Tp-link soft ap ayarı

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Tp-Link'in wifi adaptörünü kullanıyorum ve TP-LINK Wireless Configuration Utility uygulamasından soft ap modunu aktif edip ayarlarını yapıyorum oluşturduğum ağa bağlanıyorum ama internete girmiyor :cursing: Var mıdır bunun bir çözümü ?

hqdefault.jpg

SoftAP Modu – Kolay Kablosuz Internet Paylaşımı

SoftAP Modu, bu küçük adaptörün sanal bir kablosuz Access Point olarak çalışmasına izin verir. Bu mod bir kere uygulandığında, bir dizüstü veya PC’ye olan kablolu bağlantının kablosuza dönüşmesine ve dizüstü, akıllı telefon veya tablet gibi diğer Wi-Fi özellikli cihazlarla paylaşılmasına izin verir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende aylardır aynı adaptörü sorunsuz kullanıyorum ama aynı ayarlarda olmasına rağmen benimki ip veriyor ve nete sorunsuz giriyorum. Senin pc de tahminen birden fazla ağ bağlantısı var ve Internet Connecting share bölümünde (Brezzicna ile başlayan yer) internete bağlandığın ağ bağlantısı seçili değil o sebeple ip vermiyor soft ap. orayı kontrol etmeni tavsiye ederim olmazsa pc deki ağ bağlantının adını değiştir tr yada seninkinde olduğu gibi değişik karakterler kullanma.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tp link wn8200nd modelini yeni aldım. soft ap modu nu hiç görmedim. nasıl kullanabilirim bu özelliği

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum hala bulamadıysan söyliyim cdyi tak sonra dosyalara gir orda 2 dosya var ikisindede setuplar var ikisinide setupla gelir zaten soft modunu görürsün

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Değerli Forum Kullanıcıları

TL-WN8200ND Wireless Usb adaptör ve Soft AP özelliği bulunan Wireles Usb adaptörlerimiz üzerinden paylaşım yapmak için ek yazılım olan utility programını kurarak aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz. Soft AP özelliğini WinXP/Vista/7 işletim sistemlerinde uyumlu çalıştırabilirsiniz.

Utility yardımcı programı indirmek için http://www.tp-link.com.tr/Resources/software/TL-WN8200ND_V1_Easy_Setup_Assi.zip linkteki yazılımı indirip bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz ve sonra aşağıda yer alan bilgilere göre kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2h3c76a.jpg

23hrsxz.jpg

144blhe.jpg

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Aynı problemi bende yaşıyorum çözüm buldunuz mu ?

Değerli Müşterimiz,

Bir önce ki yorumumuzda ki adımları uygulamınıza rağmen sorun yaşıyorsanız cihazda problem olabilir bu durumda ürünü garantiye yönlendirmenizi önerebiliriz. Garanti kontrolleri için dilerseniz ürünün seri numarasını bizlere özel mesaj olarak iletebilirsiniz. Durumunu kontrol edip gerekli bilgilendirmeyi yapabiliriz.

Saygılarımızla,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu soft ap ayarı bir kere bozuldu mu artık düzelmiyor illa format atmam gerek düzelmesi için :(
Bunun ince bir ayarı mı var anlamadım gitti :unsure: Bu arada bende ki model bu : TP-Link TL-WN822N

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tp-link kablosuz konfigürasyon ek yazılımı wn722n wifi adaptörünü görüyor fakat sadece advanced bölümü açık programı kaldırıp baştan yükledim olmadı tp-linkin sayfasından programı ve sürücüsünü indirip baştan yükledim yine olmadı sorunu bilen varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
paylaştığınız yardımcı programı kuramıyoruz windows xp kullanıyoruz yardım edebilirseniz sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wn-8200nd kullanıyorum soft ap'a 2 kişiden fazla cihaz bağlanmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben tp-link wn8200nd kullanıyorum softAP başlatılıyor ancak ICS konfigrasyonu başarısız diyo yardım edin

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
ben tp-link wn8200nd kullanıyorum softAP başlatılıyor ancak ICS konfigrasyonu başarısız diyo yardım edin

Merhabalar;

ICS hatası için ağ kartlarınızın yapılandırma ayarlarını kontrol etmenizi rica ederiz

1. Internet Seçenekleri'ni açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı, Ağ ve Internet'i ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
2. Bağlantılar sekmesini tıklatıp Hiçbir zaman bir bağlantıyı çevirme seçeneğini tıklatın.
3. LAN Ayarları'nı tıklatın.
4. Yerel Ağ (LAN) Ayarları iletişim kutusunda, Otomatik yapılandırma'nın altında, Ayarları otomatik olarak algıla veOtomatik yapılandırma komut dosyası kullan onay kutularını temizleyin.
5. Proxy sunucu altında, Yerel ağınız için proxy sunucu kullanın onay kutusunu temizleyin ve ardından Tamam'ı tıklatın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun vardı eset virüs programım bunu engelliyordu forumlarda okuyarak bunu öğrendiğimde ne alaka dedim ama denemeyede üşenmedim ve eset smart securitynin güvenlik duvarı ve korumasını geçici olarak devre dışı bıraktım ve oldu.benim sorunum ile aynımı bilemem ama yardımcı olabildiysem ne mutlu

A

Arif kemal

SDN Okuru
İyi günler. Kolay gelsin. Benim TP-WN8200ND ag adaptörüm var. Win 8.1 de sikintisiz calisiyordu. Pc ye format attim win 10 kurdum lakin ag adaptörüm artik calismaz oldu. Ne yapsam calistiramadim. Yardimci olabilir misiniz?

arifkemalalic@hotmail.com.tr

Bu adrsten cevap yazabilir misiniz? Pc de internet yok telden bakabiliyorum sadece.

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
İyi günler. Kolay gelsin. Benim TP-WN8200ND ag adaptörüm var. Win 8.1 de sikintisiz calisiyordu. Pc ye format attim win 10 kurdum lakin ag adaptörüm artik calismaz oldu. Ne yapsam calistiramadim. Yardimci olabilir misiniz?

arifkemalalic@hotmail.com.tr

Bu adrsten cevap yazabilir misiniz? Pc de internet yok telden bakabiliyorum sadece.
Arif Kemal Merhaba,

Tarafınıza mail gönderimi sağlamış bulunmaktayız.

WuziMu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@TP-Link Türkiye
Sorun bendede oluşmuş bulunmakta windows 8.1 de çalışıyordu windows 10 kurdum Soft Ap modunu açdıgımda karşı tarafda ip adresi alınamadı diyor ve bazende benim internet bağlantım gidiyor normalde full çekiyor sorun modemde değil.Yardımlarınızı bekliyorum.
Email: bmw_hsnn@hotmail.com

Karaca64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar öncelikle tel den buraya baktım bu sorun bendede vardı burada yapamadım sistem geri yükleme aklıma geldi

1-başlata basıp sistem geri yüklemeye tıklayın

2-bilgisayarı çıkan en eski tarihe alın

3-bilgisayar kendini 1 defa veya 2 defa açıp kapatacak

4-açıldığınada ise sistem eski haline gelecek sorun ortadan kalkacaktır

şimdiden teşkkürler...