Torrent, Kendi Ayağına Sıktı!

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Torrent sitelerinden yayılan bir virüs, ilginç şeyler yapıyor. Kişiye zarar vermiyor ama torrent sitelerine girmeyi engelliyor. İşin içinden gelin siz çıkın.

Torrent siteleri üzerinden popüler yazılım ve film indirmek istediğinizde karşınıza çıkan dosyalar arasında bulunan Troj/Qhost-AC isimli trojan bulaştığı makinede garip şeyler yapıyor.

Windows'un host dosyasını ele geçirip düzenliyor. Böylece kurban, en popüler torrent sitelerinden biri olan Mininova ve The Pirate Bay'e girdiğinde uyarı mesajı alıyor.

Torrent siteleri, bu trojan'ın olduğu dosyaları kaldırmış durumda. Yayılma hızı kesilse de, yine de yeni kullanıcılara ulaşan bu uygulamanın amacı ise oldukça ilginç geliyor.

Kişilere zarar vermede sadece torrent sitelerine erişimi engellemesi, bu trojan'in telif haklarını korumak isteyen kişi ve kurumlarca yapılan bir operasyon olup olmadığı fikrini ortaya koyuyor.

:: Bu işin içinden siz çıkabildiniz mi?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net
 

xismailaydin

Profesör
valla torrent'in gözünü seveyim.
torrent olmasa bir sürü derdimiz oldurdu :D

nasıl ki virüsü antivirüs firmalarının yaptığına inanıyorsam,
bunu da telif hakkı muhafızlarının yapmış olduğunu düşünüyorum tabii ki :D
 

sazan06

Asistan
her torrent kullanıcısının antivirüsü var zaten. bende böyle bir sorun oluşmadı ama internet virüssüz olmaz. tedbirli olmak lazım. yaşasın torrent...
 

DogukanDogu84

Profesör
Kişilere zarar vermede sadece torrent sitelerine erişimi engellemesi, bu trojan'in telif haklarını korumak isteyen kişi ve kurumlarca yapılan bir operasyon olup olmadığı fikrini ortaya koyuyor./B]

noktayı koymuşlar, ama bize sökmez.Forever Torrent. :D
 

ferplex

Üyecik
Torrent ile dosya indirirken zaten içerikleri görebiliyoruz. Abidik gubidik şeyler indirenler düşünsün.
 

Son mesajlar

Üst