Trabzonspor 0-3 Galatasaray | Spor Toto Süper Lig 15. Hafta

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
news_manset_resim_nh_cimbom12.jpg

Aslan Kral yeniden vizyonda

Arena'dan derbi zaferiyle ayrılan Aslan, liderliğini Trabzon'da pekiştirdi. Haftanın dev maçında Avni Aker'e konuk olan Cim Bom, Trabzonspor'u 3-0 mağlup etti, 5 günde 2. defa büyük maç kazandı.

Avni Aker'deki zorlu mücadelede sarı kırmızılılar, Fenerbahçe maçı sonrası uzun bir aradan sonra yakaladığı liderliği pekiştirmek, Trabzonspor ise zirveyle arasındaki farkı kapatmak için sahaya çıktı.

Bordo-mavili takımın teknik direktörü Şenol Güneş, sarı-kırmızılı takım karşısında Brezilyalı oyuncu Henrique ve Burak Yılmaz olmak üzere çift forvete ilk 11'de görev verdi. Güneş, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Lille ile yapılan maçta gözüne darbe alan Celustka ile Alanzinho'yu yedek soyundurdu. Alanzinho'nun yerine Adrian 11'de sahaya çıktı.Galatasaray ise geçen hafta 3-1 kazandığı Fenerbahçe maçının ilk 11'i ile sahaya çıktı. Teknik direktör Fatih Terim, kadroda bir değişiklik yapmazken, sarı-lacivertli takım ile yapılan maçta sakatlanan Eboue iyileşerek takımdaki yerini aldı.

Avni Aker'deki mücadeleye Galatasaray golle başladı. 5. dakikada atılan uzun topta Cech'in hatasından Kazım topu kaptı ve bekletmeden Elmander'e çıkardı. İsveçli golcü topu düzeltip sert bir vuruşla Tolga'yı avladı. Trabzonspor golden sonra eşitliği yakalamak için Galatasaray kalesinde baskısını artırdı. Ancak Semih Kaya önderliğinde sarı kırmızılı savunma rakibine fırsat vermedi. Galatasaray dakikalar ilerledikçe oyunda dengeyi yakaladı. İleri hatta Elmander ile iyi top tutan Aslan, Baros'un etkisizliği sebebiyle farkı ikiye çıkarma şansını yakalayamadı.

İlk yarının bitimine dakikalar kala Galatasaray'ın ikinci golü geldi. Baros'un ceza sahası önünde Giray ile girdiği ikili mücadele sonrası yerde kaldı. Hakem Kuddusi Müftüoğlu faul kararını verdi. Topun başına gelen Selçuk kesme bir vuruş yaptı, top Tolga'nın bakışları arasında ağlarla buluştu. Ve ilk yarı 2-0 Galatasaray üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarıya her iki takımda aynı kadro ile başladı. 51. dakikada Galatasaray üçüncü gole çok yaklaştı. Elmander'in pasında kaleci ile karşı karşıya kalan Melo'nun aşırtma vuruşu direğin yanından auta gitti.. 55. dakikada Trabzonspor 10 kişi kaldı. Zokora, Melo ile girdiği hava topu mücadele sonrası hakemden kırmızı kart gördü.. Bu arada pozisyona itiraz eden Burak Yılmaz da sarı kart gördü ve cezalı duruma düştü.

Kalan dakikalarda oyunu istediği gibi yönlendiren Cim Bom, sayısal ve skor avantajını da kullandı. Uzatma dakikalarında Ceyhun ile bir mgol daha bulan Aslan sahadan 3-0'lık skorla galp ayrıldı. Böylece peşpeşe 4. galibiyetini elde Galatasaray 31 puanla zirvedeki yerini korudu. Galibiyet hasreti 3 maça çıkan Karadeniz Fırtınası ise 21 puanda kaldı.

TRABZONSPOR
0-3 GALATASARAY

STAT: Hüseyin Avni Aker

HAKEM: Kuddusi Müftüoğlu

TRABZONSPOR: Tolga, Serkan (Dk. 82 Alanzinho), Giray, Glowacki, Cech, Adrian (Dk. 60 Aykut), Colman, Zokora, Halil (Dk. 72 Celutska), Hanrique, Burak

TEKNİK DİREKTÖR: Şenol Güneş

GALATASARAY: Muslera, Eboue, Ujfalusi, Semih Kaya, Hakan Balta, Kazım (Dk. 86 Ceyhun), Melo, Selçuk, Emre (Dk. 82 Ayhan), Baros (Dk. 70 Engin), Elmander

TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

GOLLER: Dk. 5 Elmander, Dk. 44 Selçuk, Dk. 90+2

KIRMIZI KART: Dk. 55 Zokora

SARI KARTLAR: Dk. 55 Burak, Dk. 61 Melo

Lig TV

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Nolucak bizim halimiz ya. Gelene 3, gidene 3. Helal be Aslanım Kim tutar seni...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
tebrikler aslamlarım. sezon başından beri bu sistemde oynasaydık şimdiye arayı çoktan açmıştık. :)

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
1 haftada nerdeyse bütün yeni transferler gerçek Galatasaraylı oldu
biggrin.gif

Elmander,
Eboue
melo,
selçuk,
ceyhun

:)

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
helal olsun aslanlar. maşallah diyelim !!!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
3-4 günde geçen sezonun 82 puan alan takımlarına 3'er gol attık. :D İyiyiz iyi. :D

Unutmadan Gürcan Bilgiç kapak olsun sana. :wink:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Kazımın yerine Emre gibi bir genç çıkarılırsa ve Sabri bir daha iyileşmezse bizi kimse tutamaz :D

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Son 6 deplasman maçında hiç gol yemedik.
Çok güzel gidiyoruz, nazar değmesin.
nazar_boncugu.jpg

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kırmızı karttan sonra, Trabzon'a saygısından ileri gidip gidip geri döndü bizimkiler. Yoksa büyük bir facia olabilirdi.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Yine aşırı gol kaçırdık bu maçta. Fazla da sıkmadı bizimkiler. Fazla yormaya gerek yok takımı. Skor yeterliydi nasılsa.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Özlenen Galatasarayımız geldi diyebilirmiyiz.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Elmander'in golü 19.05'te,Selçuk'un golü 19.05 mesafeden :D tebrikler Aslanım

redokan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslanın karnı acıktııııııııııııııııııııııııı
ıııııııııııııııı

ham ham hammmm

BEN DOYMADIM :D :D ahaha ne hafta geçirdik bee

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Maçı izlerken sıkıldım ya. Gol atmamak için uğraştık resmen Trabzon'a ayıp olmasın diye. :D

Tebrikler Galatasaray. Sıradaki gelsin. :p

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Tolga Zengin' e Trabzonspor taraftarı su dolu şişe atmış. Milli takımın unutulmaz oyuncularından Ogün Temizkanoğlunu, babasının evini basıp döven adamlardan başka birşey beklemezdim. Bu galibiyete çok sevindim.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Tolga Zengin' e Trabzonspor taraftarı su dolu şişe atmış. Milli takımın unutulmaz oyuncularından Ogün Temizkanoğlunu, babasının evini basıp döven adamlardan başka birşey beklemezdim. Bu galibiyete çok sevindim.
Baros'a attılar aslında, ama Tolga'nın suratına geldi.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Emre iyi değildi bu maçta. Elmander Allah nazarlardan korusun çok iyi. Hiç bi forvette olmayan bi özellik var onda, topu alıp yara yara gidebiliyor :) kırmızı karttan sonra saldırmadık, ah bide saldırsaydık averajımız çok pozitif olurdu :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Tswce.png

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
beyler maçın oranlarını nereden bulabilirim baktım ama bir türlü bulamadım maçı izlerken ilgimi çekmişti Galatasaray'ın topla oynama oranı %61 ,TS %39 falandı bunun maç sonunda veya o anın resmini arıyorum nasıl buluruz ?

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
böyle devam ALLAH nazarlardan saklasın.:)

m6i4r7a2c2

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Bir Trabzonspor'lu Olarak Kutluyorum Galatasaray'ı.İyi Oynayıp Kazandılar.Ne Fener Ne Beşiktaş Ne De Trabzon Bu Sene GS Şampiyon.Bu Arada Sahaya Yabancı Madde Atan Kişi Gözaltına Alındı..