Trabzonsporlular Bravo

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ts taraftarının Bursanın şampiyonluğu hakkındaki görüşlerini kendi fikirlerimle ve gözlemlerimle anlattığım şu konu kilitlenmiş.

Trabzonspor klubüne en ufak bir hakaretin bile olmadığı bu konuda haddini aşan ve tahammülsüzlük örneği gösteren TS taraftarlarını kınıyorum(bir kaçı hariç)

Yorumlarınızı ve tepkilerinizi hayretle okudum.Trabzonspora olan ilgimi ve sempatimi de öldürdünüz.Bu umrunuzda olsun ya da olmasın ..Ne kadar bağnaz düşünüyorsunuz ne kadar dar görüşlüsünüz..

Ts taraftarı Bursanın şampiyon olmasını istemiyor dedik..Adamların küfür etmediği kalmış.

Bravo size!!

(yorum ilgili konuda tahammülsüzlük gösteren mesaj sahiplerinedir)

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
bu kadar içerleme. sen o konuda kendi fikirlerini sanki toplumun fikri gibi lanse etmişsin dolayısı ile de tepkini almışsın. kendi kişisel hırslarını bizlere maal etme. trabzonspor'u sevip sevmemen ise zerre umrumuzda değil, ki hiç sevmediğin aşikar.

kısacası sen yoluna biz yolumuza. rastgele

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
trabzonsporu sevmediğimi o yazıdan nasıl çıakrdın hayrert.Yani ts taraftarı bursa şampiyon olmasın diyen biri hakaret vmi etmiş oluyor?

Ben 6 yıl önceki puanıml a istediğim ili seçebilirken neden Trabzonu seçtim acaba..Trabzonspor maçlarnı izlemek için olmasın?

hatta eşim trabzonlu burada tanıştık evlendik.Nweyse arkadaşım ya..Sen o yazıda TS ye hakaret ettiğim tek cümle göster foruma bir daha girmem.

Ts tarftarının görüşü hakkında yanlış bir fikir söyledim diyelim bu size ya da başka birine ''saçmalama'' dengesiz'' gibi kelimeler kullanarak hakaret etme şası veriyor mu?

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
uzatmaya gerek yok arkadaşım tespit yaparken yanlış yaptın. insanlar seni kınadı. karşılıklı bir şeyler söylenmiş bilmiyorum neler söylendiğini, merak da etmiyorum. konu kilitlenmiş. bunu namus meselesine çevirmeye gerek yok. demogojiye falan da gerek yok. boğaziçi tutuyodu da yazmamış gibi yapmaya da gerek yok.

arakli

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ordada söylemiştim burdada söyleyeyim. bence fuzuli bir yazıydı. Sivas örneğide vardı. malum Sivası neden istemediğimiz ortadaydı.
Kendileri Sivasın düştüğü büyüklük hatasına düşmediler henüz.
Demişsinki hiç isteyene rastlamadım. bende hiç istemeyene rastlamadım desem kısmen doğrudur.

kınananlar listesinde yokuzdur inşallah :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
antigs bahsettiğim tutma konusu öğrencilik değil öğretmenlik.Hakarete kınama diyorsan o snein bleceğin iş.bende senin ''kınama'' anlayışınla seni kınardım ama...kalsın.,,

Ayrıca yeni bir başlık açmayı ''namus'' la örneklemen de çok tuhaf v çok yanlış anlaşılan o ki seninle anlaşamayacağız.

Şu yaptığın konuşmanı üzerine ve ''namus'' örneğinin üstüne sana diyecek laf yok.Önce kelimelerini laflarını doğru kullanmayı öğren.daha çok toysunn sanırım biraz olgunlaşman dileğiyle.

Bu kelimeyi grçek hayatta da sanal da da özenle kullanmaya çalış.

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
yıne bos yere acılan bır konu...
forumun bu tarz konulardan arındırılması lazım...!

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Trabzonspor'lu olduğum için Trabzonspor'lu olmak ne demek beş sene Trabzon'da yaşadığım için Trabzon'lu olmak ne demek az çok biliyorum.

Trabzonspor büyüktür. Ve bu büyüklük asla tartışılmaz ve kaybedilecek bir şey de değildir. Ligin en önemli renklerinden biridir Trabzonspor. Bir sezon Sivas renk katar, bir sezon Bursaspor. Ama Trabzonspor'un hep koştuğu yarışa renk katarlar. Keyif katarlar.

Anadolu'dan bir şampiyonun daha çıkması sonucunda basının ve ülkenin Trabzon gerçeğini göz ardı edebilme düşüncesi, Trabzonluların canını sıkmış olabilir. Dolayısıyla konuya endişeyle yaklaşmak gereksizdir.

İnşallah Bursaspor Trabzonspor'un yakaldığı başarıyı ucundan tutma başarısını gösterebilir. Tüm Trabzonspor camiası da bunu isteyecektir zaten.
Zorhak'ın yazdıkları da o korkuya kapılmalardan çıkan sonuçlar olabilir. Dolayısıyla burada Zorhak'a kızmak da yersizdir, konuyu büyütüp karmaşa çıkarmak da gereksizdir.

Ertuğrul Sağlam'a ve Bursaspor'a başarılar.
Bunu yürekten istiyoruz...

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
ben de sana mecaz üzerine biraz çalış derim hocam. bu kadar büyütmeye gerek yok demek için öyle kullandım. sonuçta bir başlık açtın insanlar beğenmediler, çünkü kendi fikirlerini, burada insanlar hayır öyledeğil dedikleri halde öyle gibi yazıp üstüne bir de ısrar ederek savundun. ( fikirleri savunmak güzeldir ama yapılan tespitin muhatapları bizzat bunu yalanlıyorsa, bu fikir olmaktan çıkar ) şimdi de konumu kapattırdınız, tüh size, yuh size "tadında" cümlelerle aynı yere doğru giden bir tartışmanın içine girdin ( bu sefer benimle ). bundan sonra da bu ve öteki kapatıldı diye açarsın konularını. anlamadığınız cümlelerin önce anlamını sorunuz, açıklamadan sonra varsa itirazınız yapınız. yoksa böyle üstün körü kalıyor.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Sen benim derdimi anlayamadın sanırım.Ben karşıt görüş belirtenlerle gayety güzel bir şekilde konuştum ya da yazıştım diyelim.Ben hakaret edenlere ve hakaretlerden dolayı konunun kapanmasına sebep olanlara içerledim.

Ne zor işmiş aynı şeyi aynı kişiye defalarca anlatmaaya çalışmak.Beni anlayamıyorsun.Önemli olan fikrime katılanların ya da katılmayanların saysı değil.

O konu bana katılmayanlar çok diye kilitlenmedi.Hakaret edildiği için.Ve hakaret edenler dışında saygıyı yitirmenin sıırında bir üslup kullanan Ts taraftarları(forumdaki) için eleştirim.

neyse daha fazl uzatmayalım.Kusura bakma.Hayırlı akşamlar diliyorum.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bence Boş Tartışmalar. insanların Fikirlerini biraz zor değiştirirsin Zorhak'ın dediği konuyu baştan aşağı okudum Zorhak'a birazda haksızlık yapılmış kanıtları ile Trabzon forumundan örnek verilirken halada kabullenmemek Yanlış olur. Zaten konudada kendi fikirlerini ön planda tutuyordu Konunun Uzamasıda saçma olmuş ve sonuç olarak zaten kitlenmiş.

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Zorhak aynı hataya dün de düştün arkadasım trabzonuve trabzonsporu öle sana yedirtmezler nerede olursa olsun savunanı vardır bence sen bu uğraştan vazgec yoksa tepki çekeceksin bunu istemeyiz değil mi ;)

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Zorhak aynı hataya dün de düştün arkadasım trabzonuve trabzonsporu öle sana yedirtmezler nerede olursa olsun savunanı vardır bence sen bu uğraştan vazgec yoksa tepki çekeceksin bunu istemeyiz değil mi ;)

Konuya Tarafsız Bakan biri olarak şunu merak ettim Zorhak Trabzonspor'u karalamaya veya yemeyemi çalışıyor ?

Trabzonspor Şuan ligde amaçsız bir futbol oynuyor hedefi yok Kaç yıldır şampiyonda olamıyor Kusura bakma ama eleştirilecek ve karalıyıcak bir yanı kalmamış trabzonspor'da diğer anadolu kulüpleri gibi Şampiyonluk hayelde kalmış Sözde Sadri Şener ilk geldiğinde şampiyonluk sözleri veriyordu ama hepsi yalan oldu. Türkiyede 4 büyük yok 3 büyük var bunu unutmayın Eğer tekrar Şampiyon olursanız o zaman bu 3'lün arasına girebilirsiniz.

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
biz şampiyonluk meselesinde değiliz yanlıs anladınız elbette hakeden olacak ama bizim bunu çekememe gibi bir derdimiz yok
hakeden kazansın ama neden böle bir kin nefret ve ya garez besleyelim bursaspor a

biz böyle haksız bir durumla karsı karsıyayız

işte bu yüzden çok çok kızgınız

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
biz şampiyonluk meselesinde değiliz yanlıs anladınız elbette hakeden olacak ama bizim bunu çekememe gibi bir derdimiz yok
hakeden kazansın ama neden böle bir kin nefret ve ya garez besleyelim bursaspor a

biz böyle haksız bir durumla karsı karsıyayız

işte bu yüzden çok çok kızgınız

Zorhak'ın ilk açtığı konuda neden böyle bir fikir düşündüğünü Kaynakları ile göstermiş Trabzon forumunda Trabzon taraftarlarının yazdıklarını Burayada koymuş bende onlara bakarak açıkcası aynı fikire büründüm Ben bir Galatasaraylı olarak nasıl bursanın şampiyon olmasını istemiyorsam bunu diğer takım taraftarlarının düşünmesi kadar doğal birşey Yok Kin Nefret değil bu rekabet. Bursayı bir tek Ertuğrul sağlam için severim ve sevmediğim yönü ise taraftarı Taraftarı ise Forumda soğuttu kendinden SDN bi ara geldiler ortalığı karıştırdılar o günden beri Bursa taraftarını sevmem.

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
kendini bilmezler heryerde var istisnalara takılmamak gerek kendimce son derece yanlıs buluyorum ve kınıyorum

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
benim tanıdığım trabzonlular istiyor bursanın şampiyonluğunu.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Konuya Tarafsız Bakan biri olarak şunu merak ettim Zorhak Trabzonspor'u karalamaya veya yemeyemi çalışıyor ?

Trabzonspor Şuan ligde amaçsız bir futbol oynuyor hedefi yok Kaç yıldır şampiyonda olamıyor Kusura bakma ama eleştirilecek ve karalıyıcak bir yanı kalmamış trabzonspor'da diğer anadolu kulüpleri gibi Şampiyonluk hayelde kalmış Sözde Sadri Şener ilk geldiğinde şampiyonluk sözleri veriyordu ama hepsi yalan oldu. Türkiyede 4 büyük yok 3 büyük var bunu unutmayın Eğer tekrar Şampiyon olursanız o zaman bu 3'lün arasına girebilirsiniz.

bu ligde trabzonspor'a yapılanlar ( mağdur edebiyatı gibi olacak ama ) kalan 3 büyükten hangisine yapılıyor ? büyüklük kıstasınız nedir ? daha bu hafta galatasaray'ı yendiğimiz maçta. gözlemci arkadaş 10 bin küsür kişilik maratona 14bin küsür ( ki burada küsürünü de yazmış gözlemci ) kişi alındı diye trabzonspor'u disiplin kuruluna vermiş. ne göz varmış arkadaş bu gözlemcide. 3900 küsür kişiyi saymış. kamera kayıtları incelendiğinde 14 kişinin mükerrer girdiği ispatlanmış. ama disiplin kurulu kamera kayıtlarını değil, gözlemcinin nasıl saydığı merak konusu olan sayısını dikkate alıp bize ceza verecek. eyyam değil mi bu ?

daha 4 5 sene öncesine kadar cem papila'ları arkasından metin tokat kişilerini nasıl unuttunuz ? geçen sene tam kıvamını yakalamış giden takımın bursadaki maçında 2 metre ofsaytı görmeyen hakemi nasıl unuttunuz ? bu sene fener maçında 4 metre içerideki adamı ofsayt gören hakemi nasıl unuttunuz ? bak bu verdiğim örnekler son 6 yıl içinde 2.5 şampiyonluk demek.

evet trabzonsporun büyüklüğünü tartışacaksak, masa başı büyüklüğünü tartışalım. saha büyüklüğünde, tartışmanın karşı tarafına trabzonspor en az 3 gömlek büyük gelir.

müzesinde kupa koymaya yeri olmayan trabzonspor iken; müzesi olmayan adam çıkmış biz trabzonspordan büyüğüz diyor. trabzonsporla ilgili yarası olanlar da bak doğru diyor diye alkış tutuyor.

kaldı ki büyüklük kavramında şampiyonluğun illaki payı var. ama sadece şampiyonluk değildir büyüklük. büyüklük, gittiğin her yerde; yer verilse, stadı dolduracak kadar taraftarı olmaktır. olimpiyata kalan 3 büyükler 3 lü turnuva düzenleseler trabzonspor kadar seyirci toplayamaz. neden bahsediyorsunuz ?

trabzonsporun büyüklüğüne laf söylemek için biraz üsturuplu, ve yansız gözle bakmak lazım.

arakli

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Trabzonspor'u kimse karalamaya veya yemeye çalışamaz, tabi Federasyon dışında. Zorhak böyle bir amaç içinde değildir. sevmeyebilir, nefrette edebilir. kendi düşüncesi.

Amaçsız oynuyor dediğine göre Futbolla uzaktan yakından alakan yok.. Şampiyonluk matematiksel olarak devam etsede ümit yok. be adam UEFA ve Türkiye Kupasını nasıl hiçe sayarsın?

Her büyük takım gibi bizde şampiyonluk parolasıyla sezona başladık. tutup tutmak onun elinde olan birşey değil. Malum FB ve GS 52 yılda 52 söz verip sadece 17 kez sözlerinde durabilmişler.

büyüklük içinde bişey derdim ama, cahile ne gerek bu bilgi..