Yardım Tp-Link TD-W9970v3 modem wifide bağlantı kesilme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

epilouge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Tp- Link W9970 v3 modeme sahibim yeni türknetten vdsl bağlattım, pcde kablolu bağlı iken hiçbir problem yok kesilme olmuyor fakat wifi ile telefon ile bağlanınca speedtest yaptığım anda modemin dsl ışığı sönüyor ve internet kesiliyor. Speedtest yapmasam dahi bir YouTube videosu açtığımdan 5 10 dk sonra yeniden kesiliyor sizce problem modemde mi yoksa iç tesisatim filan mı sıkıntılı. (Arıza kaydı yaptım türk telekom baktı fakat hâlâ aynı)

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hiç birinde sıkıntı yok dostum. Herşey normal. IP adreslerinde çakışma oluyor. Benimde başıma geldi. Bir yada bir kaç cihaz wifi ile bağlantı kurunca bir süre sonra modem rastgele cihaz bağlantısını kesiyor. Çözüm modemi değiştirmek yeni modem router özellikli bir modem olmalı. Yani modem + router biraz normal modeme göre pahalı ancak router bağlanan cihazlarda çakışmayı önlüyor.

epilouge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç birinde sıkıntı yok dostum. Herşey normal. IP adreslerinde çakışma oluyor. Benimde başıma geldi. Bir yada bir kaç cihaz wifi ile bağlantı kurunca bir süre sonra modem rastgele cihaz bağlantısını kesiyor. Çözüm modemi değiştirmek yeni modem router özellikli bir modem olmalı. Yani modem + router biraz normal modeme göre pahalı ancak router bağlanan cihazlarda çakışmayı önlüyor.
İp çakışmasını başka türlü onleyemiyormuyum birde sanki internet harcayan şeyler yapınca kesiliyor gibi mesela googleda bir sıkıntı çıkmıyor ama youtubeda video açtığımda bir süre sonra kesiliyor internet

Huawei HG658v2 modem iyi midir?​

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
IP çakışmasını servis sağlayıcı çözebilir ancak garantisi yok. Servis sağlayıcı ilerde bir gün ayar adı altında senin ıp adresini değiştirecek olursa yani başka ıp adresi yükleyecek olursa yine aynı sorunla karşılaşırsın. Ben bir kaç kez ayarlattım ama düzelmiyor. Tek çare modem. Onuda bilgisayar servisimin tavsiyesiyle aldım servis sağlayıcıma ayarlattım kurtuldum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İp çakışmasını başka türlü onleyemiyormuyum birde sanki internet harcayan şeyler yapınca kesiliyor gibi mesela googleda bir sıkıntı çıkmıyor ama youtubeda video açtığımda bir süre sonra kesiliyor internet

Huawei HG658v2 modem iyi midir?​

Net'in hızı kaç mbit

epilouge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IP çakışmasını servis sağlayıcı çözebilir ancak garantisi yok. Servis sağlayıcı ilerde bir gün ayar adı altında senin ıp adresini değiştirecek olursa yani başka ıp adresi yükleyecek olursa yine aynı sorunla karşılaşırsın. Ben bir kaç kez ayarlattım ama düzelmiyor. Tek çare modem. Onuda bilgisayar servisimin tavsiyesiyle aldım servis sağlayıcıma ayarlattım kurtuldum.

Net'in hızı kaç mbit
Hattim maks 75 destekliyor 65 veriliyor şu anda bana

Bir de ip çakışması olsa pc uyarı verir deniyor bana herhangi bir uyarı çıkmıyor

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

65 Mbit bayağı iyi bir hız. Normalde 10 cihaz bağlansa dahi kopma olması imkansız. Cihaz başına 6.5 mbit olurki buda video bile iletir.

Bir de ip çakışması olsa pc uyarı verir deniyor bana herhangi bir uyarı çıkmıyor
Pc uyarı vermez. Modem uyarı verir net'i sağlayan modem pc de tıpkı telefon gibi kullanıcı. Modem verir ancak piyasada böle bir modem varmı tartışılır.

Bu arada yazdığın modem uygun özelliklerine baktım. Modem+router

Son düzenleme:

epilouge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

65 Mbit bayağı iyi bir hız. Normalde 10 cihaz bağlansa dahi kopma olması imkansız. Cihaz başına 6.5 mbit olurki buda video bile iletir.

Pc uyarı vermez. Modem uyarı verir net'i sağlayan modem pc de tıpkı telefon gibi kullanıcı. Modem verir ancak piyasada böle bir modem varmı tartışılır.
Huawei hg658 v2 modem çözer mi peki bu sorunu

Bu arada yazdığın modem uygun özelliklerine baktım. Modem+router
Tamamdır teşekkürler yardım için

Başka bir bilgisi, fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Huawei hg658 v2 modem çözer mi peki bu sorunu

Tamamdır teşekkürler yardım için
Önemli değil. Çözer . Benim aynı sorunum çözüldü. Modemi servis sağlayıcına ayarlattır. Ayar yaptırırken sorunu tekrar hatırlat garantiye al işi.