası tabiki.. geçmiş olsun ALLAH korumuş..

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
büyük geçmiş olsun kardeşim gerçekten ah şu bayan sürücüler yok mu neden ehliyet verirler anlamıyorum bunlara ya bir nevi trafik canavarı bunlar

Son mesajlar