Haber TP-Link, VIGI Kurumsal Güvenlik Sistemlerini Yeniledi

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
TP-Link, VIGI alt markasıyla sunduğu kurumsal güvenlik sistemlerini yeniledi, güçlendirdi. Model sayısı artan ve farklı tiplerde profesyonel iç ve dış mekan kameraları, network kayıt cihazları ve güvenlik yönetim yazılımıyla VIGI kurumlara seçenek oluşturuyor.​

5 Eylül 2023 – VIGI alt markasıyla kurumsal güvenlik sistemleri geliştiren TP-Link®, VIGI ürün ailesini geliştirdi, yeniledi. Farklı kamera tipleri, farklı çözünürlük seçenekleriyle her işletmenin ihtiyacına uygun güvenlik kamerası ve network kayıt cihazı (NVR) VIGI ailesinde yer alıyor.

Yenilenen VIGI ailesinde hem iç hem dış mekan kameraları, seçenekli NVR cihazları ve güvenlik yönetim yazılımı yer alıyor. Farklı kurumların farklı kamera tipine gereksinimi olduğunu düşünen TP-Link, bullet, turret, dome tiplerinde kameralara sahip. Farklı özelliklerle donatılmış olan VIGI kameralar, güvenliği artırarak kullanımı kolaylaştırmayı hedeflemiş. Örneğin dış mekan kameralarında insan ve araçları diğer nesnelerden ayıran sınıflama yapma, akıllı algılama, otomatik takip gibi özellikler bulunuyor. İç mekan kameraları arasında hem kablolu hem WiFi bağlantı özellikli modeller yer alıyor. Kurumlar ihtiyacına uygun kamerayı seçebiliyor. Aynı şekilde görüntü kalitesi açısından da seçenekli kamera modelleri sunuluyor. VIGI güvenlik kameraları 2 MP’den 4 MP’ye kadar farklı çözünürlüğe sahip.

Esnek Yönetim Olanağı

VIGI güvenlik kameralarının yönetimi konusunda kurumlara esneklik sağlanmış durumda. NVR cihazları üzerinden kameralar yönetilebildiği gibi VIGI uygulaması ya da VIGI Security Manager yazılımıyla da yönetim ve ayarlar, denetimler yapılabiliyor.

VIGI network kayıt cihazlarında da seçenek sunuyor. 4’ten 16’ya kadar farklı kanal adetlerine sahip olan NVR cihazlarında PoE özellikli modeller de bulunuyor. Bu sayede elektrik hattı olmayan yerlerde Ethernet üzerinden güç alarak cihazlar çalışabiliyor.

VIGI güvenlik sistemlerinin kullanımı kolaylaştıran çeşitli özellikleri bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlar:
  • NVR cihazı üzerinden tüm kameralara istenirse tek şifre, istenirse farklı şifreler oluşturulabiliyor
  • Arayüzden kameraların tümüne yazılım güncellemesi yapmak mümkün, tek tek güncelleme yapılması gerekmiyor.
  • Çoklu kamera şifre değişikliği yapılabiliyor
  • Her kamera için otomatik takvim oluşturulabiliyor; yeniden başlatma yapılabiliyor.
Yenilenen ve profesyonel gereksinimlere uygun hale gelen VIG güvenlik sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi için: